LIVE: Bryan Adams v Praze: elegance i floutkovství s jedinečným hlasem

Vydáno 06.10.2016 | autor: redakce

O kvalitách kanadského muzikanta nelze ani na chvíli pochybovat. I proto jeho pražský koncert v rámci turné k novému albu Get Up! provázel zájem posluchačů i médií. Kapacita pražské O2 areny naplněna nebyla, to však koncertu na atraktivitě v žádném případě neubíralo.

LIVE: Bryan Adams v Praze: elegance i floutkovství s jedinečným hlasem LIVE: Bryan Adams v Praze: elegance i floutkovství s jedinečným hlasem


BRYAN ADAMS

O2 ARENA, PRAHA
5. 10. 2016

Poněkud vlažnější přijetí ze strany publika na začátku koncertu zanechalo své i mezi muzikanty na pódiu, Bryan Adams tak své české fanoušky poprvé oslovil zhruba až po čtvrté písni. Několika větami pozdravil všechny přítomné a se vší skromností prohlásil: "Máme nové album Get Up, zahrajeme vám teda i nové písně. Některé z nich asi budete znát, některé méně a některé třeba vůbec. To je mi ale jedno, tohle je moje show."

FOTOREPORT: Bryan Adams v Praze připomněl své největší hity a přidal novinky

Ani poté se však mezi jednotlivými skladbami nezdržoval zbytečnými proslovy a první desítku písní kapela odehrála bez větších prostojů. Mezi kousky z nového alba, jež byly doplněné o vizuály, které můžeme znát z videoklipů či plakátů, zaznívaly i starší hity jako Heaven, Summer of 69 či nechvalně známá (Everything I Do) I Do It For You. Za pódiem nacházející se mohutná zeď z LED diod zářila po celý zbytek koncertu, a když se na ní zrovna neobjevily videoklipy nebo záznamy z dobových koncertů Adamse, vévodily obrazovce postavy muzikantů, svou velikostí dohledné ze všech koutů haly.

Během koncertu došlo i k promítnutí videoklipu vytvořeného za pomocí portrétových fotografií fanoušků, které, jak sám zpěvák vtipkoval, si od nich vyžádal ze svojí soukromé e-mailové adresy. Zpěvák pokračoval v dokazování svého šarmu a sex-appealu a za pomocí pohyblivých světel si v hale vybral fanynku, která svým tancem doprovodila jednu z písní. Tanečnici, na kterou se v okamžiku obrátilo několik tisíc očí, pak za její odvahu odměnil dárkem v podobě svých triček.

vložte odkaz, text nemažte

Setlist večera čítal neuvěřitelných třicet písní, ani na jedné straně pomyslné barikády však nebyly k nalezení známky únavy. Po dvou třetinách se kapela s fanoušky rozloučila společným tanečkem, který od "pánů v letech" v černobíle laděném stejnokroji působil humorně, současně byl však originální a snadno zapamatovatelný.HRÁL SE I ELVIS A DOŠLO NA ŽÁDOST O RUKU

Po návratu na pódium přidal Adams několik písní sólo s akustikou a harmonikou, po chvíli se však vrátili i muzikanti z doprovodné kapely, zejména fenomenálního kytaristu Keitha Scotta si publikum oblíbilo natolik, že se mezi sólově provedenými písněmi tázalo, kdy už se na pódium zase vrátí. Došlo i na coververze, po All Shook Up krále rock’n’rollu Elvise Presleyho vzdal Bryan Adams hold i již zesnulému Joe Cockerovi písní When The Night Comes, kterou pro něj sám napsal.

Během koncertu došlo v řadách fanoušků i k (úspěšné) žádosti o ruku, kterou avizoval sám zpěvák z pódia, a když se šťastný objímající se pár objevil na velké obrazovce, ani tehdy si neodpustil poznámku: "Tak jdeme zpátky na show. Tohle je pořád moje show."Bryan Adams
opět dokázal, že zástupy fanoušků, jež na něj u nás čekají, se ani po mnoha pražských koncertech nemenší. I s novými písněmi se stále přidávají další, které dnes již nesmrtelná směsice rock’n’rollu, poutavých balad a trochu floutkovského vystupování zkrátka nepřestává bavit.

text: Matěj Chalupa, foto: Patrik Bouzek

Témata: Bryan Adams, Get Up!, koncerty, rock

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít