TOP 7 videoklipů týdne: Černobílí Mig 21 zvou na turné, Petr Harazin z Nebe zpívá o boji s alkoholem

Vydáno 17.09.2019 | autor: Andrea Štipčáková

Přehledu nových klipů tentokrát dominují výhradně domácí interpreti. Petr Harazin z Nebe se věnuje svému boji s alkoholem, Mig 21 posbírali vzpomínky z koncertů, Vladimír Mišík a jeho syn Adam vydávají černobílá videa. Ben Cristovao si pár dní před O2 arenou připravil premiéru výpravného snímku v režii Tomáše Kasala, Markéta Konvičková nabízí hned šest klipů v jednom a parta Brixtn si pořádně pohrála se scénářem novinky Funpark.

TOP 7 videoklipů týdne: Černobílí Mig 21 zvou na turné, Petr Harazin z Nebe zpívá o boji s alkoholem TOP 7 videoklipů týdne: Černobílí Mig 21 zvou na turné, Petr Harazin z Nebe zpívá o boji s alkoholem


Mig 21
v hravém Hyjé!

Mig 21 vyrazí za pouhé tři týdny na podzimní turné, v rámci kterého navštíví celkem jedenáct českých měst. Ještě předtím ale vydávají novinku Hyjé, k níž natočili úsměvný klip. Vedle záběrů Jiřího Macháčka drezurujícího židli se fanoušci mohou pobavit také nad archivními obrázky především ze zákulisí koncertů. Video vzniklo pod taktovou Kamily Vondrové.

Hurá! Mig 21 zavítali do Brna, ženy všech generací házely po Jiřím Macháčkovi kalhotky

 


Petr Harazin z Nebe zpívá o boji s alkoholem

Je tomu přesně pět měsíců, co Nebe spolu s vydáním singlu Eso oznámili koncertní pauzu. Zpěvák Petr Harazin se veřejně přiznal k závislosti na alkoholu, kterou se rozhodl léčit. Nyní se zdá, že svůj běh na dlouhou trať úspěšně zvládá. Formace z Havířova se pomalu vrací do práce a vydává píseň Kvit. Tu Harazin napsal během pobytu v protialkoholní léčebně a objeví se také v chystaném filmu Abstinent. Právě záběry z něj skupina zařadila do videa, během jehož natáčení naběhal Harazin po Jeseníkách či v okolí psychiatrické léčebny v Opavě více než 40 kilometrů. Klip režíroval Štěpán Petrů.

VIDEO: Nebe představují své Eso. Zpěvák Petr Harazin se zároveň chystá na protialkoholní léčbu

 


Adam Mišík
s rapperem Dorianem zpívají o životě na cestách

S novinkou přichází také Adam Mišík, jenž na novém songu Proud spolupracoval s rapperem Dorianem. V černobílém videoklipu, který vznikl pod vedením Ondřeje Kudyna, hudebníci poodhalují zákulisí života na cestách, který nemusí být vždy jednoduchý. "Chtěli jsme, aby byl videoklip tak trochu v raw stylu. Spojili jsme se s The Native Films a zkombinovali natáčení na filmovou kameru Alexa, starou VHS kameru z devadesátých let a foťák. Chtěl jsem tomu dát trochu grungeového ducha, snad se to povedlo," prozradil režisér klipu.

VIDEO: Adam Mišík se novinkou V Tobě vrací ke svým muzikantským kořenům

 


Vladimír Mišík
zhudebnil skladbu Václava Hraběte

Vladimír Mišík mluví o své chystané desce Jednou tě potkám jako o své nejosobnější. Album vyjde 20. září, už teď si však zpěvákovi příznivci mohou poslechnout zhudebněnou báseň Václava Hraběte s názvem Jednou, k níž vznikl černobílý videoklip. V něm se muzikant prochází v Praze po Letné, kde se narodil, a nechává diváky nahlédnout do své minulosti.

VIDEOROZHOVOR: Vladimír Mišík - Téměř v závěru kariéry jsem se rozhodl, že se opřu o producenta


Markéta Konvičková spojila šest klipů

Unikátní patnáctiminutový klip připravila zpěvačka Markéta Konvičková. Spojila do něj hned šest dílčích videí, ve kterých má několik podob. O režii se kompletně postaral Lukáš Rejmon, který je zároveň manažerem Honzy Bendiga. "Netradiční forma jeho vydání je pro mě velká výzva a odkazuje k vyššímu záměru, přidané hodnotě, tedy šestému smyslu, který se promítá v závěru alba," vysvětluje Markéta Konvičková v popisu klipu na YouTube.


Ben Cristovao a Lvcas Dope neřeší swajpy

"Ten Ben moc nedělá rap, ale když jo, tak je to bomba," frázuje v songu Kontakt Ben Cristovao a nezbývá než souhlasit. Po nedávné spolupráci se Samey z party Haha Crew přichází další docela nečekaná rapová kooperace. Song vyšel v rámci Benova nového EP v čevnu 2019, upgradovaná verze s Dopeovým partem měla premiéru právě v těchto dnech společně s videoklipem, o který se postaral Tomáš Kasal. Cristovao vystoupí už tuto sobotu 21. září v pražské O2 areně.

LIVE: Hvězdou druhého dne Colours of Ostrava byl Rag'N'Bone Man, potěšili i David Stypka a Ben Cristovao


Brixtn postavili herečku ke gilotině

Mladá parta Brixtn intenzivně pracuje na nových skladbách a pár měsíců od předchozího singlu Tebe vydává další píseň. Nahrávka Funpark vznikla v domácím studiu kapely za producentské spolupráce s Danielem Hrdličkou z Poetiky. Hlavní roli ztvárnila Michaela Petriláková. Klip se natáčel dva dny v různých lokacích, první den ve Vlkanči kousek od Kutné Hory a druhý den ve filmovém studiu FZG za Prahou.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková

Témata: Mig 21, Nebe, Adam Mišík, Vladimír Mišík, Ben Cristovao, Lvcas Dope, Markéta Konvičková, Brixtn

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít