TOP 7 videoklipů týdne: Divoká Kateřina Marie Tichá, Vojtěch Dyk vesele o vážných tématech a emotivní Xindl X

Vydáno 03.10.2023 | autor: Andrea Štipčáková

Dva roky od singlu Vlci posílá Kateřina Marie Tichá svým fanouškům píseň Plamen, která bude součástí jejího nového, v lednu vycházejícího alba. Po stejném čase přichází s novinkou také kapela Brixtn, která po odchodu kytaristy Hemiho Murína hraje pouze ve dvou. Vojtěch Dyk si jako téma songu Duhömö zvolil vážná témata dneška a Adam Mišík zpívá o tom, jak nedává pátky. Klipy vydali také Kaczi, TCHERT a Xindl X, který si k natáčení přizval bývalé kolegy ze StarDance.

TOP 7 videoklipů týdne: Divoká Kateřina Marie Tichá, Vojtěch Dyk vesele o vážných tématech a emotivní Xindl X TOP 7 videoklipů týdne: Divoká Kateřina Marie Tichá, Vojtěch Dyk vesele o vážných tématech a emotivní Xindl X

Kateřina Marie Tichá žije okamžikem

Kateřina Marie Tichá aktuálně pilně připravuje nové album, které by mělo vyjít v lednu příštího roku. První vlaštovkou z něj je energický singl Plamen, ve kterém dává zpěvačka na odiv svou divokost a ženskost. "Skladba jeo tom, že je někdy dobré žít jedním okamžikem. Neřešit to, co přijde zítra. Je o tom, že každý člověk má v sobě klidnou a jemnou stránku. Zároveň i tu divokou a neřízenou. Je dobré si je obě dovolit,“ říká interpretka.

ROZHOVOR | Kateřina Marie Tichá: Chci, aby mým písním lidé rozuměli

„Vždycky mě lákal tanec. Hned jsem věděla, že k této písni patří. Pohybově mě připravila fantastická tanečnice Eliška Bolečková. Bylo to vlastně poprvé, co jsem opravdu tančila – a bylo to osvobozující a inspirativní. Eliška mi myšlenku a vizi písničky pomohla rozvinout v pohybu," doplňuje Tichá, která se protančí celým videoklipem z dílny Ondřeje Kudyna.

Vojtěch Dyk vesele o vážných tématech

„Co kdyby existovala služba, která by umožňovala, že si můžeme vyrobit svá těla ‚na míru’? Kde jsou hranice, které bychom už jako lidstvo neměli překračovat, jsou-li nějaké?  Kam až se dá zajít s institucionalizací traumat jednotlivců? Neženeme sami sebe svou hyperkorektností do kouta? Jak se vyvíjí úloha umělce ve společnosti? Mění se doba, či člověk sám?“ ptá se Vojtěch Dyk v singlu Duhömö. Jak sám říká, zpívá v něm vesele o vážných tématech. Videoklip svěřil do rukou Benjamina Buttlera.

Adam Mišík nedává pátky

„Tahle písnička je o tom, že prostě někdy už ty pátky nedávám a věřím, že je nás takových víc," říká Adam Mišík o novém singlu Nedávám pátky, s nímž se bezesporu ztotožní spousta muzikantových příznivců. Kvůli videoklipu oprášil zpěvák své taneční kroky, choreografii vymyslel s Beatriz Golou. Video vychází z dílny Ondry Silneho. 

Písničkářka Kaczi natáčela v Beskydech

Nová deska Kněhyně písničkářky Kaczi je na spadnutí. Zatím vychází její nový singl Chtěla bych být, který natočila ve svých rodných Beskydech. Cíleně pro záběry vybírala lokality, které s ní rezonují a kde prožila šťastné i smutné chvíle. O režii se postarala Stella Ševčíková, o kameru Michal Eich. Při natáčení, především záběru padání po zádech do vody přišlo i na adrenalin.

Xindl X do klipu pozval kolegy ze StarDance

Zpěvák, písničkář a textař Xindl X vydává citlivou baladu Černý stíny. Původní hudební podklad vymysleli Kenny Rough a Tomáš Rothscheld. O klavírní linku ji obohatil Honza Steinsdörfer. Hlavních rolí v klipu z dílny Petra Lexy se ujali herci Veronika Khek Kubařová a Matouš Ruml. Xindl X je aktuálně na klubovém turné napříč republikou u příležitosti 15 let na scéně.

Brixtn popisují nejistotu ve vztahu

Kapela Brixtn se po dvou letech znovu hlásí! V singlu Přitom tě mám rád popisuje citovou nejistotu ve vztahu. Videoklip sestava poprvé natáčela pod taktovkou režisérky. Této role se zhostila Eliška Přádová. "Klip dostal decentní, něžné obrysy, které song skvěle podtrhují," hodnotí Brixtn, kteří momentálně hrají pouze ve dvou členech. Kapelu opustil kytarista Hemi Murín.

TCHERT vydává singl Irukandji

Tchert je složený z členů kapel Skywalker a Skoop. Song Irukandji je o medúze Carukia Barnesi a syndromu Irukandji, ke kterému dochází při popáleninách od této nejmenší medúzy na světě. Na featu je ve skladbě Matt Kopecký z kapely Silent Generation. Bicí se nahrály ve studiu Damiána Kučery. O mix a master se postaral Florent Salfati, frontman LANDMVRKS - největší evropské metalcore kapely současnosti. Skladba je tím nejtvrdším, co kapela zatím vydala. Blížící se EP s názvem INTI bude obsahovat celkem čtyři písně.

Text: Kateřina Nováková, Andrea Štipčáková, TZ, foto: Dalibor Konopáč (Xindl X), Ondra Silný (Adam Mišík), Petr Dudek (Kateřina Marie Tichá)
Témata: Kateřina Marie Tichá, Xindl X, Vojtěch Dyk, Adam Mišík, Kaczi, Tchert, Brixtn

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít