TOP 8 videoklipů týdne: Poletíme? chtějí hit, Majk Spirit se představuje jako astronaut

Vydáno 22.05.2018 | autor: Lucie Šimůnková

Klipy tohoto týdne jsou v duchu comebacků. Celý svět překvapili pánové z Backstreet Boys. Po dlouhé době se s novým albem vrací Tereza Kerndlová, připomínají se i Markéta Konvičková nebo brněnští Poletíme? Ze Slovenska se hlásí IMT Smile a Majk Spirit. V zahraničí válcují hitparády Fifth Harmony či Jessie J

TOP 8 videoklipů týdne: Poletíme? chtějí hit, Majk Spirit se představuje jako astronaut TOP 8 videoklipů týdne: Poletíme? chtějí hit, Majk Spirit se představuje jako astronaut


IMT Smile natáčeli v Americe

Slovenští IMT Smile představují svůj nový singl Budeme to stále my. Video natočili v prosluněné Santa Monice, kde ve 4th Street Recording Studio nahrávají také zbrusu nové písně. Během volných chvil skupina navštěvuje různá místa v Kalifornii a všechny své výlety si skrze kytaristu Tomáše Slávika poctivě dokumentuje. A právě ze záběrů z roadtripů je poskládaný nový klip, z něhož vycházející uvolněná atmosféra a dobrá energie výborně podtrhují text songu. 

Tereza Kerndlová se plavila v Dubaji na jachtě

Stejně jako IMT Smile se svůj nový klip rozhodla natočit v zahraničí také Tereza Kerndlová. Se svým týmem se vydala až do Dubaje, kde si pronajala jachtu, z níž pocházejí záběry z klipu k písni Commander z nového alba S tebou. Natáčení na lodi si zpěvačka vybrala z toho důvodu, že je v ulicích města ležícího na Blízkém východě přísně zakázáno pořizovat šoty. Její příznivci si tak mohou Dubaj prohlédnout ze zcela odlišného pohledu. Během natáčení navíc panovalo krásné počasí, z videa tak dýchá pohodová a letní atmosféra.

Markéta Konvičková zpívá o lásce s tragickým koncem

Emotivní video se smutným koncem natočila Markéta Konvičková. Klip k písni s názvem Ty vypráví o lásce mladého páru, který zrovna prožívá nejšťastnější chvíle svého života. Ty jim však zhatí tragická nehoda, která od sebe dvojici navždy odddělí. Zpěvačka prozradila, že jejího přítele si ve videu zahrál muž, s ním žije také ve skutečnosti a který stejně jako v klipu vykonává profesi pilota. Text písně i její vizuální podoba se tak Markéty Konvičkové velmi dotýká, sama přiznala, že je pro ni skladba Ty srdcovou záležitostí.

 

Fifth Harmony naposled spolu. Novým klipem se loučí

Velmi jednoduchým, ale zároveň emotivním videem se se svými fanoušky loučí dívčí skupina Fifth Harmony. Skladbou Don't Say You Love Me dává svým příznivcům poslední sbohem a končí své šestileté působení na scéně. Ze závěru klipu se však nedá říct, že je rozhodnutí definitivní. Čtveřici dívek v něm vidíme v uzavřeném kruhu, ze kterého jedna po druhé vychází a dveřmi opouští místnost, čímž zpěvačky symbolicky naznačují starty svých sólových kariér. Zároveň však dveře ani jedna z nich zcela nezavře, naopak zůstávají pootevřené - vypadá to tedy, že o Fifth Harmony v budoucnu možná ještě uslyšíme.

Poletíme? napsali hitovku 

Brněnská osmičlenná partička vypouští do světa již páté studiové album. Pilotní singl se stejně jako deska jmenuje Chce to hit!. Nyní si vysloužil i vlastní lyric video. Poletíme? v čele s malířem Rudolfem Brančovským nabírají formu raketovou rychlostí. Fanoušky mají již po celé České republice a jsou takřka k nezastavení. Album se chystají pokřtít až v říjnu, tedy s dostatečným odstupem, aby si jej mohli fanoušci předtím naposlouchat. "Lidi, kterým věřím, a kteří už naše nové album slyšeli, říkají, že je to velký posun směrem dopředu," dodává Rudolf.

Poletíme? přichází po obměně sestavy s novým albem a tvrdí: Chce to hit!

Backstreet Boys se vrátili s novým singlem 

Neuvěřitelné! Málokoho by to napadlo, ale je to opravdu tak. Backstreet Boys jsou zpět. Ačkoli by se slušelo je již přejmenovat na Backstreet Men. Tančící čtyřicátníci totiž působí lehce komicky. Avšak věříme, že nejednu vdanou maminku jejich nová skladba potěšila. Jak už jsme zmínili, pánové v novém klipu hodně tancují. Skladba Don't Go Breaking My Heart je tak trochu "timbrlovina", ale funguje dobře. Stejně jako povedené after efekty a ikonický falzet. 


Majk Spirit jako astronaut NASA

"Začněme si vážit života na Zemi, abychom nemuseli utéct a zemřít na Marsu". Tímto poselstvím končí Majkův nový klip Starboy. Myšlenka je to vskutnu dobrá a hlavně aktuální. Kdyby však nebyla vyřčená takto přímočaře, klip by získal úplně nový rozměr. Majk coby astronaut rapuje před ikonickou zeměkoulí NASA. Prochází se ve skafandru a plní misi pro záchranu lidstva. Co by to však byl za hiphopový klip, kdyby tam nebyly holky a drahá auta. S děvčaty popíjí šampaňské na balkoně mrakodrapu s výhledem na pláž. 

Jessie J nabádá ženy k sebelásce

Skladbu Queen známe již nějaký měsíc. V lednu vypustila Jessie J do světa akustickou verzi pouze s piánem, nyní nám předvádí i svůj nový klip. Už dávno to není ta rozpustilá a bláznivá holka, co střídala jeden šílený obleček za druhým. V nových skladbách působí jako žena, která opravdu ví, o čem zpívá. A to je jenom dobře! V klipu se místo okázalostí zaměřila na vyzdvihnutí významu skladby. "I love my body, I love my skin, I am the queen," nabádá Jessie J všechny ženy k sebelásce. Na pomoc si pozvala dámy různé barvy pleti, vyznání či věku, Můžeme vidět dívku s Downovým syndromem nebo onemocněním vitiligo. 

Kam v roce 2018 na festivaly (I.): Beats For Love láká na Alana Walkera, Colours na Jessie J

text: Andrea Štipčáková, Lucie Šimůnková 

Témata: Jessie J, Backstreet Boys, Poletíme?, Tereza Kerndlová, Majk Spirit, IMT Smile, Fifth Harmony, Markéta Konvičková 

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít