TOP 8 videoklipů týdne: Trautenberk si vzali na paškál mažoretky, Sebastian uzavírá jednu životní kapitolu a Anna K. nechává nahlédnout do svého vztahu

Vydáno 21.09.2022 | autor: Kateřina Nováková

Trautenberk v novince Mužoretka poodkrývají odporné praktiky vrcholových manažerek. Sebastian v niterné písni Hledám, která dostala nápaditý vizuál, uzavírá jednu životní kapitolu a Anna K. se vydala s partnerem Tomášem Varteckým na výlet do začátků jejich vztahu. Gaia Mesiah nechává ochutnat sound nové desky, Ben Cristovao pak natočil klip k songu Prší, Prší, ve kterém mu hostuje Calin a fanoušky jím zve na říjnový koncert do O2 areny. O novinky se postarali i Burma Jones, Brixtn a MarZ.

TOP 8 videoklipů týdne: Trautenberk si vzali na paškál mažoretky, Sebastian uzavírá jednu životní kapitolu a Anna K. nechává nahlédnout do svého vztahu TOP 8 videoklipů týdne: Trautenberk si vzali na paškál mažoretky, Sebastian uzavírá jednu životní kapitolu a Anna K. nechává nahlédnout do svého vztahu


Sebastian
uzavírá jednu životní kapitolu

Sebastian přichází s niternou zpovědí o vztahu a pomíjivosti světa, která se díky hravému beatu vymyká ze škatulky ploužáků. „Píseň Hledám vznikla na začátku února tohoto roku. V Liberci byly ještě poslední zbytky sněhu a já nostalgicky vzpomínal na prožitá léta, na to jak se všichni a všechno kolem nás mění, vzpomínal jsem taky na období, kdy jsem se naposledy cítil v klidu a bezpečí,“ říká Sebastian. „Někdy se totiž ženeme za štěstím, které vidíme okolo nás, na internetu, v televizi a neustále hledáme náš vysněný ideál, ale co když ale nestačí jen hledat? Co když je potřeba proto udělat víc? Začít u sebe a ke svému štěstí se probojovat? O tom všem pojednává píseň Hledám,“ dodává. 

Sebastian natáčel nový videoklip, singl Tvý jméno dostane vizuál jako z amerického filmu

Píseň, která se z počátku jeví jako balada nakonec dostává lehce taneční osmdesátkový vibe. Produkce se chopil producent Enthic a při psaní asistovali Jakub Mahdal a Jan Vávra. S výsledným mixem se popasoval ODD. O videoklip se postaral režisér a kytarista kapely Jakub Mahdal, který dal písni nápaditý vizuál. „Videoklip je tentokrát uchopen trošku nevšedně a celý děj je o ultrazpomalených záběrech, kde se promítá černobílý svět, stejně tak, jako je to občas i v lásce a životě vůbec,“ říká Jakub Mahdal.

Trautenberk o odporných praktikách vrcholových mažoretek

Mužoretka kapely Trautenberk poodkrývá tajemství minulosti baskytaristky Aničky a odporných praktik vrcholových mažoretek. Singl, který má drsnou až romanticky melancholickou atmosféru, bude také součástí v pořadí již čtvrtého dlouhohrajícího alba populární tanzmetalové skupiny Trautenberk. Očekávaná novinka ponese název Vzpoura kanců.

Trautenberk dobyli plzeňský pivovar, fanoušci zbourali zábrany

Videoklip si vzali na starosti filmaři z KHfilmin pod vedením režiséra Tomáše Krejčího, herci, i kompars z řad fanoušků Trautenberka odvedli kus poctivé práce. A Jan Suchý v hlavní roli Aničky opravdu exceluje!

Anna K. natočila klip o svém životě

Klip inspirovaný vlastním životem připravila Anna K. V roli mladých verzí zpěvačky a jejího partnera Tomáše Varteckého, se kterým žije přes pětadvacet let, se objevili herci Klára Miklasová a Tomáš Krutina. Aby byla podoba co nejvěrnější, muselo se zapracovat na jejich účesech. „Když scénárista Ondřej Brejška přišel s nápadem mladší verze Anny K., byl jsem nadšenej, a tak začala rekonstrukce Anny a Tomáše, což byla úplně nejlepší část produkce. Klára Miklasová si ostříhala vlasy podle fotek Anny K. z 90. let a Tomášovi (ano herec se jmenuje stejně jako Vartecký), jsme nechali udělat dredy ještě ráno před natáčením. Vždy se mi líbí, když v klipu můžeme jakkoli odrazit realitu a pohrát si s ní," říká režisér Ondřej Kudyn.

VIDEOROZHOVOR | „Když byl Tomáš Klus malý jako jeho Alfréd, já už jsem brala ceny,“ vtipkovala Anna K.

Autorem hudby i textu písně O Tobě i o mně je právě Tomáš Vartecký. „Je to příběh kohokoliv, kdo se v něm najde. Jak to ale opravdu vše bylo na našem začátku, víme jen my dva a necháme si to jen pro sebe. Tohle proste berte jako film," říká Anna K.

Burma Jones s Jaro Smejkalem připravili nový song

Jaro Smejkal je s Burma Jones už od roku 2016. Písničku Higher začali dávat dohromady už na podzim 2018, k jejímu dokončení došlo až letos. K songu vznikl i videoklip, pro který stačily záběry z nahrávacího studia.

Brixtn natáčeli v polských lesích svou psychedelickou vzpomínku

Nová píseň Skrvny od vína od kapely Brixtn je o nezávazném fyzickém sblížení a následném odloučení. Z toho zbydou hezké vzpomínky, ale taky úplné prázdno. Kapela natáčela v polské vesničce Koszarzyska. O režii klipu se postaral Bart Klimsza, s námětem přišel kameraman MJ.

„MJ měl kromě normální kamery půjčenou fotopast a 360° kameru a ve dne v noci jsme běhali po lesích a dělali různé divnoty. Nakonec je z toho alternativnější klip, než děláme normálně, ale za nás je to přesně to, co Skvrny od vína potřebovaly," říkají Brixtn.

Gaia Mesiah má první klip z nové desky

Song NeNe je je první ochutnávkou z nového alba, které kapela chystá vydat na začátek roku 2023. "Kapela stylově zůstává tam kde nás lidé nejlíp znají, zároveň ve svém hudebním prostoru zkoumáme různé emoce a nuance," vysvětluje k novince basák a producent kapely Josh Stewart. 

Ben Cristovao míří už za pár dní do O2 areny

Ještě dřív, než zopakuje svůj koncert v O2 areně, vydává Ben Cristovao nový klip k songu Prší, Prší. Jeho hostem je stále populárnější Calin. Ve videoklipu sledujeme příběh dívky, která se proplétá mezi nešťastným životem ve dne a svým nočním útěkem od něj. Klip natočil Tomáš Kasal. 

MarZ o důvěře ve sny a vlastní intuici

Píseň s názvem Goya Markéta Zdeňková, vystupující pod přezdívkou MarZ, napsala na malém chorvatském ostrově Ugljan. Místní malíř jí pověděl legendu o dívce, která zde žila a na břehu přístavu čekala na španělského námořníka jménem Goya, který se jí zjevil ve snu. Dle tradice se měla provdat za bratrance, ale vzepřela se. Text pojednává o důvěře ve sny a intuici, i když okolí a vlastní rodina se leckdy snaží přesvědčit o opaku. Ve skladbě se prolíná příběh z minulosti se životem dívky ze současnosti, která se s ním ztotožní a začne také naslouchat sama sobě a svým snům. Ke splnění Markétina snu, tedy natočení klipu, zásadně napomohlo jedno velmi nečekané setkání.

Text: Kateřina Nováková, foto: Oliver Tichý (Sebastian), Josef Beník (Trautenberk), Lukáš Hausenblas (Markéta Zdeňková)
Témata: Trautenberk, Sebastian, Anna K., Gaia Mesiah, Burma Jones, Jaro Smejkal, Ben Cristovao, Markéta Zdeňková, Brixtn

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít