TOP 7 videoklipů týdne: Billie Eilish avizuje desku, Lewis Capaldi podpořil dobrou věc a Vypsaná fiXa slaví třicetiny

Vydáno 21.05.2024 | autor: Kateřina Nováková

Billie Eilish má nové album, queer singl LUNCH je jeho vlajkovou lodí. Ze spánku se probouzí australská parta Empire Of The Sun. Lewis Capaldi opatřil song A Cure For Minds Unwell osvětovým klipem. S novými klipy se hlásí též Vypsaná fiXa, Markéta Konvičková, Jordan Haj i slovenští Bad Karma Boy

TOP 7 videoklipů týdne: Billie Eilish avizuje desku, Lewis Capaldi podpořil dobrou věc a Vypsaná fiXa slaví třicetiny TOP 7 videoklipů týdne: Billie Eilish avizuje desku, Lewis Capaldi podpořil dobrou věc a Vypsaná fiXa slaví třicetiny

Lewis Capaldi podpořil svou skladbou charitu

Song A Cure For Minds Unwell s ušlechtilým poselstvím přináší Lewis Capaldi. Skladba na podporu charity Rebuilding Lives UK má pomoci ženám a dětem, které ve svém životě zažili sexuální, fyzické či psychické násilí. Song vyšel na zatím posledním albu zpěváka letos v lednu. Videoklip zachycuje život jedné z takto týraných žen.

Vypsaná fiXa rekapituluje svoje tři křížky ve třech minutách

Chcete se podívat do třicetileté historie jedné ze zásadních kapel naší scény jen v pár minutách? Pak je tu pro vás skladba Absolutní sen - původně napsaná už v roce 1996. “Po dlouhých letech přichází její čas, vrací se z vyhnanství, stává se naším narozeninovým singlem, je na ni klip a míří na všechny streamingové služby, o kterých v době jejího vzniku neměl nikdo ani ponětí,” glosuje frontman kapely Márdi. Pomyslná narozeninová kapelní oslava proběhne 21. srpna v Praze na Střeleckém ostrově.

 

Markéta Konvičková děkuje andělům

Nový singl Anděl vydala Markéta Konvičková v den svých třicátých narozenin. Po zdravotních komplikacích, které jí v minulosti provázely, ve skladbě s vděčností hodnotí svoji aktuální životní pozici. Jednoduchý černobílý klip umocňuje myšlenku celé písně.

Bad Karma Boy se po sedmi letech hlásí s novým singlem 

Slovenská skupina Bad Karma Boy po dlouhých sedmi letech vydává nový singl a klip Iba Mesiac. Píseň bude součástí čtvrtého alba, které kapela vydá na podzim. Skladba je chytlavou věcí se zapamatovatelným refrénem. Svými nápady obohatil song Pišta Kráľovič a.k.a. FVLCRVM.

Billie Eilish vydala očekávanou desku a zamíří do Prahy

Billie Eilish se nechala slyšet, že psaní skladby LUNCH pro ni bylo součástí toho, co jí pomohlo stát se tím, kým je. Uvědomit si svou sexualitu pro ni bylo klíčové. Jde o sexy queer záležitost, která jasně říká, o čem je. Zábava na plné pecky! Do Prahy přijede Billie Eilish s novým albem v roce 2025, po vstupenkách se po startu prodeje okamžitě zaprášilo.

Empire Of The Sun se probouzí ze spánku

Před pár týdny vydala tahle australská dvojice song Changes, kterým anoncuje nové album po dlouhých osmi letech. To se bude jmenovat Ask That God a má vyjít v červenci. Novinkový singl Music On The Radio doprovází snový, barvami prýštící klip, který představuje Empire Of The Sun ve skvělé formě.

Jordan Haj natočil klip na Bali

Relativně v tichosti vydal Jordan Haj svůj nový song Memory Lane. Klip natočil společně s Adelou Bellini během rodinné dovolené na Bali, na záběrech uvidíte i obě děti Jordana a Emmy Smetany. Bali nabízí spoustu krásných scenérií, které klip využívá naplno. O produkci skladby se postaral Jiří Burian. 

Text: Kateřina Nováková

Foto: Victoria Stevens (Billie Eilish), Roman Lauko (Bad Karma Boy)
Témata: Billie Eilish, Vypsaná fiXa, Bad Karma Boy, Lewis Capadli, Markéta Konvičková, Jordan Haj, Empire Of The Sun

 

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít