TOP 6 videoklipů týdne: Adam Mišík a Ben Cristovao zabrousili do rockových vod, Miley Cyrus zpívá o sebelásce a Aiko o důvěřování instinktu

Vydáno 17.01.2023 | autor: Andrea Štipčáková

Miley Cyrus fanouškům naservírovala očekávanou novinku Flowers, která bude součástí jejího nového studiového alba vycházejícího už v březnu. Adam Mišík a Ben Cristovao spojili síly na třetím společném singlu, John Wolfhooker si ke spolupráci přizvali Redzeda a Emma Drobná Richarda Müllera. Aiko zpívá o důvěřování vlastnímu instinktu a Láska natáčel klip na oblíbeném místě sebevrahů.

TOP 6 videoklipů týdne: Adam Mišík a Ben Cristovao zabrousili do rockových vod, Miley Cyrus zpívá o sebelásce a Aiko o důvěřování instinktu TOP 6 videoklipů týdne: Adam Mišík a Ben Cristovao zabrousili do rockových vod, Miley Cyrus zpívá o sebelásce a Aiko o důvěřování instinktu

Adam Mišík a Ben Cristovao zabrousili do rockových vod

Adam Mišík a Ben Cristovao potěšili fanoušky v pořadí již třetím společným singlem. Jmenuje se Zapomenout a pro Mišíka je jakýmsi návratem k rockovým kořenům. „Snažil jsem se ho nazpívat v jiné poloze, než jsou fanoušci zvyklí. I když je trochu temnější, má v sobě sílu a naději. Tu, myslím, všichni potřebujeme,“ okomentoval Adam.

Singl vznikl naprosto spontánně. „Jednoho večera Ben dorazil do studia. Tak ho bavilo, co jsme měli s Enthicem rozdělané, že to patnácti minut měl hotovou svoji sloku,“ zavzpomínal mladší z hudebníků. „Zapomenout je jeden z nejlepších refrénů, jaké Adam napsal. Mám radost, že děláme na další věci. Adam je super člověk a vždycky ho rád podpořím,“ uvedl na adresu svého kolegy Ben Cristovao.

Miley Cyrus zpívá svému ex

Skladbě Flowers od Miley Cyrus vévodí téma sebelásky a odvahy. Zpěvačka v něm oznamuje, že nepotřebuje chlapa k tomu, aby si koupila květiny či napsala své jméno do písku. Podle fanoušků hudebnice má být singl směřován jejímu exmanželovi Liamu Hemsworthovi, interpretka totiž v jedné z částí textu naráží na to, že jí shořel dům v Malibu, kde právě s hercem žila.

Za vizuálem klipu stojí sama Cyrus, režíroval ho pak Jacob Bixenman. Píseň bude součástí nového alba zpěvačky, které se bude jmenovat Endless Summer Vacation a vyjde 10. března.

Videoklip Lásky vznikl na oblíbeném místě sebevrahů

Na místě vyhledávaném sebevrahy – Bránických skalách, natáčel Láska videoklip k singlu Najednou. Hlavní role se v něm zhostila herečka Jana Pidrmanová, o režii se pak postaral Jaromír Nosek. „Když jsme natáčeli na Bránických skalách, přišel za námi nějaký člověk s dotazem, zda jsme tam pracovně. Obratem se ukázalo, že je to policejní vyjednavač v civilu. On i jeho kolegové, kteří stáli ukrytí opodál, totiž přijeli na něčí udání, že na skále někdo stojí a pravděpodobně se chystá seskočit. Nevědomky jsme si totiž k natáčeli vybrali oblíbené místo sebevrahů. Trochu nás z toho zamrazilo, nebudeme lhát,“ vzpomíná dnes se smíchem zpěvák.

Aiko o důvěřování vlastnímu instinktu

Svůj nový klip k písni Instincts, který je o tom, jak důležité je důvěřovat svému přirozenému instinktu, představuje Aiko. Natáčela ho v prostorách kostela Gabriel Loci pod taktovkou Ondřeje Urbance. „Nevěsta u oltáře cítí, že její rozhodnutí nebylo správné a uteče. Následně pak můžeme pozorovat, jak hledá sebe a cítí se dobře jen ve vlastní společnosti,“ přibližuje příběh klipu Aiko.

John Wolfhooker ve spolupráci s Redzedem

John Wolfhooker spojili v novince Free Your Mind síly s Redzedem, nejposlouchanějším českým interpretem v zahraničí. "V praxi to vypadalo tak, že jsme s Filipem měli instrumentální nápad bez představy o textu. Ten jsem poslal Redzedovi, který v podstatě obratem poslal zpět refrén i s textem, čímž nám vnuknul nápad postavit příběh jako rozhovor mezi smrtelníkem a... Řekněme pokušitelem," vysvětlil frontman Martin Čupka. John Wolfhooker aktuálně připravují nové album, které vyjde v dubnu letošního roku.

VIDEOPREMIÉRA: John Wolfhooker a Redzed spojili síly v singlu Free Your Mind

Emma Drobná a Richard Müller na pohřbu lásky

Po singlech Všetko je po starom a Zmeškaný hovor nahráli Emma Drobná a Richard Müller třetí společnou píseň Na pohrebe lásky. Dočkala se také videoklipu, který zrežíroval Jan P. Muchow. „Byla to pocta, že se mnou Richard chtěl spolupracovat. Člověk se z toho nesmí rozklepat a myslet na to, jaká legenda to je, jaké skladby má. Byl jsem docela nekompromisní i v tom, že jsem oslovil ty nejlepší hudebníky, jaké znám. Ondra Brzobohatý napsal hudbu ke všem skladbám, fantastické texty napsal Peter Uličný. Jejich úroveň je taková, že jsem neslyšel tolik skvělých textů pohromadě na jedné desce. Mám radost, pokud Richard říká, že je to jedna z jeho nejlepších desek. Mám z toho dobrý pocit,“ říká o spolupráci producent alba a režisér videoklipu Jan P. Muchow. „Láska je téma pro všechny, ať už máte rádi kohokoli. Richard i tvůrci klipu mají rádi všechny,“ dodává. 

Text: Andrea Štipčáková, TZ, foto: Lukáš Matoušek (Adam Mišík a Ben Cristovao), Anett Jodar (Láska), Teki Shine (Aiko)
Témata: Adam Mišík, Ben Cristovao, Aiko, Láska, Miley Cyrus, Emma Drobná, Richard Müller, John Wolfhooker, Redzed

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika SOUTĚŽ: J.A.R. na hradě Kašperk SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024
zavřít