TOP 6 videoklipů týdne: Jakub Ondra opěvuje lásku ve vlaku, Lenka Dusilová natáčela na koncertě

Vydáno 05.06.2018 | autor: redakce

První červnový přehled nových klipů přeje hlavně domácí scéně. S výjimkou Gorillaz totiž všechny zařazené klipy pocházejí od českých či slovenských interpretů. Jakub Ondra si prozpěvuje ve vlaku, Lenka Dusilová natočila živák a Peter Aristone upozorňuje, že život se nežije na sociálních sítích. Opomenout nesmíme ani Gingerhead a projekt Vesna

TOP 6 videoklipů týdne: Jakub Ondra opěvuje lásku ve vlaku, Lenka Dusilová natáčela na koncertě TOP 6 videoklipů týdne: Jakub Ondra opěvuje lásku ve vlaku, Lenka Dusilová natáčela na koncertě


Jakub Ondra
zpívá ve vlaku

S písní Reasons To Love You zaznamenal Jakub Ondra ve spolupráci s 2Choice na počátku roku úspěch především u mladších fanynek. Nyní song vydává také ve vizuální podobě. V klipu produkovaném All 4 Bands míří na setkání s dívkou svého srdce. Jízdu ve vlaku si pak zkracuje hraním na kytaru a zpíváním o důvodech, proč svou přítelkyni miluje. Video končí krásným pohledem na krkonošskou přírodu ze Stezky korunami stromů.

Jakub Ondra interview: Češi patří do světových hitparád. I když vydávám desku v Německu, Jacob Andrew být nechci

Lenka Dusilová vydává první video ze živého vystoupení

Lenka Dusilová přichází s prvním oficiálním videem ze svého živého sólového vystoupení. V písni Seven II, k jejímuž napsání ji inspiroval pobyt v San Franciscu, přibližuje umělkyně svět dětských snů a přání. Jak sama autorka říká, skladbu považuje za nedokončenou a neustále se snaží s ní pracovat. V záznamu z koncertu můžeme vidět Lenku Dusilovou hrát nejen na klávesy, ale také pracovat s přístrojem, kterému se říká loop machine.

LIVE: Iva Bittová, Lenka Dusilová a Monika Načeva - mezi elektronikou a šamanismem

Peter Aristone zpívá o sociálních sítítch

Slovenský zpěvák Peter Aristone není na tuzemské scéně příliš známý. Rozhodl se proto Česku trochu představit a před svými koncerty v Čelákovicích, Českých Budějovicích, Pacově a v Praze vydal nový klip k písni Eye Of A Needle. Jeho velkou většinu tvoří pohled na ženu, která si neustále projíždí své sociální sítě. Aristone chce touto skladbu vyslat do světa jednoduchý vzkaz - začněte si užívat reálného života.

Herec Jan Komínek v novém klipu Gingerhead pod vlivem hudby odhazuje oblečení

"Jak napovídá název I Don’t Care, text písně je o tom, že když člověk něco nebo někoho opravdu miluje, je mu úplně jedno, co si o tom kdo myslí. Prostě nevidí, neslyší a jde si za tím," vysvětluje Maťo Mišík. Gingerhead tuto myšlenku v klipu vyjádřili Honzovým bláznivým tancem, při němž skončily na dně Vltavy neplánovaně i památeční brýle. Vidět v něm můžete několik známých pražských lokací, například Letenské sady, horskou dráhu na pražském Výstavišti nebo vltavské nábřeží u botelu Albatros.

Animovaní Gorillaz po boku Jacka Blacka

Zdá se, že Damon Albarn a spol. prožívají vskutku tvůrčí období. Rok po velkolepém návratu v podobě opulentního alba Humanz už plánují rozšířit diskografii o další položku. Před pár dny fanouškům oznámili vydání další desky The Now Now a rovnou k tomu přihodili i nový klip. Jak jsme u Gorillaz zvyklí, jde zčásti o charakteristicky animovanou parádu, v níž se tentokrát objevuje obíbený herec Jack Black na Venice Beach v Kalifornii.

Vesna okouzluje krajinou Adršpachu a okolí Broumovska

Propojení slovanských prvků s moderními trendy, takto by se dal charakterizovat dívčí projekt Vesna. "Kytička je píseň o těch, kteří se rozhodli překonat své hranice. Je o tom nebát se vykročit do neznáma a jít svou vlastní cestou," říká k singlu Patricie. Na videoklipu se podílel i taneční tým diVize v čele s taneční choreografkou Zuzanou Zizoe Veselou, která vystupovala po boku světových interpretů, jako jsou Kanye West nebo Aurora.

text: Andrea Štipčáková, Markéta Koloničná

Témata: Jakub Ondra, 2Choice, Lenka Dusilová, Peter Aristone, Gingerhead, Maťo Mišík, Gorillaz, Vesna

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít