Pražský Metronome festival zveřejnil kompletní program: Iggy Pop, Foals, Ella Eyre, Kooks, Ivan Král a další

Vydáno 17.04.2016 | autor: redakce

Nový dvoudenní festival Metronome, který proběhne 25. a 26. června v Praze, zveřejnil kompletní program. Na čtyřech pódiích v areálu holešovického Výstaviště se během posledního červnového víkendu představí na 30 zvučných jmen zahraniční i tuzemské hudební scény. Vystoupí legendární Iggy Pop,The Kooks, Ella Eyre, Foals, Crystal Fighters, J.A.R., Ivan Král, Mydy Rabycad a mnoho dalších. 

Pražský Metronome festival zveřejnil kompletní program: Iggy Pop, Foals, Ella Eyre, Kooks, Ivan Král a další Iggy Pop přijede do Prahy s novou deskou Post Pop Depression

V podvečer v sobotu 25. června zahájí Metronome festival speciální premiérové vystoupení Pražského filmového orchestru s názvem Bang Zoom Up To The Moon. Filmové melodie spojené s vesmírnou tématikou odstartují pomyslnou festivalovou raketu, která se objevila na letošním vizuálu. Zazní tak slavné filmové melodie z Vesmírné Odysey či Hvězdných válek.

Nový pražský festival Metronome: Iggy Pop, Foals nebo The Kooks

Sobotnímu programu dominuje hlavní headliner festivalu, Iggy Pop, který představí nejen skladby ze zbrusu nové desky Post Pop Depression, ale i průřez své sólové tvorby, zejména z jeho slavného berlínského období. Na své si přijdou i fanoušci indie rocku, na hlavním pódiu totiž vystoupí populární The Kooks. Nebude chybět ani chytlavý elektropop v podání zpěvačky Elly Eyre, kterou před dvěma lety pro tuzemské publikum objevil festival United Islands Of Prague.

vložte odkaz, text nemažte

Na druhém pódiu vystoupí Richard Muller se speciální Best of show, která nabídne průřez jeho celoživotní tvorbou. Zpěvačka a herečka Barbora Poláková pak naživo předvede své debutové eponymní album, za které si odnesla cenu Anděl v kategorii Objev roku. Na dalším pódiu se představí jedna z nejkontroverznějších kapel současnosti - Fat White Family, britský zpěvák Ghostpoet, pražská kapela Prostitutes či britské ambientní duo Shelter Point v premiérovém pražském vystoupení. Večerní program pokračuje až do rána. Bude patřit elektroswingovým Mydy Rabycad, kteří už dávno přerostli české hranice. Vystoupí také Max The Sax, sólový projekt bývalého saxofonisty Parov Stelar. Noční afterparty proběhne v režii housového dua Anushka, které v Praze vystoupí úplně poprvé.Na hlavním pódiu během druhého festivalového dne v neděli 26. června odehrají velkolepou show britští Foals, kterým se v letošním roce podařilo vyprodat v rámci svého turné například slavný stadion Wembley. Elektrofolkoví Crystal Fighters zahrají i několik tracků z právě připravované třetí studiové desky. Tuzemské legendární funkrockové uskupení J.A.R. předvede své písně v netradičních aranžích s gospelovým sborem Maranatha.

Na druhém pódiu, v areálu parku Stromovky, se odehraje netradiční setkání dvou výjimečných hudebních osobností - Ivan Král, baskytarista a skladatel filmové hudby, který spolupracoval například s Patti Smith, Iggym Popem nebo Blondie, vystoupí v historické premiéře společně s Jiřím Suchým. Dále se na pódiu objeví nejpopulárnější izraelská zpěvačka současnosti Ninet, brněnští Ghost of You či temně melancholické severské trio Get Your Gun.

Druhý festivalový den nabídne také vystoupení kanadské formace Walk Off The Earth, která se stala doslova virálním hitem, díky svým originálním coververzím slavných písní. Poprvé v České republice vystoupí britský bluesový zpěvák Ian Siegal, australský zpěvák a skladatel Stu Larsen, alternativně rockoví Please The Trees či rock'n'rolloví Fellas.

Kompletní program prvního ročníku festivalu METRONOME najdete na www.metronomefestival.cz. Vstupenky jsou k dostání v předprodejní síti a TicketPro a GoOut.

tz, jm

zavřít