Ivan Král se chystá na české turné. Na koncertech představí i písně z chystané nové desky

Vydáno 15.08.2017 | autor: redakce

Na závěr letošního léta dorazí Ivan Král do České republiky a absolvuje zde turné. Muzikant, který vystupoval s Patti Smith nebo Iggy Popem, u nás odehraje celkem 6 koncertů. 

Ivan Král se chystá na české turné. Na koncertech představí i písně z chystané nové desky Ivan Král se chystá na české turné. Na koncertech představí i písně z chystané nové desky

"Největšími koncertními zastávkami budou zcela jistě jedinečné vystoupení v krásném prostředí na Střeleckém Ostrově v Praze a koncert v brněnském Sonu, kde bude Ivan Král diskutovat s diváky a promítat filmy ze svého archivu," prozrazuje Petra Macháčková z agentury Joe´s Garage a dodává, že Ivan Král dorazí také do Žatce, Milevska, Opavy či Vysokého Mýta.

Ivan Král interview: První setkání s Patti Smith? Byla to hubená malá divoška ve špinavém tričku a plná energie

Osmašedesátiletý muzikant, který se proslavil jako baskytarista Patti Smith Group v sedmdesátých letech a později hrál s Iggy Popem nebo v kapele Johna Calea, se na výjimečném vystoupení obklopí předními českými hráči: kytaristou Honzou Ponocným, baskytaristou Jakubem Vejnarem a bubeníkem Martinem Kopřivou. Některé koncerty odehraje pouze akusticky v duu s Ponocným. Hostem turné bude kapela November 2nd. Její frontmanka Alexandra Langošová si s Králem na pódiu rovněž zazpívá.

Pro turné si Ivan Král podle svých slov připravil program složený z hitů, nových písniček a coververzí. "Budu zpívat hodně písní v češtině. Plánuju zahrát také skladbu od pana Jiřího Suchého. Během večera zazní i věci, které většina posluchačů zná od Iggyho Popa nebo Patti Smith. Vzpomenu i na kapelu Alias, kterou jsem v devadesátých letech založil s Davidem Kollerem či Ivanem Hlasem," říká Král a dodává, že na koncertech zazní dvě nové písničky z připravovaného alba Real to Reel, které vyjde v listopadu. "První ochutnávku zveřejním už na konci léta," doplňuje.


Spolupracovník takových světových hvězd, jakými jsou Iggy Pop, Patti Smith, John Cale, Debbie Harry nebo David Bowie, žije v USA již od roku 1966, kdy následoval své rodiče pracující ve službách OSN. V 90. letech se začal vracet do Česka a stal se vyhledávaným producentem, spolupracoval s Lucií, Garáží, Mňágou a Žďorp nebo Jiřím Suchým.

Plán turné:
2. září - Žatec
3. září - Milevsko
4. září - Praha
7. září - Brno
8. září - Opava
10. září - Vysoké Mýto

tz, jm

Témata: Ivan Král, Patti Smith, November 2nd, Iggy Pop, David Bowie

zavřít