AUDIO: Ivan Král obklopen špinavým rockovým zvukem zve na české turné i k poslechu nové desky

Vydáno 05.09.2017 | autor: redakce

Novou skladbu Apocalypse, která předznamenává aktuální podzimní album Real to Reel, představuje rocker Ivan Král. Písničku poprvé naživo jeho fanoušci uslyší na zářijovém turné, které se zastaví v Praze, Brně, Opavě, Mělníku či Vysokém Mýtě.

AUDIO: Ivan Král obklopen špinavým rockovým zvukem zve na české turné i k poslechu nové desky AUDIO: Ivan Král obklopen špinavým rockovým zvukem zve na české turné i k poslechu nové desky

Král se s Apocalypsou vrací ke špinavému rockovému zvuku, který očesává na jeho samu podstatu. "Žádná vata, jenom čirá energie, která vychází z elektrických kytar. Emoce si nechávám pro rockové balady," říká Král o prvním singlu jeho alba Real to Reel, které vyjde v listopadu. Tři písničky z nahrávky, včetně Apocalypsy, napsal muzikant pro své někdejší spoluhráče, Iggyho Popa, Micka Ronsona a Patti Smith.

Ivan Král interview: První setkání s Patti Smith? Byla to hubená malá divoška ve špinavém tričku a plná energie

Trojice skladeb zazní i na jeho návratovém turné do Česka. Většina koncertního playlistu bude, jak už dříve předznamenal, postavená na hitech. Během večera přehraje i věci, které většina posluchačů zná od Iggyho Popa nebo Patti Smith. Mimo to vzpomene i na kapelu Alias, kterou v devadesátých letech založil s Davidem Kollerem či Ivanem Hlasem."Jsem natěšený na koncerty s mou špičkovou českou kapelou, stejně jako na pár akustických koncertů, které mě čekají. Stýská se mi po hraní v menších sálech. Chtěl bych dostat publikum k sobě tak blízko, jak jen to je možné," říká. Osmašedesátiletý muzikant, který se proslavil jako baskytarista skupiny Patti Smith Group v sedmdesátých letech a později hrál s Iggy Popem nebo v kapele Johna Calea, se na českém turné obklopí předními českými hráči: kytaristou Honzou Ponocným, baskytaristou Jakubem Vejnarem a bubeníkem Martinem Kopřivou. Některé koncerty odehraje pouze akusticky v duu s Ponocným. Hostem turné bude kapela November 2nd. Její frontmanka Alexandra Langošová si s Králem na pódiu rovněž zazpívá.

Plán turné: 
7. září - BRNO
8. září - OPAVA
10. září - VYSOKÉ MÝTO
15. září - MĚLNÍK

tz, jm

Témata: Ivan Král, Apocalypse, Real To Reel

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024 SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít