Rock for People přiveze živočišné Marmozets a nezkrotné pankáče Slaves

Vydáno 02.02.2017 | autor: redakce

Jedna z nejžhavějších rockových kapel britské scény posledních let - Marmozets - a na Mercury Prize nominovaní pankáči Slaves - to jsou nejnovější přírůstky festivalu Rock for People. Ten letos proběhne v hradeckém Festivalparku od 4. do 6. července 2017.

Rock for People přiveze živočišné Marmozets a nezkrotné pankáče Slaves Rock for People přiveze i živočišné Marmozets

Po Evanescence v čele s Amy Lee tak Rock for People přiváží další "tvrdou" kapelu, jíž vládne nepřehlédnutelná a především nepřeslechnutelná frontwoman - yorkshirskou partu Marmozets. "Zpěvačka Rebecca 'Becca' Macintyre je poměrně výjimečným úkazem. Živočišná a nezkrotná frontwoman, která ovládá pódium zcela jiným způsobem, než drtivá většina sofistikovaných, křehkých a filosofujících žen, řešících rány duše, těla i světa, nebo dámy, plnící spíše funkci ozdoby pódia," líčí jeden ze zakladatelů festivalu Michal Thomes. "Tohle je skutečná rockerka, o jaké každý fanoušek sní."

RECENZE: Marmozets vám vyřvou díru do hlavy

Marmozets patří k tomu nejčerstvějšímu a nejzajímavějšímu, co lze na současné britské scéně slyšet. Jejich tvrdá muzika umně kombinuje ostré riffy s chytlavými nápěvy i rafinovanějšími rytmickými vzorci a je zároveň plná energie a svébytné vnitřní chemie. Jejich předloňský debut The Weird and Wonderful Marmozets sklidil nadšené ohlasy kritiky a obsadil čelní příčky v kategorii UK Rock & Metal Albums. A proslýchá se, že se letos dočkáme nového alba.

vložte odkaz, text nemažte

Slaves sice tvoří jen duo ve složení basista a zpěvák Laurie Vincent a bubeník a zpěvák Isaac Holman, ale vydají za celý orchestr. Svojí názorově jasně vyhraněnou a energií sršící muzikou si podmanili již spoustu posluchačů. Debutové album Are You Satisfied z roku 2015 obsadilo v UK Album Charts osmou příčku a získalo také nominaci na prestižní Mercury Music Prize, o rok později vydali s velkým úspěchem druhé CD Take Control s hostujícím Mikem D z Beastie Boys. Nasazení, se kterým Slaves nastupují na pódium a verva, s níž v nekompromisním setu povětšině krátkých úderných songů drtí publikum, jsou již legendární. "Ručíme za to, že vystoupení Slaves na letošním RfP bude nezapomenutelným zážitkem pro každého fanouška energické a upřímné muziky," dodává s úsměvem Michal Thomes..

Vstupenky jsou v prodeji na www.rockforpeople.cz. Aktuální edice celofestivalových pasů je až do
31. 3. 2017 (nebo do vyprodání edice) v prodeji za cenu 1800 Kč. K dispozici jsou také kombotickety nebo speciální edice vstupenek pro juniory od 15 do 17 let za cenu 1300 Kč.

tz, jm

Témata: Rock for People, Marmozets, Slaves, rock, festivaly

zavřít