TOP 20 nejočekávanějších koncertů podzimu (I.): Shania Twain, Ricky Martin, George Ezra i Chris Norman

Vydáno 24.08.2018 | autor: Hana Bukáčková

Festivalová sezóna je u konce, možná už tedy nastal nejvyšší čas začít přemýšlet, kam na podzim vyrazíte za hudbou. Nechte se inspirovat tipy redakce. V první části našeho velkého přehledu nechybí Shania Twain, Ricky Martin, Chris Norman nebo Tarja Turunen a Stratovarius

TOP 20 nejočekávanějších koncertů podzimu (I.): Shania Twain, Ricky Martin, George Ezra i Chris Norman TOP 20 nejočekávanějších koncertů podzimu (I.): Shania Twain, Ricky Martin, George Ezra i Chris Norman


RICKY MARTIN

Kdy: 9. 9. 
Kde: O2 arena, Praha

La Copa de la Vida nebo Livin' La Vida Loca, kdo by neznal tyto hity, které bořily hitparády po celém světě. Teď poprvé zazní v podání Rickyho Martina také v České republice. Několikanásobný držitel Grammy se zdejším divákům představí 9. září v pražské O2 areně. Do Česka přiveze vyšperkovanou show a samozřejmě ty největší pecky jako La Bomba, Tal Vez i novější hity Vente Pa' Ca a Fiebre. V největší tuzemské multifunkční hale tedy diváci uslyší to nejlepší z Rickyho repertoáru.

ALICE MERTON

Kdy: 15. 9.
Kde: Palác Akropolis, Praha

Kanadsko-německá skladatelka připomíná ze všeho nejvíc jasně zářící hudební meteorit. Vítězka European Border Breakers Award 2018 navíc dokázala, co už dlouho nikdo před ní: současně ovládla americký Billboard a evropské hitparády. Vystudovala klasickou hudbu, prošla Popakademií v Mannheimu a EP No Roots je jejím prvním zásekem na mezinárodní scéně. Naprostou tvůrčí svobodu si udržela založením labelu Paper Plane Records. Po letošním divácky hojně navštíveném vystoupení na Colours of Ostrava odehraje první samostatný koncert v ČR. Svoji výbušnou směs rocku a popu přiveze do klubového prostředí pražského Paláce Akropolis. 

MICHAEL JACKSON SYMPHONY

Kdy: 3. 10.
Kde: Forum Karlín, Praha

Michael Jackson Symphony je poctou k 60. výročí od narození krále popu. Jaksonovy písničky zahraje Moondance Orchestra a Filharmonie Hradec Králové, které pěvecky doprovodí Dasha, Naďa Wepperová, Dušan Kollár i Dušan Marko, to vše pod vedením Martina Kumžáka, který napsal také aranže písní pro tento jedinečný koncert.

CHRIS NORMAN

Kdy: 4. 10. a 6. 10.
Kde: Forum Karlín, Praha a DRFG Rondo, Brno

Podmanivý hlas Chrise Normana potěší české fanoušky slavnými hity nejen z éry Smokie. Kdo by neznal písně jako Living Next Door To Alice, I'll Meet You At Midnight, Don't Play Your Rock'n'Roll To Me, Stumblin In, Midnight Lady nebo Oh Carol. Prozpěvuje si je již několik generací fanoušků po celém světě, u nás je nazpívali v českých verzích krom jiných Karlové Gott i Zich. Nezaměnitelný naléhavý hlas Normana byl nenahraditelným poznávacím znamením pro kapelu Smokie a provází jej i celou dosud trvající aktivní sólovou kariéru. 

Smokie přivítali v Lucerně své fanoušky bravurní češtinou

SHANIA TWAIN

Kdy: 6. 10. 
Kde: O2 arena, Praha

Kanaďanka Shania Twain patřila na konci dvacátého a na začátku jednadvacátého století ke komerčně nejúspěšnějším zpěvačkám vůbec. Její alba se prodávala po miliónech, její singly obsazovaly první příčky světových hitparád a její koncertní turné platila za ta nejrychleji vyprodaná. Díky úspěchu alb The Woman In Me z roku 1995, Come On Over z roku 1997 a Up!, které vyšlo v roce 2002, se stala jednou z nejpopulárnějších zpěvaček všech dob a pochlubit se může i celou řadou ocenění - včetně pěti Grammy. Dlouhých patnáct let si ale fanoušci museli počkat na nové album. To se na trhu objevilo loni v září pod názvem Now. Živě ho představí i v Praze. 

Nejprodávanější country zpěvačka Shania Twain zazpívá v Praze. Představí comebackové album

STRUNY PODZIMU

Kdy: 9. 10. - 10. 11. 2018
Kde: Praha

Objevný, odvážný, multižánrový. Tak definují pořadatelé festival Struny podzimu. Ani 22. ročník, který se uskuteční od 9. října do 10. listopadu, nezůstane této charakteristice nic dlužen. Do Prahy přijede průkopník minimalismu Terry Riley, vokální ansámbl Ars Nova Copenhagen s dirigentem Paulem Hillierem, duo virtuosů Michel Camilo a Tomatito, soulová zpěvačka Lizz Wright nebo vůdčí osobnost elektronické scény Venetian Snares ve společném projektu s uznávaným producentem a hudebníkem Danielem Lanoisem. Festival nabídne celkem jedenáct koncertních večerů.

STAR WARS

Kdy: 15. 10. 
Kde: O2 arena, Praha

V pražské O2 areně se uskuteční promítání filmu Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje. Ikonickou hudbu tohoto filmu složenou Johnem Williamsem zahraje živě The City of Prague Philharmonic Orchestra - Filharmonici města Prahy. Film bude promítán na obří velkoplošné plátno o rozměrech 20 na 10 metrů. Jedná se o první promítání s živým orchestrem této legendy science fiction v České republice.TARJA + STRATOVARIUS

Kdy: 21. 10.
Kde: Forum Karlín, Praha

Není pochyb o tom, že když se spojí na jedné straně metalová královna, hvězda symfonické rockové scény a bezesporu nejznámější ženský hlas z Finska Tarja Turunen, včetně její kapely, a na druhé nejznámější power-metalová skupina Stratovarius, budou se dít věci. Dvě ikony nejenom finské scény se totiž rozhodly vyrazit na společné turné A Nordic Symphony '18 a zastávka pro Českou republiku se uskuteční 21. října ve Foru Karlín. Tarja se svou rockovou kapelou představí nové live album Act 2 a Stratovarius chystá také nový materiál. 

Tarja Turunen, bývalá zpěvačka Nightwish, zazpívala v Praze v rámci vánočního turné s filharmonií

GEORGE EZRA

Kdy: 22. 10.
Kde: Forum Karlín, Praha

Neuvěřitelný příběh o úspěchu jak z pohádky - a prostředkem k němu se stalo to, na čem jediném opravdu záleží - písničky. Britský zpěvák George Ezra, který se v roce 2013 v Evropě proslavil díky své skladbě Budapest, vydal na jaře očekávanou druhou desku Staying at Tamara's, na které najdete i píseň Shotgun, jež se nedávno vyšplhala až na první místo britské singlové hitparády. Po červencovém koncertě na Colours of Ostrava se zpěvák chystá Českou republiku navštívit znovu, a to hned v říjnu. 

LIVE: První den Colours Of Ostrava - George Ezra zaujal pop-folkem, Pharrell Williams s N.E.R.D. bavili tanečky

SLAVES

Kdy: 24. 10.
Kde: Roxy, Praha

Laurie Vincent trápí kytaru, basu, plive do mikrofonu, zatímco Isaac Holman divoce běhá kolem bicích ve snaze vymlátit z nich duši, sem tam někdo z nich skočí do kotle a najednou oba stojí na pódiu a věnují se bluesové verzi jednoho ze svých songů. Tak to vypadá, když na pódiu řádí Slaves, na první pohled dvojice grázlíků z Kentu, kteří si odskočili z fotbalového zápasu, na druhý už jeden z nejpřímočařejších projektů punkové a rockové scény současnosti. Za sebou mají jen pár let existence, zato vystřelili do světa čtyři nadupaná alba plná syrové energie, křiku, ale i pořádných garážových a rock'n'rollových riffů včetně nové studiovky Acts of Fear and Love. Už 26. narozeniny Roxy začnou drze nekompromisní středeční otvíračkou.

TOP 10 černých koní letošních českých festivalů: Slaves, Blood Red Shoes a další kapely, které nesmíte prošvihnout

Text: Hana Bukáčková

Témata: Ricky Martin, Slaves, Alice Merton, Tarja, Stratovarius, Shania Twain, Struny podzimu, George Ezra, Star Wars, Chris Norman, Michael Jackson

zavřít