LIVE: Shania Twain si získala české publikum svými hity i dobrosrdečností

Vydáno 07.10.2018 | autor: Jana Kloučková

Shania Twain poprvé zavítala do České republiky. Zdejší premiéra kanadské zpěvačky se setkala s úspěchem a nezklamal ani předskokan Bastian Baker, který se během koncertu k hlavní hvězdě večera ještě připojil ve dvou duetech. 

LIVE: Shania Twain si získala české publikum svými hity i dobrosrdečností LIVE: Shania Twain si získala české publikum svými hity i dobrosrdečností


SHANIA TWAIN
O2 ARENA, PRAHA
6. 10. 2018

Bastian Baker se neocitl ve zrovna žádané pozici, zřejmě jako každý předskokan. Přesto dokázal s neobvykle vřelým publikem navázat kontakt, dokonce česky poděkoval a setkal se (na předskokana) s velmi kladným ohlasem. Připravil tak dobrou půdu pro hlavní hvězdu večera.

Shania Twain poprvé v Praze: V O2 areně dokázala, že nepatří do starého železa

Shania Twain nenechala fanoušky příliš dlouho čekat a objevila se kolem deváté hodiny. Její nástup byl netradiční - nezjevila se okamžitě na pódiu, ale přišla z pravého boku O2 areny a ještě k tomu za zvuků gigantického hitu We Will Rock You od britské skupiny Queen, jejíž rytmus mohli poté návštěvníci během večera zaslechnout ještě několikrát.

Od počátku zpěvačka okouzlovala svou krásou, noblesou a především elánem, který do svých písní propouštěla. Twain není interpretka, jejíž sláva by byla postavena na skandálech, zásoba hitů je však v jejím případě slušná. Show pěvecky odstartovala po příchodu na pódium singlem Life’s About To Get Good z posledního alba Now. Následně setlist nabízel už skoro jen jeden hit za druhým. Zazněly například Come On Over, Don’t Be Stupid (You Know I Love You), That Don’t Impress Me Much a další. V prezentovaných skladbách by se neztratil ani obyčejný rádiový posluchač.

FOCENÍ S FANOUŠKY

Zpěvaččinou slabinou byl bohužel občas její hlavní nástroj, a to hlas. Je důležité přihlédnout k jejímu věku (53 let) i k prodělané dysfonii, přesto někdy barva jejího vokálu nebyla úplně příjemná, jako tomu bývalo "za starých časů". Tento nedostatek byl znát především v pomalejších skladbách. I tak si ovšem při You’re Still The One získala všechny návštěvníky. Pouze škoda, že si při následném focení selfies nevytáhla z obecenstva ani jednoho Čecha, ale Slovenku, Maďarku a dva Skoty.

Heterogenní publikum složené z různých národností bylo připraveno fandit za každých okolností, většinou se však ze strany členů ochranky setkalo s usazováním zpět do sedaček. Návštěvníci se však snažili oceňovat zpěvačku minimálně aplausem. Ten si vysloužila mimo Shaniu Twain též její hráčka na bubny, která patřila k nejvýraznějším elementům doprovodné kapely a od začátku vyvolávala značnou pozornost.

Celkově česká premiéra country popové ikony dopadla lépe, než se očekávalo. Na závěr se rozloučila dalším svým signifikantním hitem Man! I Feel Like A Woman! a poděkovala svému úžasnému publiku.

Setlist: Life's About To Get Good, Come On Over, Up!, Poor Me, Don't Be Stupid (You Know I Love You), That Don't Impress Me Much, Any Man Of Mine, Whose Bad Have Your Boots Been Under?, Honey I'm Home, I'm Alright, Ka-Ching" (interlude), You're Still The One, More Fun, Music Video Journey (video montage), From This Moment On, I'm Gonna Getcha Good!, Party For Two, Swingin' With My Eyes Closed, (If You're Not It In For Love) I'm Outta Here!, Blue Storm (interlude), Man! I Feel Like A Woman!

text: Jana Kloučková, foto: Jaroslav Noska

Témata: Shania Twain, Now, O2 arena

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít