TOP 7 videoklipů týdne (149.): Ed Sheeran nás zavede do Afriky, s Lorde navštívíme perfektní místa

Vydáno 08.08.2017 | autor: Anna Hejkalová

Tento týden je přehled klipů uplynulého týdne trochu cestovatelský, jak naznačuje už titulek. K vidění však nejsou jen letní hitovky, ale třeba i melancholická Zelenina nebo dramatické video Glass Animals. Do rubriky nám novinkami přispěli i Jakub Ondra, Jax Jones a vracející se Shania Twain

TOP 7 videoklipů týdne (149.): Ed Sheeran nás zavede do Afriky, s Lorde navštívíme perfektní místa TOP 7 videoklipů týdne (149.): Ed Sheeran nás zavede do Afriky, s Lorde navštívíme perfektní místa


SHANIA TWAIN
SI V NOVÉM KLIPU UŽÍVÁ ŽIVOTA

Pilotní písní návratu kanadské zpěvačky Shanii Twain do hudební branže se stala Life's About To Get Good. Ta je doprovázena videoklipem, ve kterém se sice nedočkáme žádného strhujícího příběhu, ale za tose podíváme na to, jak si šťastná Shania obalená duhovými šátky užívá života. Píseň bude mít své místo na chystané desce Now, jež vyjde po patnáct let dlouhé pauze 29. září.

PERFEKTNÍ MÍSTA PODLE LORDE

Druhý videoklip z červnové desky Melodrama novozélandské zpěvačky Lorde je k písni Perfect Places. Samotná Lorde se v něm pohybuje po opuštěném ostrově a při cestě divočinou připomíná výrazné momenty z videoklipů jiných interpretů současné doby. Například Ignorance od Paramore, Take Me To Church od Hoziera nebo Malibu Miley Cyrus. Bohužel naživo nám zpěvačka nový song ani desku nepředstaví, neboť se v během tohoto celosvětového turné do České republiky nechystá.

RECENZE: Lorde znovu přišla, nahrála a zvítězila

GLASS ANIMALS ZVEŘEJNILI JEDENU ZE SVÝCH NEJOSOBNĚJŠÍCH PÍSNÍ

Agnes. Toto jméno nese smutná autobiografická píseň Dava Bayleyho, frontmana kapely Glass Animals. Její vizuál byl natočen režisérem Eoinem Glaisterem v centrifuze, kam Dave vlezl a nechal se roztočit. Je dobře vidět, jak se mu díky vysokému přetížení špatně dýchá, trpí bolestmi a potí se. Nicméně při tom všem ještě relativně přesně zvládá zpívat slova do melodie. Agnes je poslední ze seznamu písní desky How To Be A Human Being, která byla nominována na cenu Mercury.

LIVE: Glass Animals si suverénně ochočili pražské publikum

ZELENINA VĚŘÍ, ŽE ČAS RÁNY HOJÍ

Už samotný název písně napovídá, že nepůjde o žádný pozitivní letní hit. Padesát bodných ran kapely Zelenina vypráví o jejich kamarádce, kterou v průběhu života potkalo nemálo těžkých okamžiků. Zároveň ale upozorňují na to, že čas všechny rány zahojí, proto není správné kvůli nim ukončovat vlastní život. To je poměrně hezky vidět i z videoklipu, jehož režii a povedené záběry měl na starosti Rashid Garipov.

JAX JONES VSADIL NA HLAS DEMI LOVATO

Anglický DJ a textař Jax Jones, známý především svou spoluprací s Dukem Dumontem na hitovce I Got U, přichází na trh s dalším chytlavým songem. Tentokrát se o pěveckou stránku písně postarala z větší části Demi Lovato, uslyšíme v ní však ale také britskou rapperku Stefflon Don. Jax Jones se nám v klipu představí jako zdatný bubeník a prodavač zmrzliny, jeho krajanku můžeme naopak postřehnout v pozlaceném kostýmu sedět na koni. Nejvíce prostoru však dostala Lovato, jež se skupinkou dalších dam vyráží tančit na parkoviště. Všech umělců v jednom záběru se pak dočkáme až na konci videa.

ED SHEERAN SE VYDAL DO AFRIKY

Když si dal loni Ed Sheeran roční pauzu od koncertování, vyrazil poznávat krásy našeho světa. Jedním z kontinentů, které navštívil, byla také Afrika. A právě tu si vybral k natočení svého dalšího klipu, tentokrát k pozitivní písni Bibia Be Ye Ye. Zpěvák si zde zamiloval především kulturu, jídlo a přírodu, a právě to se snažil zachytit i ve videu natočeném v Ghaně. Fanoušci tak prostřednictvím videa mohou nahlédnout do pravého afrického tržiště, podívat se na Guinejský záliv, či se naučit pravý africký tanec.

VIDEO: Ed Sheeran si zahrál v seriálu Hra o trůny. Podívejte se na jeho výkon

JAKUB ONDRA SÁZÍ NA JEDNODUCHOST

S klipovou novinkou Cast the Line potěší své příznivce  Jakub Ondra. Píseň pochází ze zpěvákova debutového alba Old Town Square, jež vydal letos na jaře pod německým labelem. Video k songu pojal hudebník, známý především svým koncertováním na ulicích v různých evropských městech, velmi jednoduše. V záběru je pouze on a střídají se za ním bílá, červená a černá barva. Fanoušci interpreta si pak při sledování videa mohou píseň zpívat spolu s ním, kolem Jakuba Ondry se totiž po celou dobu míhá text skladby.

text: Anna Hejkalová, Andrea Štipčáková

Témata: Shania Twain, Lorde, Glass Animals, Zelenina, Jax Jones, Demi Lovato, Ed Sheeran, Jakub Ondra

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít