VIDEO: Lorde se ve snovém klipu Leader of a New Regime vrací do vlastního světa

Vydáno 27.12.2021 | autor: redakce

Tři dny před Štědrým dnem zveřejnila novozélandská zpěvačka Lorde krátký videoklip k písni Leader of a New Regime. Je plný vzpomínek, přírody a letní atmosféry. Zároveň pochází z jejího třetího studiového alba, které se jmenuje Solar Power.

VIDEO: Lorde se ve snovém klipu Leader of a New Regime vrací do vlastního světa VIDEO: Lorde se ve snovém klipu Leader of a New Regime vrací do vlastního světa

Lorde stojí na kopci, ze kterého sleduje opuštěnou pláž. Místo, kam nás zavedla ve svých předešlých videoklipech z letošního alba Solar Power. Necelé dvě minuty dlouhý klip k singlu Leader of a New Regime ukazuje krásy Nového Zélandu a zpěvačku, které není téměř vidět do tváře.

RECENZE: Lorde znovu přišla, nahrála a zvítězila

V akustické písni zpívá o svém pobytu na opuštěném ostrově a zamýšlí se nad tím, že lidstvo potřebuje nového vůdce. „Další den je ztracený a nadvládu přebírá paranoia,“ naráží na enviromentální problémy dneška. Produkce songu se ujal Jack Antonoff, který se zpěvačkou spolupracoval již v minulosti.

Leader of a New Regime zapadá do konceptu předešlých videí k albu. V tom prvním k singlu Solar Power nás Lorde provedla pláží jako lídryně kultu stylizovaného do éry hippies, v blond paruce si utahovala z posedlosti ezoterikou své generace v klipu Mood Ring. Ve třetím k písni Fallen Fruit se procházela po zpustošené krajině a zpívala o nebezpečí klimatické změny.

Lorde se na hudební scéně objevila v roce 2013. Hit Royals tehdy šestnáctileté teenagerky bořil světové hitparády a ona se stala miláčkem fanoušků. Poté, co vydala debutové album, se však na dlouhé čtyři roky odmlčela, než představila nový singl Green Light. Aktuálně vydala třetí studiovou desku, která se jmenuje Solar Power.

Text: Matyáš Janíček, foto: FB Lorde
Témata: Lorde, singl, Leader of a New Regime, Soler Power, videoklip

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít