TOP 5 videoklipů týdne: Rybičky 48 přichází s filmovou zápletkou, O5 a Radeček dávají nahlédnout do soukromí a Michal Skořepa s Panem Lynxem na výletech do temnony

Vydáno 28.12.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Poslední letošní přehled nejnovějších videoklipů otevírají Rybičky 48. Do vizuálu k singlu Dvě deci vína si pozvaly Hanu Vagnerovou a Michala Dlouhého, kteří sehráli naoko zamilovaný pár. O5 a Radeček dávají fanouškům prostřednictvím písně Chtěl jsem jen říct nahlédnout do svého soukromí. Do klipu parta obsadila své manželky i s dětmi. Michal Skořepa a Pan Lynx představují svůj nový projekt, animované video k prvnímu singlu vznikalo rok a půl. Hlásí se rovněž Lorde a The Weeknd.

TOP 5 videoklipů týdne: Rybičky 48 přichází s filmovou zápletkou, O5 a Radeček dávají nahlédnout do soukromí a Michal Skořepa s Panem Lynxem na výletech do temnony TOP 5 videoklipů týdne: Rybičky 48 přichází s filmovou zápletkou, O5 a Radeček dávají nahlédnout do soukromí a Michal Skořepa s Panem Lynxem na výletech do temnony

Rybičky 48 hledaly inspiraci ve filmu

Starší bohatý muž, mladá žena lačnící po penězích a rande, které se nečekaně zvrhne. Rybičky 48 se při natáčení nového videoklipu Dvě deci vína, do jehož hlavních rolí obsadili Hanu Vagnerovou a Michala Dlouhého, inspirovaly filmovými zápletkami.

VIDEO: Rybičky 48 přichází na Vánoce s lehkou zpovědí postaršího sukničkáře, singl Dvě deci vína napsal Kuba Ryba

 „Klip neodráží přesně to, co je v textu. Chtěli jsme tam vážnou, ale zároveň vtipnou zápletku. Zrovna jsem koukal na nějakej seriál na Netflixu, kde chlapík uspával práškem lidi, zabil je a ukradl jim peníze i identitu. Napadlo mě, že by klip mohl být o chlapíkovi ve středním věku, který je zajištěn, všechno má a jeho zálibou je nalákání mladých žen k němu domů, kde je okouzlí, uspí a pak zabije. Takový sériový vrah,“ popsal děj Kuba Ryba.

O5 a Radeček pustili fanoušky k sobě domů

Klip Chtěl jsem jen říct od O5 a Radeček popisuje kapelový život, který se z velké části odehrává na cestách v dodávce, kdy jsou muzikanti odloučeni od svých blízkých. Zároveň se dějem prolínají rodinné záběry ze soukromého života členů O5 a Radeček. V závěru dokonce děti a partnerky přebírají roli hlavních protagonistů příběhu.

Příběh českého hitu: O5 a Radeček feat. Mária Čírová - Vloupám se

 „Píseň i klip je poděkováním našim rodinám. Život s muzikantem je řehole a ani naše holky to s námi nemají lehké. Například nemáme společné víkendy, které kvůli koncertům málokdy trávíme doma," přiznal zpěvák Tomáš Polák. „Na druhou stranu je v klipu spousta záběrů z našich rodinných archivů, které dokazují, že se dětem i ženám věnujeme a snažíme se jim vše maximálně vynahradit," dodal Tomáš.

Pan Lynx debutuje singlem Výlety do temnoty

Výlety do temnoty jsou prvním singlem z nového projektu Michala Skořepy a Pana Lynxe. Animovaný videoklip vznikal zhruba rok a půl, o veškeré kresby a jejich animaci se postaral Michal Skořepa a 3D animaci a speciální efekty měl na starosti Martin Mty Šafus. Vizuál pojednává o prvním setkání Skořepy s mysteriózním Panem Lynxem. Sám autor dodává, že je podle skutečné události.

Lorde se vrací do vlastního světa

Lorde představuje další singl z aktuálního alba Solar Power. Je jím píseň Leader of a New Regime, v jejímž vizuálu se nachází na prosluněné pláži a vzpomíná na uplynulé léto. Místo na zpěvačku se kamera soustředí na krásy Nového Zélandu.

VIDEO: Lorde se ve snovém klipu Leader of a New Regime vrací do vlastního světa

The Weeknd v apokalyptickém klipu

The Weeknd ukazuje v novém videoklipu k songu Echoes of Silence, což by se dalo volně přeložit jako "ozvěny ticha", jak bude svět vypadat v daleké budoucnosti. Zpěvák měl příští rok vystoupit v České republice, z produkčních důvodů se však rozhodl celé turné The After Hours zrušit. Zároveň však oznámil, že chystá něco "mnohem většího", a tak je možné, že ho v tuzemsku brzy přeci jen uvidíme.

Text: Andrea Štipčáková, TZ, foto: Alexandra Šnaid
Témata: Rybičky 48, O5 a Radeček, Pan Lynx, Lorde, The Weeknd

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít