UDG slaví už dvacáté narozeniny, chystají k nim velký koncert

Vydáno 09.12.2019 | autor: redakce

Skupina UDG má za sebou vyprodané jarní turné a skvělou letní sezónu. Na jejím konci si muzikanti nadělili dárek v podobě vinylové desky s jejich akustickým živákem. Nyní mají v plánu koncertní pauzu, aby se věnovali skládání nových písniček a zároveň pečlivě připravili koncert ve Foru Karlín, který se bude konat 26. března 2020. Bude vyvrcholením oslav dvaceti let kapely.

UDG slaví už dvacáté narozeniny, chystají k nim velký koncert UDG slaví už dvacáté narozeniny, chystají k nim velký koncert

O vinylu snila kapela už dlouho. Kytarista Bohumil Němeček o nové desce říká: "Všichni jsme fanoušci vinylových desek. Je to jedno z hlavních témat v dodávce na dlouhých cestách. Teď držíme v ruce krásný vinyl s nápisem UDG a naší živou akustickou nahrávkou na dvou deskách. Tuhle věc budeme mít už navždy rádi!"

UDG oslaví dvacet let existence na turné, pro fanoušky chystají i další překvapení

Během pauzi bude kapela také trávit spoustu času v nahrávacím studiu. "Slavíme kulatiny s chceme dát fanouškům dárek v podobě výjimečného koncertu. To chce čas na přípravu. Plánujeme výjimečnou show po vizuální i obsahové stránce," prozrazuje basista Pavel Vrzák.

UDG chtějí zahrát na narozeninovém koncertu ve Fóru i zbrusu nové písně. Během podzimu proto vyrazili na několik víkendových soustředění do Jizerských hor. "Skládání písniček nám jde nejlépe na společných soustředěních. Tentokrát vyrážíme na tři prodloužené víkendy do Josefova dolu v Jizerských horách. Zkoušíme, kalíme a je děsná sranda," popisuje průběh soustředění zpěvák Petr Vrzák. 

Láska k horám se promítla i do dalších plánů a aktivit kapely. Před velkou oslavou narozenin ve Foru Karlín si kromě pilného zkoušení UDG střihnou i dva speciální koncerty v Krkonoších, a to 22. února v Peci pod Sněžkou a 7. března v Rokytnici nad Jizerou. "Máme rádi hory, koncertní atmosféru hospod a malých klubů, blízký kontakt s fanoušky. Taky rádi lyžujeme. Prostě dáme mejdan a ráno půjdeme s fanoušky lyžovat," vysvětluje saxofonista Adam.

Vstupenky si už teď můžete zakoupit zde.

Text: TZ

Témata: UDG, koncert, 20 let, Forum Karlín

zavřít