Vydáno před 12 hodinami | autor: iREPORT
Bludfest míří do Česka. Držitel Grammy Yungblud vyrazí se svým ikonickým festivalem poprvé do světa a jedinou zastávkou bude Hradec Králové. Akce se uskuteční 27. června 2026.
Yungblud oznámil datum Bludfestu. Do Hradce Králové přiveze v červnu Palaye Royale, Biffy Clyro i Primal Scream
Multižánrový, cenově dostupný a inkluzivní festival, za jehož vznikem stojí hudebník a držitel Grammy Yungblud, proběhne 27. června 2026. Akce se odehraje v areálu Park 360 v Hradci Králové, strategicky umístěném v srdci Evropy. „Myslím, že Česko je jedna z nejkrásnějších zemí na světě a má ty nejbláznivější fanoušky, takže mi přišlo správné sem festival v létě přivézt,“ říká o Bludfestu jeho zakladatel. Jako hlavní hvězda se představí samotný Yungblud, po jehož boku vystoupí skotští rockeři a miláčci českého publika Biffy Clyro, psychedelické legendy Primal Scream a rozmanitý lineup doplní mnoho dalších.
LIVE: Koncert roku? Rokenrolový princ Yungblud předvedl v Praze divokou show
Bludfest v Česku pořádá koncertní label RFP Concerts ve spolupráci s D Smack U Promotion. Vstupenky budou k dispozici na www.bludfest.com, kde je už nyní možné přihlásit se do předprodeje. Ten odstartuje ve čtvrtek 26. února v 10:00. Veřejný prodej vstupenek začne o den později v pátek 27. února v 11:00.
Letošní ročník bude zcela výjimečný. Bludfest se vůbec poprvé přesune mimo Velkou Británii a jediným letošním místem konání bude Česká republika. „Yungbluda a jeho energii jsme si zamilovali už na Rock for People 2024, kde předvedl neuvěřitelnou show. Když se nám naskytla možnost exkluzivně hostit jeho festival právě v Parku 360, věděli jsme, že do toho chceme jít,“ říká za RFP Concerts Luděk Motyčka.
„Od oznámení koncertu v Café V lese přes vyprodané haly až po Bludfest, který posune fanouškovský zážitek zase o level výš. Jsme rádi, že si Dominic pro třetí ročník svého festivalu vybral právě Českou republiku a že můžeme být součástí tohoto pohádkového příběhu už od první show,“ doplňuje David Urban z D Smack U Promotion. Po hudebníkově rekordní trojnásobné nominaci na Grammy v rockových kategoriích, vítězství za Nejlepší rockové vystoupení a vydání druhé části alba Idols Pt. II zpěvák potvrdil, že právě Hradec Králové se stane startovním bodem celosvětové expanze festivalu.
„Je šílené si uvědomit, že jsme před dvěma lety v Milton Keynes zasadili semínko, které teď zapustilo kořeny a rozšířilo se až do Česka. Potvrdilo to myšlenku, že je možné úplně všechno, když nikdy nepřijmete ne jako odpověď a máte komunitu, která vás bude následovat kamkoli. Opravdu si toho vážím a mám velké štěstí,“ dodává zpěvák.
Oznámený line-up přináší pestrou směs aktuálních jmen napříč žánry a přesně o tom Bludfest je. Fanoušci se mohou těšit na blýskavý indie-pop v podání Pale Waves, energickou show art-rockového tria Palaye Royale i syrový rap, který přiveze atlantský rapper Destroy Lonely. Program dále obohatí „Ouija Pop“ fenomenální Bambie Thug, stejně jako indie nálož londýnské kapely LEAP. Po nedávné spolupráci s Lil Yachty se k sestavě přidává také výrazná osobnost alternativní scény Jesse Jo Stark. Sestavu dále doplňují vycházející hvězdy Nieve Ella a česká zpěvačka Pam Rabbit.
Bludfest je multižánrový hudební a lifestylový festival, který Yungblud inicioval jako alternativu k tradičním masovým akcím s důrazem na dostupnost, komunitu a autenticitu. Festival vznikl jako prostor pro propojení fanoušků, osobitou uměleckou atmosféru a široké spektrum hudebních žánrů za přijatelnou cenu vstupného, bez korporátního přístupu a nadměrného zdražování, které zpěvák často kritizuje. Organizátoři dávají prostor mezinárodním jménům a festivalovým zážitkům zaměřeným na mladé publikum a fanoušky alternativní živé hudby.
Bludfest 2026 v Hradci Králové nabídne důraz na bezpečí, rozmanitost i přístupnost pro všechny návštěvníky. „Je pro nás obrovská čest, že se právě v Hradci odehraje jediná letošní zahraniční edice Bludfestu. Na tomto festivalu je skvělé, že není jen o hudbě – je to především o prostoru, kde se potkává mladá pulzující komunita. A přesně takový je i Hradec: město, v němž tepe kreativita, město, které je otevřené světu,“ říká primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová. „Moc se těším, až jedinečnou festivalovou atmosféru zažijeme i u nás,“ dodává. Jedním z hlavních cílů akce je bořit hranice mezi žánry, scénami i lidmi. Yungblud dlouhodobě podporuje spolupráci, rozmanitost a otevřenost a i díky festivalu vytváří prostor, kde se hudba stává nástrojem spojení. Bludfest tak nabízí zážitek, který nelze zařadit do jedné škatulky, a právě tím je výjimečný.
TZ, foto: Rock for People
Témata: Yungblud, Bludfest, Park 360, Hradec Králové