Zemřel Jan Bezděk alias Ice-B z kapely Elektrïck Mann. Utahoval si i z Václava Klause

Vydáno 22.11.2015 | autor: redakce

Ice-B, vokalista a autor textů Elektrïck Mann, zemřel v sobotu 21. listopadu, příčinou smrti bylo selhání orgánů postižených dlouhodobou závislostí na alkoholu. Informaci oznámil na sociálních sítích bývalý manažer kapely Mejla Basel. 

Zemřel Jan Bezděk alias Ice-B z kapely Elektrïck Mann. Utahoval si i z Václava Klause Jan Bezděk alias Ice B

Ice-B se už v minulosti potýkal s démonem alkoholem, trpěl také syndromem vyhoření, kvůli čemuž musel řady skupiny v roce 2010 opustit. Po tříleté pauze se ale vrátil. S Elektrïck Mann tehdy před prezidentskou volbou vydali videoklip Klaus, Klaus, Mikymaus.

SMRT SI ŘÍKÁ ROCK'N'ROLL: David Weingartner (208.)

Zábavný orchestr z Valašského Meziříčí se prosadil muzikou na pomezí hip-hopu, hard core a punku. Sami svou tvorbu označují za alkorap. Především mezi mladší generací si jejich peprné texty získaly oblibu. Úspěch spočíval v naprosto uvolněné bezbřehé prezentaci tří rozdílných glosátorů (ICE-B, L.S.I., Mukas), kteří na posluchače chrlili za výrazného rytmického doprovodu své texty popisující karikatury a mimikry jejich domovského města plného lokálů a všudypřítomné vůně trávy. Vše v jim typickém slangu mladých, plném necílených vulgarit a vtipných slovních obratů.

Bandzone, jm

zavřít