TOP 8 videoklipů týdne: Ewa Farna je první na světě, Adam Mišík v duetu se Simou a Elektrïck Mann zpívají o holkách nahoře bez

Vydáno 15.08.2023 | autor: Andrea Štipčáková

Ewa Farna si na své konto připsala prvenství v podobě interaktivního videoklipu, jehož děj mohou ovlivnit sami fanoušci. Adam Mišík spojil síly se slovenskou zpěvačkou Simou, dvojice zpívá o lásce, která si vždy najde cestu. Anna K. se inspirovala filmem Most do země Therabitia a Sam Smith s Calvinem Harrisem driftovali na prázdném parkovišti. Z reality utíká Sigur Rós, Elektrïck Mann vydávají letně laděný klip a Karmen Pál-Baláž se rozhodla jít s kůží na trh a zpívá o svých největších obavách. Další song pouští do světa i Ben Cristovao.

TOP 8 videoklipů týdne: Ewa Farna je první na světě, Adam Mišík v duetu se Simou a Elektrïck Mann zpívají o holkách nahoře bez TOP 8 videoklipů týdne: Ewa Farna je první na světě, Adam Mišík v duetu se Simou a Elektrïck Mann zpívají o holkách nahoře bez

Ewa Farna má první interaktivní klip na světě

Ewa Farna si k narozeninám nadělila první interaktivní klip na světě. Natočila ho k novince No a co a pod vedením Karla Juřičky. Zajímavostí je, že nejenže se fanoušci zpěvačky mohou stát jeho součástí, ale zároveň mohou ovlivnit jeho děj. „Pro mě má ta písnička několik rovin. Osobně v ní cítím lehkost a trochu zlobení, vyzpívávám se i z pocitu jako bych chtěla prožívat druhou pubertu a dělat občas nevinné věci, třeba zazvonit u paneláku na všechny zvonky a zdrhnout. Hudebně jde o odlehčený letní song, po kterém jsem ve svém repertoáru zase po delší době toužila,“ říká Ewa Farna.

Ewa Farna rozhýbala Mattoni Life Bar v Karlových Varech

Videoklip kvůli speciální technologii neumí kanál Youtube zatím zprostředkovat. Zhlédnout ho však fanoušci zpěvačky mohou na adrese klip.ewafarna.com.

Adam Mišík spojil síly se Simou

O lásce, která si vždy najde cestu, zpívají Adam Mišík a Sima. Vzhledem k vytíženosti obou interpretů probíhala jejich spolupráce na dálku. „Původně to neměla být vyloženě vztahová píseň, ale v tomto spojení by to byla škoda, tak jsme to překopali," prozradil Mišík. Sima dodává, že se při tvorbě skladby nechala inspirovat vztahem se svým přítelem.

ROZHOVOR | Adam Mišík: Nemyslím si, že mají anglicky zpívané songy v Česku smysl

Celý příběh podtrhuje barevný undergroundový snímek z dílny Ondřeje Silného, který má na svědomí třeba i klip k poslednímu singlu Zapomenout. Tentokrát nás režisér bere na divokou party do stylového brněnského baru SPOT.

Anna K představuje klip inspirovaný filmem Most do země Therabitia

Aktuální singl Anny K Údolí včel je už nějaký čas v rádiích, teď přichází jeho vizuální podoba. Příběh klipu je inspirovaný filmem Most do země Therabitia. “Tímto ztvárněním jsem chtěl říct, že nikdy nevíme, čím si druhý prochází, a jaké příčiny mají důsledky jeho chování,” vypráví o klipu režisér Ondrej Kudyn.

Sam Smith a Calvin Harris na divoké projížďce

Calvin Harris a Sam Smith už potřetí společně, vzpomeňme na jejich povedený singl Promises. Teď se potkali v novém songu Desire. V klipu uhání Sam Smith ve sporťáku před dalším autem na prázdném parkovišti. Celá projížďka se strhne ve večerní driftování plné skřípění kol a dýmu.

Ben Cristovao vydává klipy ostošest

Dá se říct, že Ben Cristovao teď vydává songy jako na běžícím páse. Za poslední měsíc vydal hned čtyři skladby, a to Nelituju, Nemusim Nic, Brighter Day a teď aktuální Jako dřív. Ke všem přidal klipy a ani ten poslední song není výjimkou. Klip z prostředí kolotočů, autíček a všude přítomných neonových světel je další pecka, která má ambice stát se hitem. Přestože se klip točil v zimě, funguje skvěle i teď.

Pětiminutový útěk od reality se Sigur Rós

Islandští Sigur Rós překvapili fanoušky v červnu svým osmým řadovým albem Átta. Dalším singlem z ní je atmosférická skladba Gold. Obsahuje všechny poznávací znaky oblíbené islandské trojice. O režii a kameru se postral Rene van Pannevis. Dopřejte si 5 minut maximální čistoty a souznění hudby se zpěvem.

Holky jsou nahoře bez, zpívají Elektrïck Mann

Kapela Elektrïck Mann představuje v druhý singl z letošní plánované trilogie skladeb. Píseň s názvem Holky jsou nahoře bez přináší ryze letní atmosféru. Barevně líčí venkovský mikrosvět svého looservoského hrdiny, který se tentokrát ocitá na dovolené v kulisách balkánského přímořského venkova, ve kterých se snaží zorientovat a zajistit dostatek zábavy po desáté hodině večer. Videoklip sestava natáčela u vodní nádrže Bystřička.

Karmen Pál-Baláž prozrazuje své největší obavy

Říká se, že pokud najdete v životě cestu bez překážek, určitě nikam nevede. Slovenská zpěvačka Karmen Pál-Baláž ví o tom své a možná i proto se rozhodla jít s kůží na trh. Novinka Pripútaná je pro ni speciální hned z několika důvodů, přičemž odkrývá v ní i dosud největší část ze svého soukromí. „Nejde o lovesong, jak by se mohlo zdát. Pripútaná je o mně a o mé cestě. Je o tom, jak moc mě srdce táhne vykročit, vybočit z vyšlapaných cest a pohnout se za mými sny. Nicméně, sama sobě málo věřím, takže mě to doslova brzdí, připoutá k zemi a nepustí dál,“ říká upřímně.

O videoklip se postaral Ondřej Kudyn. Natáčelo ses na Kanárských ostrovech. „Klip vznikl během dvou dnů ještě v listopadu loňského roku. Součástí natáčení byla i fotografka Eva Tóbisz, která kromě toho, že zdokumentovala celé natáčení klipu, byla mi také oporou a pomocnou rukou. Málokdo by se nechal přemluvit na takové šílenství, cestovat tisíce kilometrů kvůli točení klipu, ale společně jsme to zvládli nad moje očekávání, byla to úžasná zkušenost,“ vzpomíná zpěvačka.

Text: Kateřina Nováková, Andrea Štipčáková, TZ, foto: Alžběta Jungrová (Anna K), Conor McDonnell (Calvin Harris a Sam Smith), Horour Óttarsson (Sigur Rós), archiv Ewy Farne, Vojta Konečný (Adam Mišík, Sima)
Témata: Ewa Farna, Adam Mišík, Sima, Karmen Pál-Baláž, Elektrïck Mann, Sigur Rós, Ben Cristova, Anna K., Sam Smith, Calvin Harris

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít