TOP 7 videoklipů týdne: Fast Food Orchestra otevírá Bistro snů a Tereza Černochová a Barbora Poláková spojily síly

Vydáno 04.07.2023 | autor: Andrea Štipčáková

Prázdniny odstartovaly, tak proč neotevřít přehled těch nejlepších videoklipů vydaných v uplynulých dnech letní novinkou Fast Food Orchestra? Kapela nás tentokrát zve do Montpellier, kde se představuje v roli kuchařů, kteří ve foodtrucku rozváží hudbu po festivalech. Tereza Černochová a Barbora Poláková baví písní Pánev, Matej Smutný si je pak jistý, že tančit může opravdu každý. Hlásí se i Dianah Kay, kterou si diváci mohou pod jménem Diana Kovaľová pamatovat ze Superstar. Novinku z golfového greenu servíruje Majk Spirit s Kalim. Islandští Sigur Rós natočili dokument, Nothing But Thieves pak klipem avizují právě vydanou desku.

TOP 7 videoklipů týdne: Fast Food Orchestra otevírá Bistro snů a Tereza Černochová a Barbora Poláková spojily síly TOP 7 videoklipů týdne: Fast Food Orchestra otevírá Bistro snů a Tereza Černochová a Barbora Poláková spojily síly

Fast Food Orchestra otevřeli Bistro snů

Fast Food Orchestra vydává nový singl Bistro snů, v němž se postavila do role šéfkuchařů letního hitu. Videoklipem zvou na malou návštěvu města Montpellier, které leží na jihu Francie. Text skladby napsal zpěvák Fido. „Jsme kuchaři, kteří ve svém foodtrucku rozváží hudbu po klubech a festivalech. Každý z nás je jednou ingrediencí, bez které by výsledný pokrm nebyl tím, čím je,“ vysvětluje.

Filip „Fido“ Vondrášek (Fast Food Orchestra): Mívám hodně plánů, ale nakonec se vždy rozhodnu intuitivně

Letní atmosféru přináší také videoklip, který se skupina rozhodla natočit ve slunné Francii v malebném přímořském městečku. „Natočení videoklipu v jihofrancouzském městě Montpellier je symbolickým návratem ke kořenům a zároveň i k jednomu z nejstarších hitů kapely navázaného právě na toto město. Taky jsme si chtěli na pár dní odpočinout a vykoupat se v moři,“ popisuje baskytarista Matěj.

Tereza Černochová a Barbora Poláková baví písní Pánev

Tereza Černochová vydává singl Pánev. Jedná se o první singl z alba Slečna náročná chystaného na září letošního roku. K písni, kterou napsala společně s Romanem Holým, přizvala Barboru Polákovou. Hostující zpěvačka přispěla také jako spoluautorka textu. „Doufám, že touto písní pobavím všechny ženy, které pro své milované muže stojí u plotny za jakýchkoli okolností a připravují různé laskominy, aby své drahé polovičky zaujaly,“ říká k novince Tereza Černochová.

Singl doprovází videoklip, v němž pod vedením režiséra Zbyňka Raušera exceluje herec Marek Daniel. Natáčel se v restauraci Ambiente Brasileiro, kterou zpěvačka „miluje“. „Píseň i video jsou tak trochu šílené, poťouchlé, trhlé. Doufám, že posluchače a diváky uvolní a udělá dobrou náladu v této nelehké době.“

 

Tančit může každý, zpívá Matej Smutný

Matej Smutný zveřejnil po roce od vydání jeho debutového alba Aura nový singl Dance Dance, jehož hlavním motivem je tanec, jak je to už z názvu jasné. Píseň má hitové ambice a vysoce návykový refrén, který se vám velmi rychle vryje do paměti. „Pod tancem můžeme rozumět naprosto každý pohyb živých tvorů ve vesmíru a právě to je to, co nás fascinovalo při tvorbě této skladby. Každý jeden z nás tančit nejenže může, ale i tančí, jen o tom většinou neví,“ říká Matej k nové písni Dance Dance, ke které natočil i klip a na jehož začátek použil citaci americké tanečnice a choreografky Marthy Graham: „Dance is the hidden language of the soul."

Novinka Dianah Kay vás přinutí k pohybu

Dianah Kay (Diana Kovaľová) spojila v novém singlu Lights Out síly s chorvatským EDM producentem Brunem Pietrim. Jde o výrazný energický EDM singl, který nutí k pohybu. Je o emocích, touze a vztahu mezi dvěma lidmi. Dianah takto navazuje na svůj debutový singl Self-destructive Habit, který vyšel i ve slovenské verzi pod názvem Sebadeštruktívny návyk.

Majk Spirit vyrazil s Kalim na golf

Majk Spirit představuje další singl z jeho nového alba Playlist. Skladba Let’s Go má potenciál stát se letním hitem. První záběry zachycují Majka na golfovém greenu, později se k němu přidává Kali, který je jedním z členů týmu amerického fotbalu a Ronie zase vyrazí za Majkem na antukový kurt. Chytlavý beat z hlavy nedostanete. Klip režíroval Juraj Eš.

Nothing But Thieves vyhlíží konec světa

Britská kapela, která se před pár týdny představila na festivalu Rock For People, vydala v poslední červnový den nové album Dead Club City. Song Tomorrow Is Closed není zrovna veselá věc, přesto v sobě má špetku naděje.

Sigur Rós připravili dokument

Islandští Sigur Rós vydali v polovině června nové album ÁTTA. Z něj pochází i skladba Andrá, ke které kapela připravila výjimečný videoklip - tedy spíše dokument. Snímá hned několik různých osob, které se vypořádávají s tím, co je tíží. "Přála jsem si ukázat, že hudba Sigur Rós je soundtrackem našich životů. Provází nás radostnými chvílemi, bolestí, nadějí, smutkem i láskou. Krátký dokument Andrá oslavuje způsob, jakým Sigur Rós zachycují a směřují lidskost, která nás všechny spojuje,” vysvětluje ke konceptu díla režisérka Katya Gimro.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, TZ, foto: Michal Havlíček (Fast Food Orchestra), Veronika Mašková (Tereza Černochová), Andrej Hrušovský (Dianah Kay), Rebecca Smudová (Matej Smutný), Hörður Óttarson (Sigur Rós)
Témata: Fast Food Orchestra, Tereza Černochová, Barbora Poláková, Dianah Kay, Matej Smutný, Sigur Rós, Nothing But Thieves, Majk Spirit, Kali

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít