Zemřel zakládající člen Bon Jovi Alec John Such

Vydáno 08.06.2022 | autor: redakce

Ve věku sedmdesáti let zemřel zakládající člen Bon Jovi, baskytarista Alec John Such. V kapele působil do roku 1994, podílel se tak na pěti jejích albech. Jeho úmrtí oznámila formace na svých sociálních sítích.

Zemřel zakládající člen Bon Jovi Alec John Such Zemřel zakládající člen Bon Jovi Alec John Such

"Jsme zdrceni zprávou o smrti Aleca Johna Suche. Byl to jedinečný člověk. Jako zakládající člen Bon Jovi byl nedílnou součástí kapely. Popravdě, našli jsme k sobě cestu skrze něj. V dětství se kamarádil s Ticem a Richieho zase pozval na náš koncert. Byl vždy divoký a plný života. Vzpomínám a směju se, ale také pláču. Bude nám velmi chybět," napsal Jon Bon Jovi.

Smrt si říká rock'n'roll: Příběhy zesnulých hvězd

Such kapelu opustil po deseti letech působnosti. Jedním z důvodů měl být jeho věkový rozdíl se zbytkem bandu, byl totiž zhruba o deset let starší než ostatní členové. Nahrazen byl Hughem McDonaldem. Dlouho však trvalo, než ho ostatní uznali právoplatným členem Bon Jovi. Stalo se tak až v roce 2016, tedy dvaadvacet let poté, co s formací začal hrát. O dvě léta později byl Such uveden do rokenrolové Síně slávy.

Žádné podrobnosti o tom, jak hudebník skonal, nebyly zatím zveřejněny, proslýchá se však, že měl již delší dobu vážné zdravotní problémy. Bylo mu sedmdesát let.

red, foto: FB Bon Jovi
Témata: Alec John Such, Bon Jovi, smrt

zavřít