Příběh českého hitu: Hentai Corporation - Equilibristic Brides

Vydáno 22.07.2021 | autor: Hana Bukáčková

Bouřliváci z Hentai Corporation jsou známí svou nezkrotnou povahou, zajímavými historkami z koncertů i zákulisí, ale i kvalitní tvrdší muzikou. Umí na sebe strhnout pozornost a řadí se mezi nejvýraznější formace české klubové scény posledních let. V jejich čele je excentrický frontman Radek Škarohlíd, který si zahrál hlavní roli v klipu k písni Equilibristic Brides.

Příběh českého hitu: Hentai Corporation - Equilibristic Brides Příběh českého hitu: Hentai Corporation - Equilibristic Brides

Kariéru Hentai Corporation odstartoval kontroverzní klip Equilibristic Brides, který dostal zlidovělý název Bobři dle klipového zpracování. Píseň se nachází na jejich debutové desce s poměrně nezapamatovatelným názvem The Spectre Of Corporatism: Starship Shaped Schnitzels From Planet Breadcrumbs Are Attacking A Giant Tree Monster Who Has A Vagina And Holds Hitler Hostage. Videoklip není pro slabé nátury, mnohým se může zdát perverzní, nevkusný, pindíkovatý a chlupatý. Jde zkrátka o vizuál, který nešlo v době vydání přehlédnout.

LIVE: Hentai Corporation předvedli ujetou estrádu za všechny prachy

Jak k jeho vzniku došlo, prozradila pro iREPORT sama kapela. „Při pauze na cígo si Fanda (bývalý klávesák) z dlouhý chvíle začal jen tak hrát a omylem zahrál bobří základní motiv. Péťa si toho všiml a požádal, ať to zahraje opakovaně, přidal se Zdenda. Péťa do toho pak hodil Kabát kejtry. Za deset minut bylo hotovo, Fanda přihodil klavír, společně jsme dali SOAD sloku plus Fanda dovymyslel pí*ovinky ve sloce. Tý pasáži po refrénu jsme se smáli, že zní jak pos*anej Nightwish, ale nebyl tak trapný jak oni, tak jsme ho tam nechali. Byl to velmi rychlej proces v rámci jedný zkoušky. Ráďa pak vymyslel text, kterej pojednává o nevěrných děvkách pod pódiem, který by vyměnily svého malého kojence za rychlou ližbu v backstagy.“

Klip, ve kterém zpěváka skupiny oblečeného do tmavě červeného obleku pronásleduje tlupa obnažených a sexuchtivých bobro-mužů,  vyšel na podzim 2013 a mimo jiné má i 78% hodnocení na ČSFD, k tomu dodal potřebné grády. Jedná se o první oficiální videoklip Hentai Corporation, který si nadělili k osmiletému výročí. „Jarek Plouhar (režisér) vymyslel legendárně debilní klip, původně v něm měly hrát i holky. Ale když zjistily, že budou tři dny nemytý spát v lese na mechu, tak to skrečovaly a museli jsme nabrat bandu kořalů, a tak bylo zavdáno kultovním pérkům v klipu. Myslivci byli nadšený a Bear Admirers taky…“ 

Kapela v době vydání ke klipu dodala: „Je to taková příjemně muzikálová porno-polízanice v hávu déčkovejch hororů z osmdesátých let. Naše prasárny se timhle videem dostaly na naprosto novou úroveň. Tohle je song pro čubky v první řadě, který si myslej, že p*chat s muzikantama je dobrý. Není! Muzikanti jsou vylitý a zfetovaný nuly. Jděte radši za sportovcema,“ uvedl frontman Radek Škarohlíd.

RECENZE: Hentai Corporation znovu útočí! Na novém EP varují před ekologickou katastrofou a ukazují progresivnější polohu

Pár hodin po vydání byl vizuál z YouTube odstraněn. Důvodem byl sexuální obsah a násilí. Na internetu proto běží cenzurovaná verze, ve které jsou skryté mužské chlouby. „Na YouTube najdete hromadu videí, kde se vraždí a pr*á. Arnold rozstřílí padesát lidí během dvou minut a považujeme to za klasiku žánru, Říhaná vystavuje svoje nepěkný věšáky a Franta Janeček už několik desítek let straší děti. Ale když ti týpek s maskou bobra trochu pohoní pindí*ka (což tu mimochodem ani není vidět; teda pind*k jo, ne však jeho pohonění) a cáká mu přitom kečup na čumák, tak si najednou YouTube hraje na puritánskou m*dku. Každýmu, kdo má IQ vyšší než zebu, musí bejt jasný, že po internetu koluje nespočet videí, který jsou násilnější, sexuálně explicitnější a především ještě daleko nevkusnější. Jsem rozlícen,“ vyjádřil se k situaci dnes již bývalý klávesák František Koucký.

Vtipná pasáž připadá na repliku z Hříšného tance. Reklama na Jägra taktéž jak vyšitá. Ale zkrátka z bizáru se stal kult. Píseň nesmí chybět na žádném koncertě a tradiční bobří tanec ve stylu novodobého kozáčka jakbysmet.

Kapela za provokativní vizuál vyhrála ocenění Videoklip roku v anketě Žebřík 2013. Její členové tehdy doslova vtrhli na vyhlášení cen, které se odehrálo na akademické půdě Fakulty umění a designu ZČU v Plzni, stylově v bobřích převlecích, tedy skoro nazí. Ztropili celkem velký poprask a pobavili nejen moderátory Tomáše Hanáka a Báru Polákovou, ale i návštěvníky akce.

Text: Hana Bukáčková, foto: Hentai Corporation, Petr Tibi
Témata: Hentai Corporation, Radek Škarohlíd, Equilibristic Brides, Žebřík

zavřít