LIVE: Colours of Ostrava si v první den podmanila Florence and The Machine, která vypadala jako víla

Vydáno 18.07.2019 | autor: Dominik Pavliš

Jeden z nejprestižnějších a největších českých festivalů otevřel své brány. Colours of Ostrava se i letos koná v Dolních Vítkovicích v překrásném industriálním areálu. Osmnáctý ročník nabízí krom hudby i tradičně výborný doprovodný program.

LIVE: Colours of Ostrava si v první den podmanila Florence and The Machine, která vypadala jako víla LIVE: Colours of Ostrava si v první den podmanila Florence and The Machine, která vypadala jako víla


COLOURS OF OSTRAVA
DOLNÍ OBLAST VÍTKOVICE
17. 7. 2019

I když se první koncerty odehrály již odpoledne, festival oficiálně zahájila o půl šesté jeho zakladatelka, majitelka a dramaturgyně v jedné osobě Zlata Holušová. Po ní patřilo hlavní pódium skupině Buty.

Hvězdou prvního dne Colours of Ostrava byla Florence and the Machine, vystoupili i MØ nebo Red Baraat

Dánskou zpěvačku měli možnost fanoušci vidět minulý rok na Aerodrome festivalu, nyní se k nám vrátila po roce, což také sama zmínila. Nastoupila stylově v klobouku za doprovodu kamer, ochotně se podepisovala a fotila s fanoušky v prvních řadách. Zpívala snad více pod pódiem mezi lidmi než na něm. Na se hezky dívá a má dobrou choreografii. Pěvecký výkon byl ale spíše průměrný a playback také nepřidával celkovému dojmu. Zpěvačka nenadchne ani neurazí.

Za Florence and the Machine se modlilo mnoho fanoušků, kterým se jejím koncertem splnil letitý sen. Návštěvníky si Florence získala téměř okamžitě. Využívala celého pódia, po kterém tancovala v bílých šatech naboso, až trochu připomínala vílu. Minulý rok Aurora, nyní Florence - ty dvě mají něco společného. Britská diva má výborný hlasový rozsah, se kterým si hraje, její skladby i proto fungují naživo skvěle. Škoda jen zbytečných klišoidních projevů mezi písněmi a snahy o přehnanou skromnost či jakousi "éteričnost".

Nejen pro fanoušky alternativnější hudby je komornější Full Moon stage každoročně zárukou kvality, která skýtá možnost objevit spousty nových zajímavých skupin. Za vyzdvihnutí zde stála například post-hudba - duo, které má výborné texty v češtině, jež nutí člověka k zamyšlení. Po setmění zde vystoupila i partnerská dvojice z Tábora Kalle - při jejím setu fanoušci zaplnili celý prostor pod stagí. Akustická melancholie, při které by se dala atmosféra nasvícených Vítkovic krájet. Krása.

Skvělý doprovodný program zajišťuje forum Meltingpot. Konají se v něm přednášky či diskuze na nejrůznější a často aktuální témata. Ve středu měli návštěvníci možnost zajít například na přednášku "Proč žít bez obalu?", "Mocenská posedlost", "Jak moderní technologie ničí mozek" či na "Terapii sdílením" od oblíbeného dua Ester a Josefína.

Čtvrteční festivalový den ovládnou headlineři jako Ragn’n’Bone Man nebo Tom Walker. Letošní line-up je opravdu nabitý a počasí Ostravě přeje. Doufejme, že to tak vydrží do soboty, kdy čtyřdenní přehlídka končí.

text: Dominik Pavliš, foto: Radim Hromádko

Témata: Colours Of Ostrava, Florence And The Machine, Buty

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít