AUDIO: Temná romantika Florence Welch a Tima Burtona

Vydáno 28.08.2016 | autor: Josef Martínek

Ústřední píseň k novému filmu režiséra Tima Burtona s názvem Miss Peregrine's Home for Peculiar Children nahráli Florence And The Machine. Skladba Wish That You Were Here svou podmanivou atmosférou dělá snímku tu nejlepší reklamu. 

AUDIO: Temná romantika Florence Welch a Tima Burtona Florence Welch obdivuje práci Tima Burtona

Fantasy film Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (v českém znění Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti) vstoupí do kin 30. září. Florence Welch spolupráci s Timem Burtonem komentovala těmito slovy: "Vždy jsem byla velkým fanouškem Tima Burtona. Sdílíme velmi podobnou pocitovost. Mám ráda tu temnou romantiku - je to krásné a náladotvorné, ale zároveň temné. Je to něco, čeho bych ráda sama ve své práci dosáhla," prozradila.

LIVE: Florence And The Machine ve Vídni: Vášnivá show, na kterou se nezapomíná

Píseň Wish That You Were Here prý vystihuje její pocity z odloučení od milovaných lidí během turné, láska je podle jejích slov i cesta a riziko. Skladba typicky "powelchowsku" představuje onu temnou romantiku v pompézně vystavěné orchestrální aranži. Zpěvaččin hlas tu znovu v hlubších polohách bodá jako nůž, aby následně vynikl v celé své sytosti. 

vložte odkaz, text nemažte

Zatím poslední album vydali Florence And The Machine v roce 2015 pod názvem How Big, How Blue, How Beautiful. Českou republiku v rámci turné opět minuli, a tak na jejich případnou návštěvu musíme čekat dál.

Témata: Florence And The Machine, Florence Welch, Tim Burton, Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, filmová hudba

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít