LIVE: Max Cavalera a Soulfly hráli v Praze bez zápalu a šťávy

Vydáno 26.02.2016 | autor: redakce

Metalový bůh Max Cavalera se do České republiky vrací pravidelně. Naposledy zde koncertoval v červnu 2014 s kapelou Cavalera Conspiracy. Tentokrát přijel se Soulfly v rámci Archangel Tour představit jejich poslední desku do pražského klubu Roxy.

LIVE: Max Cavalera a Soulfly hráli v Praze bez zápalu a šťávy Soulfly v Praze neměli šťávu

SOULFLY, KING PARROT, INCITE, LODY KING
ROXY, PRAHA
24. 2. 2016

Hned v první ze tří předkapel Lody Kong působí potomci Maxe Cavalery. Jmenovitě Zyon (bicí), který zastupuje post bubeníka i u Soulfly, a jeho mladší bratr Igor (zpěv, kytara). Jejich půlhodinový set ve zhruba z poloviny zaplněném klubu bohužel dost strádal na zvuku a celkově působila jejich show, která v sobě mísí prvky punku, thrash metalu či hard rocku, celkem nevýrazně.

Metal a nic než metal: TOP 7 projektů Maxe Cavalery

V arizonských Incite pro změnu zpívá Cavalerův nevlastní syn Richie. Skupina představila skladby ze všech svých doposud vydaných alb, včetně posledního Up In Hell z roku 2014. Velice dobře technicky zvládnutá a energická hra této metalové partičky byla jednou z celkově nejlepších show tohoto večera. Celé Roxy již bylo kompletně zaplněné včetně balkónu a pod pódiem už to solidně vřelo.Po dvou menších zvukových skratech a technických problémech, které byly vyřešeny díky dobré organizaci během zhruba patnácti minut, se na stage objevuje nejšílenější partička večera - King Parrot, zlehka připomínající domácí Hentai Coporation. Žánrově se pohybují kolem grindcoru, thrash metalu a hardcore punku. Je vidět, že kapela hudbu nefláká, hraje těžké, technické party poctivě a zároveň má velký nadhled, což je velice sympatické. Frontman do publika rozlíl asi tak 10 litrů vody po půllitrových lahvičkách, vyzýval ke stage diving a baskytarista neustále vtipkoval.

To už se ale pomalu blíží půl desátá a fanoušci netrpělivě vyhlížejí a skandují jméno hlavní kapely večera. Soulfly na sebe nenechávají douho čekat a objevují se na pódiu ve složení Max Cavalera (zpěv, kytara), Marc Rizzo (kytara), Mike Leon (baskytara) a Zyon Cavalera (bicí). Svůj přibližně dvacetisongový set zahajují skladbou z posledního alba Archangel - We Sold Our Souls To Metal. Kromě této písně zazní ještě například Sodomites, Shamas a samozřejmě Archangel. Na publikum ale logicky nejvíce působí hity jako Jumpdafuckup či Prophecy.

O sehranosti kapely netřeba dlouze debatovat - šlape jako švýcarské hodinky. Sám Max Cavalera ale působí na pódiu, zvláště v první třetině koncertu, jako karikatura bez energie a neustále se opírá o zbytek skupiny. Jeho zpěv, zejména v čistších polohách, je podprůměrný a neustálé klišoidní pobízení fanoušků ke skandování při každé písni jednoduše otravné. O nic lepší není ani jeho "sólová exhibice", kdy přehrává sám s kytarou riff z písně Iron Man od Black Sabbath či Orgasmatron od Motörhead, která zní až komicky a zbytečně.

K závěru setu si Soulfly společně s King Parrot střihli vydařený a všem dobře známý cover Ace Of Spades Lemmyho a spol. Fanouška této brazilské metalové smečky jistě nemohl koncert zklamat, ba naopak. Zato nezaujatý posluchač by si ho pro nedostatek entusiasmu z pódia mohl klidně nechat ujít.

text: Dominik Pavliš, foto: Marek Holoubek

2,50

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít