Nejlepší klubovky zimy (II.): Fanoušky rozpálí Soulfly, Kodaline i London Elektricity

Vydáno 10.02.2016 | autor: Ondřej Bambas

Únor přinese do klubů tvrdý rock v podání Cancer Bats nebo Soulfly, na své si přijdou ale také milovníci taneční hudby a elektroniky. Pro ně přijedou zahrát Detroit Swindle a London Elektricity. Pokud rádi objevujete neokoukanou hudbu, mohli by vás potěšit islandští Vök. Každý si najde to své.

Nejlepší klubovky zimy (II.): Fanoušky rozpálí Soulfly, Kodaline i London Elektricity Kodaline zahrají v Lucerna Music Baru

MOVITS!
kdy: 10. února - Lucerna Music Bar, Praha
cena vstupenky: 430 Kč v předprodeji / 500 Kč na místě
proč: 10. února bude pro kapelu asi oblíbené datum. Nebo minimálně pro české fanoušky, kteří se již podruhé dočkají koncertu švédského tria v pražském Lucerna Music Baru. Zábavná hudba se silnou žesťovou sekcí dostala poprvé návštěvníky Colours Of Ostrava, svůj originální mix v té době ale dávno předváděli nejen v Evropě. Před půl rokem vydali svou čtvrtou desku They Tried To Bury Us, They Didn't Know We Were Seeds, na níž jsou více slyšet syntezátory a do popředí se také dostal saxofon. Ani tentokrát se tedy nebudou diváci na koncertu nudit a malá Lucerna bude tím správným místem, kde se tvoří rozpumpovaný kotel.

Na co se těšit v únoru: V Česku zahrají Scorpions, Zaz, Hurts i Helloween

FISMOLL
kdy: 11. února - La Fabrika, Praha
cena vstupenky: 290 Kč
proč: Loni na United Islands se představil také polský hudebník Fismoll. Tomu je sice teprve jednadvacet let, už před maturitou ale stihl vydat své debutové album, na něž navázal loni deskou Box Of Feathers. Diváci jeho prvního pražského vystoupení mohou potvrdit, že nejlépe tato hudba vynikne naživo. Pro fanoušky moderně pojatého folku, s nímž nás už několikrát bavil Fink a který bychom rádi zažili v podání Bon Ivera, by mohl být tento projekt příjemným potěšením. V rámci festivalu dostal Arkadiusz Glensk se svými spoluhráči prostor na velkém pódiu Kampy, nyní vystoupí v komornějším prostředí La Fabriky.

LONDON ELEKTRICITY & MC WREC
kdy: 12. února - Roxy, Praha
cena vstupenky: od 250 Kč
proč: Hospital Records nemá v České republice většího klubového zázemí než Roxy. Proto se do něj nyní vrací London Elektricity, kterému vyšlo na konci podzimu šesté album Are We There Yet?. S jeho živými ukázkami mu tentokrát dopomůže MC Wrec a deepovou selekci britské scény představí kolega Lynx. Jelikož Tony Colman sám prohlašuje, že mimo Velkou Británii je Roxy jeho nejoblíbenějším klubem, není třeba přesvědčovat návštěvníky, že ze strany umělce bude do show dáno vše. Jelikož jsou dnes vystoupení lidí od Hospital Records už častější ve velkých halách, je příjemné si připomenout místo, kde to celé začalo.

Elektronická zima v Roxy: Diváky rozehřejí Fred V & Grafix, Kollektiv Turmstrasse nebo London ElektricityLE1F
kdy: 16. února - MeetFactory, Praha
cena vstupenky: od 290 Kč v předprodeji / 390 Kč na místě
proč: Není to první pozvání do České republiky a ani nebude Le1f prvním zástupcem ojedinělé scény tzv. queer rapu, který zde vystoupí. Nicméně doplní dvojici Zebra Katze a Mykki Blanca, která už se v MeetFactory představila. Khalif Diouf se po tanci začal věnovat rapu a po několika hostovačkách natočil loni konečně své plnohodnotné debutové album Riot Boi. Že má nahrávka aktuální sound, dokazují producenti Sophie a Evian Christ. Ačkoliv může někomu Le1f připomínat výše zmíněné kolegy, jeho přednes a pojetí hudby je odlišné a jiný zážitek nabídne jistě také návštěvníkům koncertu. A jelikož Mykki Blanca ještě dodnes někdo nerozdýchal, má příležitost vytvořit si nový zážitek na rok 2016.

CANCER BATS
kdy: 16. února - Rock Café, Praha
cena vstupenky: od 325 Kč
proč: Pravověrným fanouškům není třeba kapelu představovat. Na spočítání jejich tuzemských koncertů by vám nestačili ani prsty u rukou, fakt, že se sem ale letos znovu vracejí, dokazuje, jaké oblibě se u nás těší. Poslední deska Searching For Zero vznikla pod dohledem Rosse Robinsona a na serveru Metacritic má velice slušné souhrnné hodnocení 72%. Těm, kteří chtějí kapelu vidět živě, je to ale v podstatě jedno, jednou věcí je totiž jejich studiová podoba a druhou běsnění na pódiu, se kterým dokážou strhnout i nezasvěcené návštěvníky.

KODALINE
kdy: 20. února - Lucerna Music Bar, Praha
cena vstupenky: momentálně vyprodáno
proč: Dnes už nemusí ti, kteří se na únorový koncert neprobojovali, tolik smutnit. Kodaline se objeví v létě také na festivalu Colours Of Ostrava. Irská kapela vydala sice pouze dvě alba a jejich existence se datuje pouhých pět let zpátky, již od roku 2005 však zkoušeli a hráli pod jménem 21 Demands. Změna nicméně vedla k lepšímu a hned si z European Border Breakers Award odnesli cenu, kterou byli v předchozích letech oceněni The Baseballs nebo Selah Sue. Mezi jejich nejznámější singly patří High Hopes, All I Want, z nové nahrávky to je hit The One. Hudba postavená na indie rockovém základu dostává posluchače zejména svou malou epičností, kterou hudebníci dokážou do většiny písní ukrýt. Není se čemu divit, že je premiérové vystoupení s velkým předstihem vyprodáno.

Ed Sheeran, Glen Hansard a Kodaline společně zpívali pro desítky tisíc lidí

YOUTH LAGOON
kdy: 22. února - MeetFactory, Praha
cena vstupenky: od 350 Kč v předprodeji / 450 Kč na místě
proč: Trevor Powers už pár let používá pseudonym Youth Lagoon. A před pár dny oznámil, že vše v rámci tohoto jména bylo řečeno a že nastávající turné bude pod tímto pseudonymem poslední. Pokud jste tedy ještě neměli možnost vidět tento projekt živě například na festivalu Pohoda, zbystřete. O dost byste mohli přijít, zejména po poslední desce z trilogie, která dostala název Savage Hills Ballroom a vyšla loni na podzim. Jako support vystoupí losangelští The Mild High Club, kteří v říjnu vydali debutové LP Timeline.

TAYLOR DAVIS (dvě vystoupení)
kdy: 23. února - Royal, Praha
cena vstupenky: 390 Kč
proč: Po povedeném vystoupení Júníuse Meyvanta hostí Royal na Vinohradské třídě další koncert, který potěší zejména fanoušky klasických nástrojů v moderním pojetí. Houslistka Taylor Davis slaví úspěch díky videím z YouTube, kam pravidelně nahrává nové příspěvky dosahující v součtu desítky miliónů zhlédnutí. Během evropského turné naštěstí nevynechá ani Prahu a jelikož byl o vystoupení velký zájem, pořadatelé zorganizovali také druhý koncert, který v půl jedenácté doplní původní, nyní již vyprodané představení. V prostředí kabaretního klubu bude výsledek vypadat asi zcela jinak než fantaskní show, se kterou se u nás již dvakrát představila kolegyně Lindsey Stirling. Ale co si budeme nalhávat, Taylor dělá o něco méně pompéznější nahrávky, při nichž se obejde i bez piruet.

SOULFLY
kdy: 25. února - Roxy, Praha
cena vstupenky: od 550 Kč v předprodeji / 650 Kč na místě
proč: Na Sepultuře vyrostl nejeden český metalista. Mnoho z fanoušků ale následně po odchodu Maxe Cavalery nemůže přijít Soulfly na jméno. I tak se těší slušné oblibě s kvalitním repertoárem, který loni doplnili o další album Archangel. To přijedou představit také živě do Prahy, kde budou navazovat na poslední koncert z roku 2014, kdy zaplnili Lucerna Music Bar. S brazilskou úderkou navíc přijedou Australané King Parrot a Američané Incite.

ROUILLEUX & AT BONA FIDE & ČERVEN
kdy: 25. února - Papírna, Plzeň
cena vstupenky: zdarma
proč: Live Sessions Radia Wave pokračují další zastávkou, tentokrát z Plzně. V Papírně se představí na koncertu s volným vstupem české kapely Rouilleux, At Bona Fide a Červen. Hlavní slovo tedy budou mít kytary, ovšem pokaždé ve zcela jiném podání. Prvně jmenovaná skupina začínala původně u jednoho člena, nakonec ale vykrystalizovala v plnohodnotné uskupení, s jehož současnou podobou vnizkla kazeta Scatter Your Soul. At Bona Fide pojede do Plzně z druhého konce repbuliky a s sebou doveze mix experimentálního rocku, shoegazeu a surf rocku. Dvojici kapel doplní pražské duo Červen, které naopak sází na fikané mathrockové postupy. Kdo to má do Papírny blízko, neměl by tam poslední únorový čtvrtek chybět.

DETROIT SWINDLE
kdy: 26. února - Roxy, Praha
cena vstupenky: od 210 Kč
proč: Amsterdamská dvojice už nějakou dobu korzuje po festivalech po celém světě. Nyní se poprvé přijedou představit také do Prahy. V Roxy ukážou divákům sobě vlastní pojetí eletronické hudby postavené na známých beatech vzniklých v Detroitu. Doma už jsou poměrně zavedenou značkou, díky čemuž mohli šéfovat večírku The Great Escape ve Studiu 80. Deep house je v pražském klubu v Dlouhé ulici stále populárnější, proto lze očekávat, že i dvojice, která založila label Heist Recordings, ukáže v doprovodu Biodana a Mania skvělou show s naplněným parketem. Na druhé stagei bude během pozdního večera bavit Adam Cloud s Janem Brachtlem.

NEVER SOL S ORCHESTREM PRAŽSKÉ FILHARMONIE + VÖK
kdy: 27. února - Palác Akropolis, Praha
cena vstupenky: 500 Kč
proč: V létě ukázali Vök na ostravských Colours velmi povedený set. Jemné písničky rezonovaly s kovovým prostředím vítkovického areálu a zpříjemňovaly chvíle po prudkém dešti, který festival zasáhl. V jejich hudbě můžete najít poetiku severského ostrova doplněnou o základní trio nástrojů - klávesy, saxofon a elektrická kytara. Propojením s lidským elementem zpěvu dostávají posluchači přesně tu míru zasněnosti, s níž se bavíte, ale neusínáte. Výpravná bude jistě také Sára Vondrášková, která představí Never Sol v jiném hávu, s aranžemi zkomponovanými orchestrem Pražské filharmonie. Po samostatných vystoupeních a koncertech ve dvojici si nyní ozkouší zpěvačka větší společnost.

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít