Elektronická zima v Roxy: Diváky rozehřejí Fred V & Grafix, Kollektiv Turmstrasse nebo London Elektricity

Vydáno 19.01.2016 | autor: redakce

Zima bude ještě relativně dlouhá, fanoušci dobré muziky se ale nemusí bát, že by jim klubový program nepřinesl skvělé zážitky. Třeba jeden z nejznámějších pražských klubů, populární Roxy, se bude vlnit v rytmu elektroniky a d'n'b hitovek. Tady je seznam 5 nejzajímavějších zimních akcí. 

Elektronická zima v Roxy: Diváky rozehřejí Fred V & Grafix, Kollektiv Turmstrasse nebo London Elektricity Fred V & Grafix zahrají v Roxy už na konci ledna

29. 1. Fred V & Grafix

Na konci ledna poctí Prahu svým vystoupením mladá krev z Hospital Records. Přijíždí dvojice talentovaných hudebníků a producentů Fred V & Grafix. Přivezou svou typickou směs liquidu a melodického až euforického drum'n'bassu. Oba dva jsou skvělí hudebníci, Fred nahrává kytarové riffy, piano a vokály, Josh basovku a bubny a právě tento živý element dodává jejich produkci jedinečnost a rozpoznatelnost jak v rámci Hospital Records tak celé d'n'b. Oblíbenou dvojici doplní 21letý kanadský talent Bensley a za mikrofonem MC Dynamite.
Facebook event

Nejlepší klubovky zimy (I.): Přijedou folkaři The Paper Kites nebo vycházející hvězdy twenty one pilots

 

5. 2. Kollektiv Turmstrasse 

Nemají rádi škatulky, milují Berlín, nebojí se experimentovat a neradi se nechávají ovlivňovat. Do Prahy míří další zástupci Solomunova německého labelu DIYNAMIC, mistři producentského řemesla, kteří neváhají vystoupit z davu a vydat se ještě nikým neprošlapanou cestou, Kollektiv Turmstrasse. "Cesta je pro nás důležitější než odměna, za kterou míříme. Hudba není složitá věda, je to umění," popisují pánové svůj emotivní styl balancující mezi minimalem, deep housem a atmosférickou elektronikou. Funguje skvěle jak při domácím poslechu, tak především v klubovém prostředí. Jako support vystoupí RIsto a DJ Tráva, který u této příležitosti oslaví 51. narozeniny.
Facebook event

12. 2. London Elektricity 

Tony Colman aka London Elektricity, majitel Hospitaly Records, vydává v listopadu své šesté studiové album Are We There Yet? V rámci turné k novému LP zavítá i do Prahy. A kam jinam, než do svého oblíbeného klubu Roxy. Loni 6. listopadu vyšlo v pořadí šesté album Are We There Yet?, které vás dle Tonyho slov "díky spolupráci s umělci jako Emer Dineen, Keeno nebo jazzovou hvězdou Lianne Caroll vezme na cestu celým vesmírem". Na albu je cítit jemný umělecký rukopis, slyšet je i zpěv samotného autora a posunuje jeho tvorbu mimo hranice d'n'b. Roxy je dle vyjádření Tonyho Colmana jeho nejoblíbenějším klubem mimo UK, i díky tomu bývají jeho pražské sety vždy jedinečným hudebním zážitkem. Velkého šéfa doprovodí svou deepovější selekcí britský producent Lynx a příběh celé show odvypráví MC Wrec.
Facebook event26. 2. Detroit Swindle 

Do Roxy poprvé přijíždí amsterdamské DJské a producentské duo Detroit Swindle. Dohromady to dali v roce 2011. Spojila je fascinace odkazem detroitské hudební scény. Ta byla místem, kde se v šedesátkách a sedmdesátkách odehrávalo vše podstatné v soulu i elektronice. Proto Detroit. A proč Swindle (česky podvod)? Protože kluci to všechno tak trochu obrací po svém a dávají tomu hudební náboj nasáklý evropskou taneční scénou. Propojují house se soulem a funkem takovým způsobem, že je to pořád ještě klubová hudba. Jejich sety jsou energické a deephousové linky jsou protkané groovy atmosférou.
Facebook event4. 3. Andhim 

Léto v březnu? Nachystejte sluneční brýle, pozitivní náladu a připravte se na nálož nejkvalitnější "super house music" v podání německé dvojice Andhim. Simon And Tobias patří v současnosti mezi nejosobitější hudební projekty a v březnu poprvé představí pražskému publiku svou směs aktuální house music říznuté soulem a špetkou berlínské atmosféry. Andhim sami nazývají svůj osobitý styl Super House a neskrývají, že jejich hlavním smyslem je lidi bavit. Kolínsko-berlínská dvojice se nebojí ani tvorby klipů, ve kterých často vystupují, viz Melte nebo Boy Boy Boy. Vtipná videa jsou i typická pro jejich netradiční online prezentaci a komunikaci s fanoušky.
Facebook event


tz, red

zavřít