LIVE: Michal Hrůza oslavil 20 let na scéně s orchestrem i vzpomínkou na Václava Havla

Vydáno 06.10.2017 | autor: Hana Bukáčková

Michal Hrůza letos třetím koncertem s orchestrem, tentokrát v pražském Rudolfinu, uzavřel kapitolu oslav dvaceti let na scéně. Za to, že to nebyla zrovna sladká tečka, mohou zvukaři s techniky. Náplastí byly duety s Klárou Vytiskovou, Lenkou Dusilovou či Olgou Königovou. 

LIVE: Michal Hrůza oslavil 20 let na scéně s orchestrem i vzpomínkou na Václava Havla LIVE: Michal Hrůza oslavil 20 let na scéně s orchestrem i vzpomínkou na Václava Havla


MICHAL HRŮZA
RUDOLFINUM, PRAHA
5. 10. 2017

Vystoupení s orchestry patří k výjimečným záležitostem, jak pro kapely, které na chvíli vystoupí ze všedního koncertního kolečka, tak pro fanoušky, pro které jsou takové koncerty odměnou za věrnost. Nejinak tomu bylo u Michala Hrůzy a jeho písní, které se aspoň na pár desítek minut mohly navléci do jiných, ještě slušivějších šatů. 

Michal Hrůza interview: Slyšet své jednoduché písničky v doprovodu velkého orchestru je úžasná věc

Po tom, co Michal Hrůza exceloval na letošních Colours of Ostrava s Janáčkovou filharmonií Ostrava či v Karlových Varech s Karlovarským symfonickým orchestrem, budilo Rudolfinum velká očekávání. Ta však pohřbil nekvalitní zvuk ve vyšších patrech balkonu, kam nás pořadatelé posadili. Nemluvě o tom, že Rudolfinum má nešikovně postavené sedačky za opěrnými sloupy, přes které není vidět. Ač Kapela Hrůzy dělala, co mohla, dobrou třetinu vystoupení nebyla skoro slyšet. Naopak vynikal čistě ženský symfonický orchestr Bon Art Pops Orchestra, který je na podobné prostory zvyklý a umí lépe pracovat s tamní akustikou.

Orchestr dirigoval opět skvělý Martin Hybler, který byl u všech tří Hrůzových mimořádných vystoupení. Obzvláště úvodní intro Venuše či závěrečná tečka Na rozcestí si zaslouží pochvalu za výjimečné zpracování. Koncert okořenily doprovodným zpěvem u některých písní (Zakázané uvolnění, 1+1, Budu ti vyprávět, Pro Emu) děti z pěveckého sboru Coro Picollo.

Michal Hrůza v Karlových Varech zpíval své hity za doprovodu symfonického orchestru

DUETY SE ŽENAMI A VZPOMÍNKA NA HAVLA

O výjimečnou chvíli se postarali hosté - například Klára Vytisková, která díky svému temperamentu roztleskala sál, jenž vzápětí utichl, aby nepřišel o žádný tón orchestru. Právě Klára si vystřihla rovnou dvě písničky, díky hitům z filmu Martin a Venuše. Zazpívala i Olga Königová z Ille, která se díky duetu Na rozcestí z poslední desky Sám se sebou objevila s Hrůzou na více koncertních štacích. Po delší době se na pódium po Michalův bok postavila i Lenka Dusilová, která s ním skoro před deseti lety nazpívala Píseň Kovbojskou. Škoda že nedorazily všechny zpěvačky, s nimiž Michal v posledních deseti letech nazpíval duet, bývali bychom viděli i Anetu Langerovou a Katarínu Knechtovou. 

Večer byl zajímavý i tím, že se výjimečně zapomnělo popřát klávesákovi Karlovi Heřmanovi k narozeninám, který je, jak známo, slaví na každém koncertě. O to víc se mu mohlo poděkovat, protože stojí za přepisem a aranžemi písní pro orchestrové pojetí.

RECENZE: Michal Hrůza se inspiroval za polárním kruhem i filmy. Na nové desce je Sám se sebou

Krom osvědčených hitů Hrůza vsadil na novinky z posledního alba Sám se sebou. Píseň Optimista věnoval Václavu Havlovi, který by se ten den dožil 81 let. Málo se možná ví, že píseň je po obsahové stránce zasvěcena jemu.  

Setlist: Namaluj svítání, Ráno, Zejtra mám, Černý brejle, Duše do vesmíru (Klára Vytisková), Venuše (Klára Vytisková), 1+1, Katamarán, Pro Emu, Budu ti vyprávět, Krasohled, Optimista, Na rozcestí (Olga Königová), Mínusy a plusy, Poslední dobou, Píseň kovbojská (Lenka Dusilová), Winston Smith, Zakázané uvolnění, Bílá velryba, Napořád

Text: Hana Bukáčková, foto: Patrik Bouzek

Témata: Michal Hrůza, Sám se sebou, Rudolfinum, Žebřík, Klára Vytisková, Lenka Dusilová, Olga Königová, Ille

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít