LIVE: Visací zámek má i po pětatřiceti letech obdivuhodnou energii a charisma

Vydáno 17.11.2017 | autor: redakce

Kapela Visací zámek fungující od prosince roku 1982 oslavila své pětatřicáté narozeniny ve Velkém sále Lucerny. Jako tradičně si pozvali i hosty, a to britské kamarády PelletHead a Záviše.

LIVE: Visací zámek má i po pětatřiceti letech obdivuhodnou energii a charisma LIVE: Visací zámek má i po pětatřiceti letech obdivuhodnou energii a charisma


VISACÍ ZÁMEK
LUCERNA, PRAHA
16. 11. 2017

PelletHead, které lze zařadit do ranku pomalejšího rocku, odstartovali narozeniny na jedničku. Svým výstupem dostali diváky do varu, který už nepolevil. Publikum si vyprosilo ještě přídavek. Poté nastoupil sám kníže pornofolku Záviš. Ten se uvedl písní Starý kokot, aby dostál své pověsti. Nechyběly známé songy jako Anděla nebo Nákup a jeho typické hraní vsedě.

FOTOREPORT: Visací zámek oslavil v Lucerně 35 let svého fungování

Poté už nebylo na co čekat a na pódium přišli členové Visacího zámku. Uvedli se písní Kapela a bez velkého povyku zahájili koncert. Celá Lucerna spolupracovala s kapelou a na přání zpěváka Jana Hauberta si na pódium přikráčel host Záviš, aby nazpíval doprovodné vokály ve skladbě Temelín.

PĚTATŘICET BY NIKDO NETIPOVAL

Skupina také oznámila, že má nového stage managera, kterým je socha jménem Pičus dle stejnojmené písně a bude je doprovázet na každém koncertě. Kromě tradičních písní, jako jsou Domovnice, Známka punku nebo třeba Čekání zazněly i ty méně hrané a fanoušky velmi oceněné - třeba jako nostalgická Pták.

Po zhruba dvou hodinách se kapela loučí a odchází. Ovšem jak je zvykem, fanoušci ji donutí vrátit se zpět na pódium a dát přídavek. Ty nakonec byly tři a skladba Všude okolo pípy věnovaná hospodě U vystřeleného voka byla oceněná nejvíce.

Kapela Visací Zámek možná slaví už 35 let od založení, ale nikdo by to neřekl. Energie a charisma, které z nich vyzařuje na koncertech, je obdivuhodné. Oslavné turné pokračuje po dalších městech České republiky a určitě je se na co dívat.

text: Tereza Bartošová, foto: Šárka Versiganová

Témata: Visací zámek, punk, Lucerna

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít