Sam Harris (X Ambassadors) interview: Praha je pro mě velmi důležité místo

Vydáno 01.09.2017 | autor: redakce

V polovině srpna zahrála v Praze stále populárnější americká rocková formace X Ambassadors. Před vyprodanou show v Roxy jsme měli možnost na chvíli pohovořit se zpěvákem Samem Harrisem. V rozhovoru nám prozradil, proč je pro něj Praha důležitým městem, a také jaká bude jejich nová deska. 

Sam Harris (X Ambassadors) interview: Praha je pro mě velmi důležité místo Sam Harris (X Ambassadors) interview: Praha je pro mě velmi důležité místo

Toto je váš první koncert v Praze. Jak se ti tady líbí?
Miluju tohle město. Byl jsem tu v prosinci se svou přítelkyní a zasnoubil jsem se s ní. Takže je to pro mě velmi důležité místo.

X Ambassadors: Poprvé v Praze a hned vyprodaná Roxy

Když se podíváš zpátky, vzpomeneš si na okamžik, kdy jste se rozhodli založit kapelu? A jak jste se všichni setkali?
Kapelu jsme založili, když jsme byli na střední. Můj bratr Casey a já jsme vyrůstali v hudební rodině. Chodili jsme poslouchat naši matku, když zpívala. Potom jsme se přestěhovali do New Yorku kvůli studiu a tam jsme potkali našeho bubeníka Adama. Od tohoto bodu jsme se nějak dali dohromady, prostě chemie.


Koncert v Roxy byl vyprodaný. Foto: Eva Dang

Vaše nová píseň Ahead Of Myself vyšla před několika týdny. Co tě inspirovalo k vytvoření této skladby a co to pro tebe znamená?
Skladba je o tom, jak je důležité si připustit svou chybu, přiznat si to. Je o tom, že se dostanete někam hlouběji, než jste si původně mysleli. V našem životě jsou občas pády, které si neuvědomujeme. Ahead of Myself je pro mě velmi osobní skladba, kterou jsem napsal s úžasným skladatelem Scottem Harrisem.

Co mohou lidé očekávat od vašeho nadcházejícího alba?
Když jsme začali dělat na novém albu, chtěli jsme vytvořit něco, co by nás definovalo, a toho jsme dosáhli. Kdysi jsme poslouchali hodně soulovou hudbu. Naše nová tvorba je naší součástí. Je to podle nás nejlepší album, které jsme zatím vytvořili.

Mohl bys nám říct, kteří umělci vás ve vaší tvorbě ovlivnili? A co tví osobní favorité?
Ray Charles, Leon Russell, trochu Elton John na nadcházejícím albu, Billy Joel, Sly and Family Stone, Stevie Wonder. Pro mě osobně jsou to Bruce Springsteen a Prince.

Chtěli byste v budoucnu spolupracovat s jinými umělci? Se kterými?
Chtěl bych spolupracovat s kýmkoliv, kdo by chěl spolupracovat s námi. Třeba Stevie Wonder by byl fajn. 

Co by si podle tebe mohli fanoušci odnést z poslechu vaší hudby?
Milujeme naše fanoušky a nemáme snad ani jak jim poděkovat za to, že nás vpouští do svých duší a srdcí. Doufáme, že vás naše hudba dostane, přivede zpátky na zem, že budete tancovat a nebo budete pro někoho plakat, ať jste kdekoliv na světě. 

text a foto: Eva Dang

Témata: X Ambassadors, Roxy

zavřít