VIDEOROZHOVOR: Pavel Bidlo: V Americe jsem žil šest let v lese. Ale teď už jsem zpátky v Radosti

Vydáno 23.02.2016 | autor: redakce

Pavel Bidlo patří k nejzajímavějším osobnostem české elektronické scény. Od 90. let zažíval zlatou éru pražského klubu Radost FX, později žil zhruba deset let v USA a načas se z hudební scény úplně vytratil. V posledních letech se však muzice opět věnuje naplno a nedávno se vrátil i do Radosti - jako DJ a dramaturg. A je účasten i dalších zajímavých projektů, například remixového alba pro Hanu Hegerovou. Zavzpomínal také na Karla Gotta nebo na své rapem ovlivněné začátky v Radiu 1.

VIDEOROZHOVOR: Pavel Bidlo: V Americe jsem žil šest let v lese. Ale teď už jsem zpátky v Radosti DJ Pavel Bidlo při rozhovoru v Radost FX gallery

"V Radosti momentálně pomáhám s programem, jsme na to čtyři. Původní majitel Richard už na to neměl energii a Radost převzali dva noví majitelé, vzpomněli si na starou partu a na lidi, kteří se kolem toho motali," vysvětluje, co bylo podnětem probíhající rekonstrukce legendárního klubu. Ale jak sám říká, cílem není oživovat minulé časy, ale jít dál a oprášit kdysi velmi prestižní značku.

Radost FX teď žije každý den, do klubu se vrátili Pavel Bidlo, Lumiere a další DJs

"Během posledních měsíců se nedělalo nic jiného, než že se tu uklízel ten dvacetiletej bordel. Instaloval se nový soundsystem, opravovala se světla. Naplánovali jsme si to krůček po krůčku," upřesňuje. Sám si je vědom, že pokud chtějí odvést dobrou práci, je třeba si dát trochu načas. 

V rozhovoru promluvil i o svém životě v USA, kde fungoval zhruba 10 let. "Chtěl jsem změnu a taky jsem se zamiloval," vysvětluje a zároveň přiznává, že šest let dokonce žil v lese. "Byly tam dobré momenty i hrůzostrašné momenty. Ale pak ta láska odplula a já jsem se vrátil," říká s tím, že si libuje ve změnách - prý ho jakákoliv změna baví. "Na Americe mě nejvíc bavila muzika a žrádlo," vzpomíná bez obalu. Jaké nejzajímavější zážitky si z USA přivezl a mnoho dalších pikantností na toto téma se dozvíte z videa. 

V současnosti ho kromě Radosti FX zaměstnává i příprava remixové desky pro Hanu Hegerovou. "Děláme na tom s jejím vnukem Matoušem. Miluji dělat něco ve dvou, je to rychlejší a je tam hned odezva," pochvaluje si. A kdo se na projektu kromě této dvojice a Suprahonu podílí? "Jsou v tom lidi jako Wich, Muchow, Čechtický... Dáváme si na tom záležet, protože kdybychom to uspěchali, tak to pose*eme."

DJ Bidlo interview: Nejsem stadionový typ, mám radši menší kluby

Pracovně se sešel i s Karlem Gottem, u kterého byl na návštěvě. I když ho mistr odmítl, prý to bylo moc příjemné setkání. "Poslechl si ty skladby od začátku do konce, pak si sundal sluchátka a řekl: 'To není nic pro mě. Děkuji."

Pavel Bidlo rovněz velmi obdivuje talent Never Sol. Nejen to, čím ho zpěvačka uchvátila, prozradil ve videu níže. 

text: Josef Martínek a Jarda Hudec, foto a video: Jaroslav Noska, archiv

zavřít