Hudební září: Kryštof vystoupí na Strahově, dorazí k nám i Diana Krall, Nazareth nebo Mike + The Mechanics

Vydáno 31.08.2017 | autor: Hana Bukáčková

Prázdniny utekly jako voda a s nimi se chýlí ke konci i festivalová sezóna. Než se naplno přihlásí o slovo podzimní klubová scéna, můžeme si naposledy užít čerstvý vzduch v rámci Ekompilace nebo megakoncertů Kryštof na Strahově, zajet na festival Lollapalooza do Berlína, poslechnout si rockové legendy Nazareth či The Pretty Things nebo zavítat na pokračování RecyKlus tour Tomáše Kluse.

Hudební září: Kryštof vystoupí na Strahově, dorazí k nám i Diana Krall, Nazareth nebo Mike + The Mechanics Hudební září: Kryštof vystoupí na Strahově, dorazí k nám i Diana Krall, Nazareth nebo Mike + The Mechanics


EKOMPILACE

Co: šest jednodenních festivalů s doprovodným programem na podporu třídění odpadu
Kdy: 31. 8. Sokolov, 1. 9. Prachatice, 8. 9. Humpolec, 15. 9. Klatovy, 22. 9. Mělník, 23. 9. Krnov

Hudebně-ekologický projekt Ekompilace proběhne již popáté. Letošní ročník nabídne opět výběr mladých a nadějných kapel, které nahrály v domažlickém studiu Franz Kavkaz vždy dva své autorské songy na kompilační CD. Vše doplní i písně od Thoma Artwaye a skupiny Wohnout. Právě ti jsou patrony letošního ročníku a vystoupí ve všech šesti městech. Do projektu, který spojuje podporu třídění odpadu s kapelami a hudbou, jsou dále zapojeny tyto skupiny: All These Memories, El'Brkas, Head Down, Homer Street, Megaphone a Nixon Lads.

Ekompilace má před sebou pátý ročník, letos vystoupí Wohnout a Thom Artway

RISING APPALACHIA

Co: world-folkový koncert
Kdy: 5. 9. Rock Café, Praha

World-folkové seskupení, v jehož čele stojí multiinstrumentalistky a sestry Leah a Chloe Smith, se v našem hlavním městě představí vůbec poprvé. Jejich hudba je protkaná spoustou jemných zvuků a příběhů, díky čemu si dokážou podmanit snad každého posluchače. A ačkoliv Rising Appalachia pravidelně hrají pro početné publikum, není jim cizí ani spontánní vystoupení na ulici. I díky tomu se těší velké přízni fanoušků po celém světě. Jako host vystoupí izraelská písničkářka Orka. 

Tereza Fišerová (Rock Café) interview: Rýsuje se jedna velká novinka, pokud to klapne, bude to výjimečná věc!

MIKE + THE MECHANICS

Co: koncert britské poprockové superskupiny
Kdy: 6. 9. Lucerna, Praha

Mike + The Mechanics letos slaví 32 let na scéně, na jaře vydali novou desku Let Me Fly a v rámci její podpory jedou evropské turné, během něhož zavítají i do České republiky. Představí se tu poprvé. Práce na albu Let Me Fly začaly již v roce 2011, kdy byla kapela na turné s deskou The Road. Jednalo se o první album se současnou sestavou, kterou tvoří: Mike Rutherford (kytara / basa), Luke Juby (klávesy), Gary Wallis (bicí), Anthony Drennan (kytara) plus zpěváci Andrew Roachford a Tim Howar. 

LOLLAPALOOZA BERLÍN

Co: multižánrový festival v Německu
Kdy: 9. -10. 9. Berlín

Třetí ročník festivalu Lollapalooza, který proběhne 9. a 10. září 2017 v Berlíně, bude opět plný novinek. Pořadatelé vybrali pro letošek novou lokalitu a lákají návštěvníky na věhlasné kapely v čele s Foo Fighters, kteří jistě představí své novinky z desky Concrete and Gold. Ta vychází 15. září. Zahrají i Mumford And Sons nebo The XX. Volba nového působiště padla na jezdecký areál Rennbahn Hoppegarten, který se nachází východně od centra Berlína a pro festival nabízí na 430 hektarech plochy takřka ideální podmínky. Rekordní počet 70 000 návštěvníků z loňska tak bude možná překonán.

LIVE: Lollapalooza Berlín nabídla spoustu přešlapů, vyvážili je skvělý Macklemore a další

DJ TENNIS

Co: světový producent poprvé v ČR
Kdy: 15. 9. Roxy, Praha

Kuchař, majitel restaurace, motorkář, sběratel vintage figurek akčních hrdinů a vinylů (už teď jich má přes 11 tisíc), především ale silná osobnost a světový producet DJ Tennis se představí poprvé Praze - 15. září v Roxy.  Manfredi Romano začínal profesně jako tour manager punkových kapel v Itálii. O několik let později se rozhodl zkusit štěstí v DAZE - první italské bookingové agentuře zaměřené výhradně na elektronickou hudbu. Na základě bohatých zkušeností v zákulisí se rozhodl v roce 2010 jít svou vlastní cestou DJe a producenta a začal hrát v sicilském tenisovém klubu, kde si vysloužil přiléhavou přezdívku, pod kterou ho známe i dnes. Ve své tvorbě propojuje trochu ponuré prvky s deep houseem a tuto atmosféru promítá i v rámci temnější světelné show. 

KRYŠTOF 

Co: vrchol oslav 25 let kariéry
Kdy: 16. a 17. 9. Stadion Evžena Rošického Strahov, Praha

Kryštof interview: Honba za senzací skončila, po stadionu žádná další meta není

Kryštof letos vydali desku 25, kde najdete ty největší hity společně se čtyřmi novinkami. Po vydání desky koncertují jen výjimečně a všechny síly šetří na své dva megakoncerty na Strahově. První z koncertů je již měsíce beznadějně vyprodán, na ten druhý ještě pár vstupenek zbývá. Koncerty na Strahově nebudou stát jen na oslavenci. Před Kryštof oba dny postupně zahrají Hodiny, Sebastian a Jelen. Koncertem na Strahově se naplní slib, který Richard Krajčo dal ostatním členům Kryštofa na začátku fungování kapely a veřejně jej pronesl v roce 2001 při natáčení vůbec prvního dílu hudebního televizního pořadu Ladí neladí - jednou si zahrát na fotbalovém stadionu. 

THE PRETTY THINGS

Co: koncert legendární anglické garage rockové skupiny
Kdy: 19. 9. Rock Café, Praha

Když se legendární The Pretty Things dali dohromady, psal se rok 1965. V té době byli jednoznačně nejdivočejší kapelou a také jejich dlouhé vlasy patřily k nejdelším na celé hudební scéně. O tom, že nebyli žádní svatoušci, svědčí o to, že byli vyhoštěni z Austrálie a nesměli se tam vrátit dalších 45 let! Jejich nejslavnějším albem bylo S.F.Sorrow z roku 1968, kapela ale nelení ani v posledním letech, v roce 2015 vydala prozatím svůj poslední počin The Sweet Pretty Things Are In Bed Not (Of Course). Po vystoupení na Metronome Festival Prague se v září vrátí do Prahy, tentokrát s klubovým setem do Rock Café. Jako host se představí německá kapela Ramrods.

DIANA KRALL

Co: koncert oblíbené jazzové zpěvačky, která přijede s novým albem
Kdy: 20. 9. DRFG Arena, Brno

Do Brna poprvé přijede zpěvačka a klavíristka Diana Krall. V rámci festivalu JazzFestBrno představí 20. září v DRFG Areně svoje nové album Turn Up The Quiet, které vydala před pár dny. Deskou Turn Up The Quiet se kanadská umělkyně vrací ke kořenům a k písním z takzvaného Great American Songbook. Na desce najdete jedenáct jazzových standardů, v jejichž aranžmá hraje prim piano. V písních nechybí oblíbená témata lásky a naděje. V brněnské DRFG Areně se Diana Krall představí s jazzovým kvartetem, s nímž již mnohokrát dokázala vykouzlit intimní atmosféru i ve sportovní hale.

LIVE: Jazzová královna Diana Krall byla v Praze až příliš dokonalá

MARK KNIGHT

Co: legendární house DJ opět v Praze
Kdy: 22. 9. Roxy, Praha

Legenda house music, těžká váha DJského ringu, producent nominovaný na Grammy a majitel Toolroom Records Mark Knight se vrací do Prahy. Po svém vyprodaném vystoupení na narozeninách Climaxu v roce 2015 si připravil na září 2017 něco opravdu speciálního. All Knight Long bude ojedinělá klubová noc pouze a jen v režii mistra svého řemesla Marka Knighta.

ZAVÍRÁK

Co: zavírání festivalové sezóny
Kdy: 23. 9. Malá sportovní hala, Praha

Zatímco Votvírák tradičně otevírá letní festivalovou sezónu, v posledních letech se objevil Zavírák, který ji zakončuje. Jen s tím rozdílem, že se nekoná v Milovicích, ale přesunul se na pražské Výstaviště. Na "posledním" festivalu této sezóny vystoupí Medvěd 009, Legendy se vrací, Jakub Děkan, Pavel Callta, Sebastian, Eddie Stoilow, Sabina Křováková, Jaroslav Uhlíř, Slza, Marek Ztracený či UDG.

Zavírák se rozloučil s festivalovou sezónou. Nechyběli UDG nebo Divokej Bill

NAZARETH

Co: koncert rockové legendy s písní Love Hurts
Kdy: 29. 9. Lucerna, Praha

Nazareth, kteří se v Česku těší stále velké oblibě, se po úspěšných koncertech v květnu 2016 vracejí do ČR. Nejen nejslavnější hity této legendární skotské kapely - písně Love Hurts a Dream On, které se zařadily mezi 100 nejlepších skladeb všech dob v žebříčku prestižního časopisu Rolling Stone, zazní naživo v podání jednoho z nejlepších rockových hlasů současnosti Carla Sentance. Ten na postu zpěváka působí od začátku roku 2015. Nabídnou průřez mapujících celou dosavadní kariéru Nazareth - od notoricky známých starších skladeb až po písně ze zatím poslední desky Rock'n'roll Telephone.

Nazareth v Praze předvedli staré hity i nového zpěváka

AUDIO, COUNTERSTRIKE

Co: drum'n'bassový dýchanek 
Kdy: 29. 9. Roxy, Praha

Poslední zářijový víkend v Roxy zažije tvrdý d'n'b line-up. Za decky se vystřídá britský producent AudioCounterstrike. Od obou můžete čekat spoustu energie, nemilosrdnou tvrdost a surové kompozice. Připravte na 29. září veškeré síly, protože nikoho šetřit nebudou. Na scéně se Audio pohybuje už přes deset let, ale už jako teenager patřil do drum'n'bass a jungle scény a pořádal v Londýně své vlastní parties. Je proslulý svými "double dropy", kterými dostává fanoušky do naprostého šílenství. Doplní ho projekt z Kapského Města Counterstrike. Zakládá si na živelnosti, surových kompozicích a vysoce energickém zvuku inspirovaným metalem, technem nebo techstepem. 

VODAFONE YOU FEST

Co: spojení YouTuberů s hudbou
Kdy: 30. 9. Výstaviště, Praha

Festival nese podtitul: Je to tvůj fesťák! Druhý ročník jedinečného spojení hudby, YouTuberů, gamingu, fresh foodu a nově také módy je po roce zpět. Vodafone You Fest se koná pod střechou Průmyslového paláce a vystoupí na něm Celeste Buckingham, Pavel Callta, Rytmus, Slza, Sebastian, Paulie Garand, DJ Wich, Monika Bagárová a další. V gaming zone si budete moci jako první v ČR zahrát FIFA a NHL 2018, vidět finále COOL herní ligy a potkat se s těmi nejlepšími hráči a streamery z Česka a Slovenska. Letos výrazně rozšiřují fashion&beauty zone, kde se můžete těšit na vymazlený molo a módní přehlídku, koutek pro ženy i pro chlapy. Nebude chybět ani fresh food festival, takže se opět luxusně najíte za rozumnou cenu.

Vodafone You Fest potěšil mladé fanoušky: Vystoupili Ben Cristovao, Slza nebo Majk Spirit

RECYKLUS TOUR

Co: pokračování úspěšného turné Tomáše Kluse
Kdy: 30. 9. Pragovka, Praha a pak po celý podzim v ČR

Recyklus Tour pokračuje podzimními koncerty s největšími hity a srdcovkami Tomáše Kluse a Cílové skupiny. Po úspěšném Recyklus Tour 2016, které se stalo dle Hudebních cen Žebřík 2016 druhou divácky nejúspěšnější akcí roku, a jeho letošním jarním pokračování přichází další série koncertů. Podzimní Recyklus Tour 2017 s největšími hity Tomáše Kluse a jeho Cílové skupiny začne 30. 9. velkým koncertem v nedávno vzniklém kulturním centru Pragovka v pražských Vysočanech, kde nebude nouze o větší doprovodný program včetně food koutu plného vege jídly, a skončí 8. 12. v Dolním Benešově u Ostravy. V rámci nového podzimního Recyklusu zahraje Tomáš Klus s Jiřím Kučerovským, Petrem Škodou a Janem Lstibůrkem v patnácti  českých a moravských městech, v plánu je také několik listopadových koncertů na Slovensku.

Vegani a vegetariáni na české hudební scéně: Proč Tomáš Klus, Ben Cristovao, Jindra Polák a další nejí maso?

Text: Hana Bukáčková

Témata: Ekompilace, Rising Appalachia, Mike + The Mechanics, Lollapalooza Berlín, DJ Tennis, Kryštof Strahov, The Pretty Things, Diana Krall, Mark Knight, Zavírák, Nazareth, Audio, Counterstrike, Vodafone You Fest, Tomáš Klus, RecyKlus

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít