LIVE: Tomáš Klus v Liberci mluvil málo, zato slovensky. S fanoušky žertoval i tančil ploužák

Vydáno 10.10.2016 | autor: Nicola Bernard

Vždy pozitivně naladěný, odpočatý a usměvavý písničkář Tomáš Klus prožívá po roce návrat na pódia. Na české hudební scéně se v jeho případě mluvilo - a pořád mluví - o nejočekávanějším hudebním návratu roku. Ten začal v září a pokračoval koncertem v Liberci.

LIVE: Tomáš Klus v Liberci mluvil málo, zato slovensky. S fanoušky žertoval i tančil ploužák LIVE: Tomáš Klus v Liberci s fanoušky zpíval a tančil ploužák


TOMÁŠ KLUS

DŮM KULTURY, LIBEREC
8. 10. 2016

Nekončící fronty a davy fanoušků napříč všemi generacemi, všudypřítomná pozitivní nálada, litry optimismu v žilách a nekončící přehlídka očí na rukou, mikinách, ale i na hlavách (á la kyklop) - to je jen pár dojmů ze vstupu do sálu. Symbolickou "tetovačku" s okem dostal u vstupu každý návštěvník, a tak se i z nás stali "okatí diváci".


Tomáš Klus interview: Nezavírejme oči před problémy naší planety

Přehlídka pokračovala osmi kontejnery. Každý z nich měl své písmenko a byl tématicky zdobený. Například na tom modrém se tyčilo počáteční písmeno RecyKlus tour 2016 - "R", které bylo symbolicky dozdobené papírem. Zároveň to bylo místo, kde si mohli vzít fanoušci PET lahev a napsat do ní vzkaz kapele. Další čtyři z nich představovaly pokoje členů, přičemž nikdo nedělal návrh svého "kontejneropokoje" sám, ale vždy byl jeho pokoj navržen jiným členem skupiny. Šestý představoval nahrávací studio a do posledního mohli fanoušci právě vhazovat již zmiňované vzkazy v láhvi. Těsně před začátkem koncertu jsme mohli cítit vonné tyčinky a pohodovou atmosféru ve vzduchu tak, jak jsme u Tomáše zvyklí.

Tomáš Klus zveřejnil, jaké písně vybralo sedm tisíc fanoušků do playlistu Recyklus tour

Krátce po sedmé se pak na stylově naaranžovaném pódiu objevila energická, pohodová a odpočatá čtveřice s velikou chutí zpívat a hrát. Co se playlistu týče, do výběru zapojil Klus v létě své fanoušky - ti pak prostřednictvím hlasování zvolili, které tracky zazní. Další kousky si vybrali sami členové kapely.

Zatímco diváci dali přednost starším (Nina, Marie, Do nebe, Pocity ale i Napojen), kapela vybírala spíše z posledního alba Anat život není. Nejen nás, ale i Tomáše překvapilo, že fanoušky zvolený playlist neobsahoval oblíbený song Pánubohudooken. Nechyběla ale nová písnička Dobré ráno, která měla svou premiéru minulý týden. Rockový nádech dostala nejen díky podání kapely, ale především díky její prezentaci, které se Tomáš po boku elektrické kytary efektivně ujal.

FOTOREPORT: Tomáš Klus v Liberci energicky zpíval, skákal, hovoril po slovensky a vtipkoval

AUDIO: Tomáš Klus přeje Dobré ráno všem lidem. Před Vánoci vyjde jeho první živá deska

Ačkoli pohodář a písničkář v jednom předem upozorňoval, že bude mezi jednotlivými singly méně mluvit než v minulosti, i tak toho nenapovídal zrovna málo, a především vtípkoval spolu s Jirkou Kučerovským. Vtípky byly převážně slovensky. 

vložte odkaz, text nemažte

Kromě vtipálka se navíc ujal i několika dalších rolí, mezi kterými byl například rapper nebo improvizátor, kdy plný energie doslova skočil do davu fanoušků a inspirován jejich vzhledem nebo momentální náladou během zlomků sekund vytvářel rýmy. Aby fanoušci na balkóně nezáviděli, Tomáš se během chviky dostal přes davy i k nim. Ochotně se s nimi vyfotil, poklábosil s nimi, některým fanynkám pochválil vzhled a s jinou si zase zatancoval ploužák. Po cestě "přibral" jednu z nejmenších fanynek Štěpánku, která s ním mohla po dobu celého koncertu trávit čas na pódiu.

LIVE: Tomáš Klus zahrál na skládce v Třebíči a podpořil ekologii

Tomáš se na pódium spolu s Cílovou kapelou vrátil po roce. Do koncertu spolu s celou kapelou vložil naprosto všechno, a dokonce byl svými fanoušky čtyřikrát "vytleskán" zpět. Se svou Cílovou skupinou se navíc stali i držiteli rekordu, kdy na festivale Mezi ploty zahráli polovinu singlu Napojen a dohráli ji právě až na zahajovacím koncertu RecyKlus tour 2016. Se svými fanoušky a dvouhodinovým "Libereckem na nohách" se následně rozloučil autogramiádou.

Text: Nicola Bernard. foto: Nicola Bernard

Témata: Tomáš Klus, RecyKlus, koncerty, turné

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít