Tomáš Klus živ je: se svou Cílovou skupinou vydává své první live album

Vydáno 06.04.2017 | autor: redakce

Tomáš Klus se po roční pauze vrátil na podzim 2016 na koncertní pódia a během Recyklus Tour po českých a slovenských městech natočil živou desku toho nejlepšího, co na koncertech zaznělo. 2CD Tomáš Klus a jeho Cílová skupina ŽIV JE vychází v exkluzivní distribuci Supraphonu, oficiálně v prodeji bude od 14. dubna.

Tomáš Klus živ je: se svou Cílovou skupinou vydává své první live album Tomáš Klus živ je: se svou Cílovou skupinou vydává své první live album. Foto: Veronika Pláničková

"V rámci Recyklus tour jsme nahráli několik koncertů, abychom měli z čeho vybírat. Kouzlo živého záznamu totiž spočívá i v tom, že na desce může 'uvíznout' i něco zcela nečekaného," říká ke svému novému, vůbec prvnímu živému albu Tomáš Klus.

VIDEO: Tomáš Klus - Z cen Žebřík jsem víc potěšen než překvapen

Live album Tomáš Klus a jeho Cílová skupina ŽIV JE přináší kromě neopakovatelné atmosféry koncertů také Tomášovy starší písničky, které mu pomohli vybrat jeho fanoušci ještě před začátkem koncertní šňůry, v úplně novém aranžmá. Přesně v souladu s filozofií Recyklusu, kterou je recyklování a bilancování: "Recyklus beru jako takové bilanční pole čerstvého třicátníka, kdy mám možnost sám sebe dát do pořádku. Zjistit, co ze starého já už není potřeba, co šetrně zlikvidovat a z čeho naopak znovu vzejít," vysvětluje Tomáš Klus. Na desce nechybí ani úspěšný singl s názvem Dobré ráno a bonusová mantra.

vložte odkaz, text nemažte

"Vlastně jsem po živém záznamu nikdy moc netoužil, vzhledem k tomu, že mým snažením je učinit z každého jednoho koncertu jedinečný zážitek, ale dost bylo mě. Tahle deska je svědectvím a díkuvzdáním Cílové skupině, formaci jedinečných muzikantů, exemplářů nelidskosti i humanity v čele s kapelníkem Brno Jiřím Kučerovským, Janem Lstibůrkem a Petrem Škodou. Těmto pánům jsem vděčný za to, že si můžu dělat co chci a stejně vždycky spadnu do měkký hudební peřinky, protože oni, na rozdíl ode mně ví, co dělají. S láckou a ústou k nim a jejich umu spatří světlo světa Živ je, aby bylo jasno," dodává Tomáš Klus.Cílová skupina hraje na albu, stejně jako na koncertech, ve složení Tomáš Klus (zpěv, kytara, skladba), Jiří Kučerovský (kytary, zpěv), Jan Lstibůrek (basová kytara / kontrabas a klavír), Petr Škoda (bicí nástroje). Poslech nového CD je možné zkombinovat s návštěvou některého koncertu aktuální jarní části Recyklus Tour, které od března do června navštíví  12 českých a 3 slovenská města.

tz, jm, foto: Veronika Pláničková (koncert v Brně), promo

Témata: Tomáš Klus, Cílová skupina, Živ je, Recyklus

zavřít