LIVE: Tomáš Klus pokřtil v Hluku své nové live album Živ je

Vydáno 08.04.2017 | autor: redakce

Vytetovaná oka a osm kontejnerů tvořících nápis RECYKLUS - to byly symboly dalšího koncertu Tomáše Kluse a jeho Cílové skupiny, který se konal v pátek v moravském městě Hluk. Tamějšímu publiku se představili vůbec poprvé.

LIVE: Tomáš Klus pokřtil v Hluku své nové live album Živ je Tomáš Klus pokřtil v Hluku své nové live album Živ je. Foto: Matěj Třasák


TOMÁŠ KLUS - RECYKLUS
HLUK, SPORTOVNÍ HALA
7. 4. 2017

Zástupy fanoušků se do sportovní arény začaly hrnout už krátce po půl šesté večer, aby si chytily místo dříve, než se celá hala zaplní. Poté už v sedm hodin spustil zvukař intro a zanedlouho se na pódiu za bouřlivého potlesku objevil sám Tomáš Klus s kytaristou Jirkou Kučerovským, kontrabasistou Janem Lstibůrkem a bubeníkem a hráčem na cajon Petrem Škodou.

VIDEO: Tomáš Klus - Z cen Žebřík jsem víc potěšen než překvapen

A jak už tomu na koncertech třicetiletého zpěváka bývá zvykem, nechyběla ani na tom hluckém notná dávka improvizace. Fanoušci si jí užili hned zpočátku, když trošku poškádlil sedící publikum, či když se snažil zjistit, který člen kapely je nejhezčí. "Už konečně vidíš, že?" mrkl hudebník na jednu z nejmenších fanynek, když si ji příbuzný vzal na ramena. "Řekni, který strejda je nejhezčí? Tatínek ti může poradit," dovolil Tomáš. "To je strejda," zaskočila jej holčička. "Tak to je pak jasné, který strejda je nejkrásnější," rozesmál interpret publikum a navázal na koncert písní Sibyla.Jindy se zase Tomáš vydal během vystoupení mezi své fanoušky, kterým stihl cestou popřát k narozeninám či blížící se svatbě. Velký aplaus si pak vysloužil za svůj bubenický um, když po odehrání písně Marie na několik desítek vteřin vystřídal za bicími kolegu Petra Škodu. Publikum také ocenilo muzikantův otevřený vztah k příznivcům, kterým dal několikrát možnost vyjádřit své připomínky ke koncertu.

vložte odkaz, text nemažte

POCTA TUČNÉMU

Kromě skladeb z novějších alb zahrála kapela i ty, se kterými Tomáš s Jirkou Kučerovským začínali. A právě starší songy na publikum zapůsobily snad nejvíce - Chybíš mi, Do nebe, Ninu nebo… si v sále zpíval snad každý. A zalíbily se také AsiJat a Marie ve zbrusu nové aranži. Úspěch pak měla rovněž country píseň Blues Folsomské věznice, jíž vzdal zpěvák poctu před dvaadvaceti lety zesnulému Michalovi Tučnému.Večer Klus s Cílovou skupinou zpestřili křtem jejich zbrusu nového 2CD, které nese název ŽIV JE. Spolu s fanynkami Veronikou a Pavčou polili desku vodou a slivovicí a popřáli jí co nejvíce posluchačů. Album zachycující jedinečnou atmosféru koncertů ze šňůry Recyklus Tour si budou moci fanoušci koupit již 14. dubna, kdy jde oficiálně do prodeje.

Tomáš Klus si publikum v Hluku získal nejen svým energickým vystupováním a veselou náladou, ale také osobitým přístupem. A tak není divu, že si fanoušci po písni Jsem vytleskali ještě další přídavek. Na pódium se Cílová skupina vrátila s velkým aplausem a zpěvák si neodpustil další vtípek směřující k odcházejícím fanynkám. "Nechoďte, teprve začíná ta pravá zábava. Tombola a dražba nerezových hrnců," křikl do mikrofonu a následně si s těmi, co zůstali, střihl ještě píseň Pocity. S největšími vytrvalci si pak ještě po více než dvouhodinovém koncertu na autogramiádě dlouze povídal, fotil a rozdával jim autogramy.

text: Andrea Štipčáková, foto: Matěj Třasák (ilustrační - Forum Karlín 2016)

Témata: Tomáš Klus, Recyklus, Živ je, Cílová skupina, koncerty

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít