Jarní recyklace Tomáše Kluse: Vystoupením na Žebříku odstartuje své turné

Vydáno 15.12.2016 | autor: redakce

Po úspěšném návratu na česká a slovenská koncertní pódia, kterým bylo vyprodané podzimní Recyklus Tour, chystá Tomáš Klus jarní pokračování. Zahájí ho 10. března v Plzni na vyhlášení výsledků ankety Žebřík a ukončí v rodném Třinci 12. května. Na jaře také vydá svou první živou desku - 2CD Recyklus živ(j)e, které bude vzpomínkou na to nejlepší, co zaznělo na podzimní šňůře. 

Jarní recyklace Tomáše Kluse: Vystoupením na Žebříku odstartuje své turné Tomáš Klus se s turné Recyklus zastavila ve Foru Karlín. Foto: Matěj Třasák

Plejáda hitů, vtipů i slovních hříček, živelný projev i časté výlety pod pódium mezi nadšené fanoušky… Takový byl návrat Tomáše Kluse po roční pauze. V rámci podzimní části Recyklus Tour Tomáš Klus se svou Cílovou skupinou (Jiří Kučerovský, Petr Škoda a Jan Lstibůrek) odehráli v 15 českých a slovenských městech 17 koncertů. Playlist Recyklus Tour pomohli Tomášovi vybrat v létě 2016 jeho fanoušci prostřednictvím speciální webové "recyklusační" aplikace. Zazněly také srdcovky kompletní Cílové skupiny a nechyběl ani nový singl Dobré ráno. 

LIVE: Tomáš Klus v Praze zpíval ve jménu ekologie i svobody Tibetu

Jak prozrazuje název, leitmotivem celé Recyklus Tour bylo recyklování, a to nejen ve smyslu oživení starších hitů v novém aranžmá, ale i výtvarným pojetím foyer a pódia, které jsou dílem dvou talentovaných umělkyň. Interaktivní instalace kontejnerů, představujících "pokoje" jednotlivých členů kapely, vytvořila jedna z průkopnic uměleckého stylu nazývaného PET-art, Veronika Richterová. Na každém koncertě měli návštěvníci možnost vhodit v plastové láhvi do jednoho z kontejnerů vzkaz pro Tomáše a Cílovou skupinu.

vložte odkaz, text nemažte

Hlavní stage pak ovládly kreslené výtvory nadané ilustrátorky a animátorky Elišky Podzimkové, její instagramový projekt @animatenNY ji zviditelnil po celém světě.

V podobném duchu se ponese i jarní pokračování Recyklus Tour, na které se celá kapela už teď velmi těší.

Dosud potvrzené koncerty Recyklus Tour 2017:
10. 3. Plzeň, DEPO2015 - Žebřík
11. 3. Chomutov, Městská sportovní hala
17. 3. Tábor, Hotel Palcát
18. 3. Brno, Semilasso
24. 3. Karlovy Vary, Lidový dům
31. 3. Jindřichův Hradec, KC Jitka
1. 4. Pardubice, IDEON
13. 4. Kladno, Dům kultury
22. 4. Děčín, SD Střelnice
12. 5. Třinec, Werk Arena

tz, jm, foto: Matěj Třasák

Témata: Tomáš Klus, Recyklus, Žebřík, jarní turné

zavřít