LIVE: Tomáš Klus v Praze zpíval ve jménu ekologie i svobody Tibetu

Vydáno 22.10.2016 | autor: Hana Bukáčková

Stejně jako se dřív čekalo ve frontě na banány, se tentokrát čekalo před branami Fora Karlín v nekonečné řadě na Tomáše Kluse. Ten po roční koncertní pauze zavítal v rámci své Recyklus tour i do hlavního města. 

LIVE: Tomáš Klus v Praze zpíval ve jménu ekologie i svobody Tibetu Tomáš Klus v Praze zpíval ve jménu ekologie i svobody Tibetu. Foto: Matěj Třasák


TOMÁŠ KLUS

FORUM KARLÍN, PRAHA
21. 10. 2016

Předkapely nebylo třeba, Tomáš to rozbalil už krátce po sedmé. Zajímavě stylizované pódium od výtvarnice Elišky Podzimkové se stalo pro páteční večer domovskou scénou pro jeho Cílovou skupinu. Hned v úvodu si zpěvák posteskl, jak mu fanoušci a vystupování během roční přestávky chybělo, prý mu z toho až bylo smutno.

FOTOREPORT: Tomáš Klus ve Foru Karlín: Turné Recyklus zavítalo do Prahy

Tomáš Klus byl skvěle naladěn, pln optimismu, naděje a energie, jako téměř vždy před zraky fanoušků. Hrál si s češtinou a slovními obraty, jak jsme od něj zvyklí, a nechyběla svérázná textová improvizace. Pobíhal a skotačil po pódiu i mimo něj jak smyslů zbavený. Několikrát totiž seskakovat mezi rozvášněné fanoušky. Mezi skladbami vtipkoval a vůbec nevadilo, že jeho atypický humor spousta lidí nechápe. Koncert se neobešel ani bez politické vsuvky a podpory Tibetu. Sluší se také připomenout, že turné Recyklus se váže k tématu ekologie, které je Klusovi blízké. 


Tomáš Klus podporuje ekologii

NECHYBĚL NOVÝ SINGL DOBRÉ RÁNO

Některé písně, například Marie, byly pro účely turné zrecyklované, takže se dočkaly aranžérských změn. Originál ale většinou nepředčily, Klus totiž často zbytečně ubíral na tempu. Seznam písniček si z velké části volili fanoušci sami, ale mezi klasikami se objevila i novinka Dobré ráno, která tak trochu vybočuje z Tomášovy dosavadní tvorby.

vložte odkaz, text nemažte

Klus umí pracovat s fanoušky, které si dokáže získat nejen svými texty, ale především svojí osobností. Posluchače má proto napříč generacemi, podobně, jako se to kdysi povedlo bratrům Nedvědům, jejichž písničky zlidověly. Stejně jako oni je i Klus písničkář, který strhne davy. 

Tomáš Klus interview: Nezavírejme oči před problémy naší planety

I přes krásnou scénu, atmosféru, zpěvákovo upřímné nadšení a všudypřítomnou dobrou náladu vystoupení něco chybělo. Možná větší jiskra ve znovuzpracování písní. I přesto Tomáše vrátili fanoušci několikrát velkým aplausem znovu na pódium.

Vidět ho budou moci i návštěvníci Žebříku, 10. března bude hostem vyhlášení výsledků v DEPO2015 v Plzni. 

text: Hana Bukáčková, foto: Matěj Třasák

Témata: Tomáš Klus, Reycklus, Cílová skupina, Forum Karlín, koncerty, Žebřík

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít