Tomáš Klus věnuje nové album SpOlu lásce ve všech podobách. Zpívá rock, folk i hospodskou odrhovačku

Vydáno 22.08.2018 | autor: redakce

Nové album Tomáše Kluse a Cílové skupiny nazvané SpOlu je stylově rozmanité a jeho hlavním poselstvím je poznání, že mluvit spolu a milovat jsou nejcennější okamžiky v životě. Album vychází v exkluzivní distribuci Supraphonu 7. září, kdy bude k dostání jak u všech prodejců CD, tak na digitálních servisech. Novinky představí Klus na podzimním turné a také na vyhlášení ankety Žebřík 8. března 2019 v Plzni. 

Tomáš Klus věnuje nové album SpOlu lásce ve všech podobách. Zpívá rock, folk i hospodskou odrhovačku Tomáš Klus věnuje nové album SpOlu lásce ve všech podobách. Zpívá rock, folk i hospodskou odrhovačku

Na albu se kromě Tomáše Kluse a Cílové skupiny (ve stabilním složení Jiří Kučerovský, Jan Lstibůrek a Petr Škoda) podíleli také Tamara Klusová a Jan Jelen. O výrazný design, který pracuje s principem kruhu, se postaral výtvarník a tatér Ondrash ve spolupráci s grafickým designérem Stanislavem Tomšejem. Součástí výpravného bookletu jsou rovněž fotokarty Tomáše Kluse, členů Cílové skupiny, Tamary Klusové a dalších SPOLUpracovníků. Svým objektivem je zachytil fotograf Tomáš Třeštík. Ke každému CD je přibalen barevný náramek.

VIDEOROZHOVOR: Tomáš Klus o novém albu SpOlu (I.) - Jsem jako houser, písničky si musím vysedět

"Onu cestu k poznání, že spolu je nejlíp se snaží mapovat písně seskládané tak, aby co nejvěrněji podaly příběh proměny, změny vnímání, vyrovnání stran přijímání a dávání toho nejcennějšího, co nám zde bylo dáno zažít - lásky. Čím jasnější a pevnější budou naše vztahy s okolím, čím víc si mezi sebou věci vysvětlíme pravdou, tím dřív uvidíme, že není tak zle, jak se říká, protože z podstaty chceme všichni dobro. Volíme k němu různé cesty. Zastáváme různé úhly pohledů na něj. Cíl nám ale sedí všem, ať už leží kdekoli. Chceme být spolu s láskou. Kéž Jsme. Kéž je Lásky plný svět. Album Spolu věnuji Jí ve všech podobách," řekl Klus.Tomáš Klus a jeho Cílová skupina album nahrávali ve studiu ArtDock Marka Štiftera v únoru 2018. Prvním singlem byla skladba A pak, kterou se zpěvákem nazpívala jeho manželka Tamara. K písni vznikl v režii Jordana Haje a Givinara Kříže videoklip, který má v současné chvíli na YouTube přes pět milionů zhlédnutí. Druhým singlem byla baladická skladba Tichá voda vyprávějící o souboji s netečností a o tom, že v sobě lidé mají spoustu ostychu promluvit.

VIDEOROZHOVOR: Tomáš Klus (II.): Co nejbláznivějšího jsem kdy udělal? Poznal jsem svoji ženu a požádal ji o ruku

ROCK, FOLK I HOSPODSKÁ ODRHOVAČKA

Album SpOlu obsahuje výlety do různých hudebních stylů. Zazní rockovější, folkové či indie skladby, ale i hospodská odrhovačka. Celkem 21 žánrově pestrých skladeb lehce přesahuje hodinovou stopáž. Pro album je charakteristický princip kruhu, který se promítl i do designu bookletu z dílny renomovaného výtvarníka a tatéra Ondrashe (vlastním jménem Ondřej Konupčík), jenž mimo jiné stojí za nedávno vzniklým Nadačním Fondem Zkruhu. Organizace pořádá charitativní tattoo happeningy a podporuje "ty, kteří si bolest nevybrali". Tomáš Klus se stal jedním z jejích patronů, a z výtěžku jeho budoucích koncertů půjdou prostředky na pomoc potřebným dětem v různých regionech České republiky.

VIDEOROZHOVOR: Tomáš Klus (III.) - Hudba polidšťuje, na koncertech ve věznicích jsem čelil vlastním předsudkům

Tracklist alba je následující: Malý vítr, Tichá voda, OníTi, Mořeplavci, Víla, Potušení, Karavan, Apak, Alfréd, Dobrodružce, Masám. Haruki, Achjo, Vool, První doba popovodní, Hlasymse, Podivín, SvětloAtma, Tuponi, Muži se ženou, Flusnu.

Nové skladby představí Tomáš Klus a Cílová skupina naživo na podzimním turné. Kromě toho bude jedním z koncertních hostů vyhlášení ankety Žebřík, které proběhne 8. března 2019 v Plzni. 

tz, mk

Témata: Tomáš Klus, Cílová skupina, Tamara Klusová, SpOlu

zavřít