TOP 5 koncertu Ozzyho Osbournea a spol. v Praze: Nesmrtelné hity, superkapela Hollywood Vampires i výpravná scéna

Vydáno 14.06.2018 | autor: Nicola Bernard

Hvězdou minifestivalu Prague Rocks v pražských Letňanech byl jednoznačně Ozzy Osbourne, předvedli se ale i další vystupující. Vždyť k vidění byli třeba Hollywood Vampires, složeni ze samých hvězdných jmen, nebo zpěvák KoRn Jonathan Davis. Připomeňme si pět největších předností večera. Recenzi si přečtěte zde

TOP 5 koncertu Ozzyho Osbournea a spol. v Praze: Nesmrtelné hity, superkapela Hollywood Vampires i výpravná scéna TOP 5 koncertu Ozzyho Osbournea a spol. v Praze: Nesmrtelné hity, superkapela Hollywood Vampires i výpravná scéna


NÁM TO BAHNO NEVADÍ

Přestože poslední dny nasvědčovaly tomu, že bude počasí koncertu přát, opak se stal pravdou. Od úterní noci se přívaly vody na území Prahy nezastavily a v Letňanech zanechaly na travnatých plochách památky. To bylo negativum jak pro organizátory, tak fanoušky. Našli se ale i tací, kteří právě v bahenních hrátkách našli zalíbení. Návštěvníci tak mohli vidět pár v jednorožčích maskách, který si v kaluži o rozměrech asi deset metrů na tři dopřával vodní bitvu. Našli se ale i ti, které zlatavý mok oblažil natolik, že si koupel užili nedobrovolně. Občas i několikrát za sebou!

LIVE: Ozzy Osbourne byl v Letňanech plný energie, zazpíval i hity Black Sabbath. Johnny Depp pokuřoval doutníky

VYMAZLENÁ PÓDIOVÁ SCÉNA

Každý, kdo někdy viděl naživo Osbournea nebo Alice Coopera, ví, že ho čeká nadupaná scéna. To Osbourne dokázal už v prvních minutách koncertu, kdy nechal přes laser pódium zamlžit. Vyvolal tak pocit temné atmosféry zatažené oblohy při měsíčním svitu za doprovodu zvuku nejníže posazených kláves. Pódium zdobil obrovský kříž, který přenášel projekce, a stal se tak nedílnou součástí scény. Když už jsme u těch projekcí, Ozzy opravdu myslel na všechny - po stranách scény byla připravena plátna, takže se snad nenajde žádný návštěvník, který by mohl říci, že kvůli davu pětatřiceti tisíc lidí na pódium neviděl.

Ozzy Osbourne přitáhl do Letňan 35 tisíc fanoušků. Předskakovali Hollywood Vampires i Jonathan Davis

Ozzy Osbourne si připravil výraznou´scénu. Foto: Patrik Bouzek

GENIÁLNÍ KYTAROVÁ SÓLA

Zakk Wylde - pro někoho vůdčí osobnost Black Label Society, pro někoho dvorní kytarista Ozzyho. Co mají ale jeho obdivovatelé společné, je právě láska k Zakkově kytarovému umu, potažmo k jeho způsobu hry. Wylde se nebojí vystřihnout ani několikaminutová sóla, během nichž ke svému hraní nevyužívá jen ruce, ale i loket nebo jednotlivé části obličeje. Na koncertě mohli fanoušci slyšet sólo několikrát, přičemž poslední - nejobsáhlejší - bylo směsicí skladeb. Medley zahrnovalo Miracle Man, Crazy Babies, Desire či Perry Mason.  

Johnny Depp v sestavě Hollywood Vampires. Foto: Jaroslav Noska

HOLLYWOOD VAMPIRES

Jedním z největších taháků večera byl i support. Přestože Hollywood Vampires vznikli teprve v roce 2015, získali si spousty fanoušků - a aby taky ne! V kapele působí několik ikon hollywoodské hudební scény či filmu. Kytarové struny drtil herec Johnny Depp, o druhou kytaru se postaral Joe Perry (Aerosmith) a celé to vokálně doprovodil mág Alice Cooper. Formace vznikla jako pocta rockovým hvězdám, které odešly na nebeský bar v sedmdesátých letech. Během setu proto zazněly písně AC/DC, Aerosmith, Motörhead nebo Davida Bowieho.

Hollywood Vampires jsou v pravém slova smyslu superkapelou. Foto: Jaroslav Noska

TO NEJLEPŠÍ Z TVORBY OZZYHO I BLACK SABBATH

Co Osbourne slíbil, to také dodržel. Návštěvníky lákal na set nadupaný průřezem té nejlepší hudby, kterou v repertoáru má. Se svou kapelou zahrál nejslavnější skladby jak ze své sólové éry, tak i několik písní od legendárních Black Sabbath, které už v originálu nikdy naživo neuslyšíme - kapela se totiž s námi koncertě rozloučila už před dvěma lety v O2 areně. 

Ozzy Osbourne na projekčním plátně. Foto: Patrik Bouzek

text: Nicola Bernard, foto: Jaroslav Noska a Patrik Bouzek

Témata: Ozzy Osbourne, Black Sabbath, Hollywood Vampires, Alice Cooper, Johnny Depp, Joe Perry

zavřít