Top 8 herců, kteří jsou i muzikanti: Johnny Depp a Bradley Cooper holdují rocku, Kevin ze Sám doma zpívá o pizze

Vydáno 06.12.2018 | autor: Filip Pešta

Někteří herci oplývají skutečně mnoha talenty. A spousta z nich se nebojí zkusit své štěstí v muzice. Ne vždycky to stojí za to, těchto osm případů ale platí za výjimku potvrzující pravidlo. 

Top 8 herců, kteří jsou i muzikanti: Johnny Depp a Bradley Cooper holdují rocku, Kevin ze Sám doma zpívá o pizze Top 8 herců, kteří jsou i muzikanti: Johnny Depp a Bradley Cooper holdují rocku, Kevin ze Sám doma zpívá o pizze


JARED LETO

Jared založil 30 Seconds To Mars se svým bratrem Shannonem v roce 1998. Světový úspěch přišel v roce 2005 s deskou A Beautiful Lie. Herectví se však věnuje od roku 1994. První výraznou pochvalnou kritiku obdržel za svůj výkon ve filmu Prefontaine. Životopisný film pojednává o životě amerického běžce, který se účastnil olympijských her v roce 1972. Leto s přehledem exceluje na obou uměleckých pólech. Jeho kapela prodala přes patnáct milionů kopií svých alb. Zmiňme také Oscara za vedlejší roli ve filmu Dallas Buyers Club.

LIVE: 30 Seconds To Mars v Praze: Jared Leto jako novodobý Ježíš zklamal, kytarista nepřijel


JOHNNY DEPP


Johnny Depp má za sebou hned několik ikonických rolí. To, že hraje v rockové superkapele na elektrickou kytaru, už však tak známým faktem není. Skupina se jmenuje Hollywood Vampires a její základní jádro tvoří věru silná trojice: Alice Cooper, Johnny Depp a kytarista Aerosmith, Joe Perry. Na jejich debutovém stejnojmenném albu největších rockových pecek ze sedmdesátých let se objevili například Paul McCartney nebo Dave Grohl.

Ozzy Osbourne přitáhl do Letňan 35 tisíc fanoušků. Předskakovali Hollywood Vampires i Jonathan Davis


JADA PINKETT SMITH

Multitalent není jen výsadou mužů. Herec Will Smith se může pyšnit manželkou, která si tu a tam odskočí k mikrofonu nu-metalové kapely Wicked Wisdom, jejíž vznik se datuje do roku 2002. "Poslouchala jsem všechny druhy metalu jako dítě.  Vždycky jsem chtěla mít tu možnost vylézt na pódium a pořádně to rozjet!" Nutno podoknout, že Jada má opravdu skvělý hlasový fond.JACK BLACK

Jack Black zabil dvě mouchy jednou ranou. Nejenže je skvělým komikem, ale stejně skvěle se pohybuje i na rockových pódiích. Sekunduje mu jeho dlouholetý parťák Kyle Gass a jejich koktejl humorných textů a energie vás prostě a jednoduše uzemní. To, že má Black skutečně rockovou duši a skvělý chraplák, dokázal jak v komedii School Of Rock, tak v rockovém muzikálu Tenacious D: The Pick Of Destiny.


KEANU REEVES

"Neo z Matrixu" si svou alternativní rockovou kapelu pojmenoval Dogstar. Aktivní byla už od roku 1990 do roku 2000. "Začali jsme jen tak hrát v garáži a skončilo to psaním písní. A tak si říkáš: 'Pojďme to zahrát lidem!'" prohlásil kanadský herec v interview s Jimmym Fallonem.  Z jejich existence se zrodilo jedno EP a dvě studiová alba. Z koncertních počinů zmiňme například předskakování kapele Rancid nebo Weezer.


MACAULAY CULKIN


V osmnácti letech Culkinovi, hvězdě filmu Sám doma, poprvé ukázali sumu jeho bankovního účtu. Ukázalo se, že už nemusí do konce života pracovat. Proč tedy nezaložit komediální kapelu The Pizza Underground. Její členové vzali písně The Velvet Underground a přepsali jejich texty na téma pizza. Jejich vystoupení jste mohli vidět například na koncertu k poctě Lou Reeda, kde zahrál Take A Bite Of The Wild Slice (v originále Walk On The Wild Side).


ROBERT DOWNEY JR


Přestože Downeyho album The Futurist je spíše popové, rozhodně by mu rock slušel, což ostatně předvedl v legendárním vystoupení na narozeninách Stinga. Tam si společně s ikonickým zpěvákem vystřihli Driven To Tears od The Police. Jeden z nejpopulárnějších herců současnosti propůjčil svůj hlas k několika soundtrackům - včetně toho, kde předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů coby Charlie Chaplin.


BRADLEY COOPER

Bradleyho hvězda září v poslední době možná nejvíce, a to hlavně díky velkému úspěchu jeho režijního debutu A Star Is Born (Zrodila se hvězda). O hudbu k filmu se zčásti postaral Lukas Nelson, syn Willieho Nelsona, legendárního country zpěváka. Ten potkal Lady Gaga a vznikly skladby, na kterých mohl Bradley ukázat své pěvecké schopnosti v plné síle. K tomu všemu ještě sám pomohl s jejich kompozicí.  "Ty písně se vážně staly další postavou ve filmu." Můžete tento výrok posoudit sami, třeba po přečtení naší recenze.

RECENZE: Zrodila se hvězda. A s ní zřejmě i několik nominací na Oscara a Grammy

Text: Filip Pešta

Témata: Johnny Depp, Macaulay Culkin, 30 Seconds To Mars, Bradley Cooper, Jada Pinkett Smith, Robert Downey Jr, Jack Black, Keanu Reeves

zavřít