TOP 7 klipů 30 Seconds To Mars: Natáčeli v Kanadě, Číně, Grónsku i v Praze

Vydáno 18.04.2018 | autor: Marta Pušová

30 Seconds To Mars už ve čtvrtek 19. dubna představí českému publiku v pražské Tipsport aréně nové album America. Podívejte se na nejlepší videoklipy kapely, která se zřejmě jako jediná na světě může pyšnit tím, že její frontman Jared Leto je nejen oscarový herec, ale také režisér, který většinu videí tvoří.

TOP 7 klipů 30 Seconds To Mars: Natáčeli v Kanadě, Číně, Grónsku i v Praze TOP 7 klipů 30 Seconds To Mars: Natáčeli v Kanadě, Číně, Grónsku i v Praze


The Kill (Burry Me)

Je to dlouhých dvanáct let, co 30 Seconds To Mars natočili klip k singlu The Kill, ale ani čas mu neubral na kráse. Jeho režie se ujal přímo frontman Jared Leto skrývající se pod pseudonymem Bartholomew Cubbins, a zahrál si i jednu z hlavních rolí. Video je inspirované filmem Stanleyho Kubricka Osvícení, který byl natočen na motivy románu Stephena Kinga. Několik scén se shoduje s filmem, například člověk v medvědím kostýmu nebo žena v koupelně pokoje 6277. Toto číslo je pro 30STM magické, protože na tlačítkovém telefonu speluje slovo "Mars". Číslo se objevuje i v klipech From Yesterday a Up In The Air.

LIVE: Bibličtí 30 Seconds to Mars vyzývali do boje, ale bez bubnů

From Yesterday

V roce 2006 se 30STM vydali do Číny, kde natočili video k singlu From Yesterday. Stali se tak světově první americkou kapelou, které bylo umožněno v Číně natáčet. Z této příležitosti vznikl videoklip, který má dvě verze, čtyřminutovou a třináctiminutovou. Za režii je opět zodpovědné Letovo alter-ego Bartholomew Cubbins a jde o skutečně filmovou podívanou. V klipu se krom kapely objevuje 400 čínských vojáků a 20 koní. Jde také o poslední video, ve kterém si zahrál bývalý basák skupiny Matt Wachter. Od té doby pokračují ve třech. Klip má být poctou filmu Poslední císař a některé scény jsou jím inspirované.

A Beautiful Lie

Za natáčením klipu ke sladbě A Beautiful Lie se vydali do chladného Grónska a na Island, kde kapela hraje přímo na špičce ledovce. Režii měl na starosti Angakok Panipaq, což opět není nikdo jiný než sám Jared Leto. Tento pseudonym si vybral podle dětské eskymácké knížky Duchové v iglú: Eskymák Angakok. Leto se zaručil, že natáčení videa bylo v souladu s přírodou, a navíc slíbil, že peníze z každého downloadu klipu půjdou na charitu zabývající se životním prostředím. V klipu se objevují záběry varující před emisemi, vyhynutím zvířat i globálním oteplováním.

Kings and Queens

V roce 2009 představili 30 Seconds To Mars video k singlu Kings and Queens, které patří k jejich nejúspěšnějším. Tentokrát zůstali ve svém rodném městě Los Angeles a ukázali ho v plné kráse během noci. Kapelu tentokrát doprovází desítky cyklistů v nejrůznějších kostýmech, přičemž někteří jsou oblečeni jako gang Baseball Furies z filmu The Warriors, kterým se tentokrát Bartholomew Cubbins aka Jared Leto inspiroval. Klip získal řadu nominací na americké i evropské ceny MTV a v kategorii Nejlepší rockové video v rámci Video Music Awards zvítězil. 

Hurricane

V roce 2009 přišel Jared Leto - samozřejmě opět pod pseudonymem Bartholomew Cubbins - s nápadem na experimentální krátký film doprovázející song Hurricane. Píseň pocházející z desky This Is War, na které se produkčně podílel Kanye West, sama o sobě nesklidila příliš kladnou kritiku, díky klipu se však stala velmi diskutovanou. Fanynky oceňovaly zejména to, že Jared Leto ukazuje vypracované svaly, protože se v celém videu objevuje do půl těla. Snímek ale vyvolal bouřlivé diskuze zejména proto, že ho MTV i většina televizí v USA zakázala vysílat, a dokonce i na YouTube najdete pouze cenzurovanou verzi. Důvodem je fakt, že se ve videu objevují scény obsahující násilí, nahotu a sex na téměř pornografické bázi. Klip je dodnes k dispozici online pouze pro lidi nad 18 let.

Closer To The Edge

V roce 2010 představili 30STM video k singlu Closer To The Edge, které je jedním z fanouškovsky nejúspěšnějších. Kapela jím především chtěla potěšit své příznivce, protože ukazuje záběry z Into The Wild Tour. Právě díky tomuto turné se 30STM také dostali do Guinessovy knihy rekordů za 300 odehraných koncertů na podporu jednoho alba. Ve snímku, který "překvapivě" režíroval Bartholomew Cubbins, se střídají záběry z koncertů, zákulisí a měst, která kapela navštívila. Sledujte pozorně, Praha je tam také!

Up In The Air

Píseň Up In The Air pochází z desky Love Lust Faith + Dreams a hádejte, kdo klip k tomuto singlu režíroval. Ano, opět Bartholomew Cubbins! 30STM tentokrát neodolali a na pomoc si přibrali i pár zvučných jmen. Můžeme proto vidět známou tanečnici burlesky Ditu Von Teese, americké olympijské gymnastky McKaylu Maroney a Jorden Wieber, modelky Ashley Smith a Anastasiu Krevosheevu nebo umělce Damiena Hirsta. Sám Jared Leto video popsal jako oslavu umění a dodal, že jde o bizarní a halucinogenní cestu surrealistickým okolím.

text: Marta Pušová

Témata: 30 Seconds To MarsJared Leto, This Is War, Kanye West

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Bratři Ebenové v lomu Velká Amerika
zavřít