TOP 7 videoklipů týdne: Anna K. připomíná důležitost objetí, Mandrage překvapují osobní zpovědí

Vydáno 19.06.2018 | autor: Andrea Štipčáková

O aktuální týdenní přehled zbrusu nových klipů se zasadily z velké části stálice české scény. Po více než pěti letech vydává novou desku Karel Gott a spolu s ní představuje také klip k písni Ta pravá, v níž se ohlíží zpět do minulosti. Své novinky do éteru vypouští také Anna K., Mandrage, Sabina Křováková či brněnské trio Ponk. Ze zahraničních hvězd fanoušky potěšili Shawn Mendes a 30 Seconds To Mars.

TOP 7 videoklipů týdne: Anna K. připomíná důležitost objetí, Mandrage překvapují osobní zpovědí TOP 7 videoklipů týdne: Anna K. připomíná důležitost objetí, Mandrage překvapují osobní zpovědí


Shawn Mendes
sází na úsměv

Dvacetiletý zpěvák vydává jeden singl za druhým. Tentokrát vsadil na skladbu Nervous, v níž zpívá o pocitech, které zažívá každý čerstvě zamilovaný člověk. Své fanynky odzbrojil okouzlujícími úsměvy, jimiž ve videu rozhodně nešetří. A nezapomněl ani na oční kontakt, který s divákem udržuje po celou délku klipu. V něm si kromě Mendese zahrála také modelka Lillya Scarlett, respektive její ruce, jež bloudí po hudebníkově hrudi.

Mandrage vydávají svůj dosud nejniternější singl

Mandrage vydávají v pořadí třetí singl z nové desky Po půlnoci. Píseň Apolinář je dosud nejosobnější zpovědí frontmana skupiny Víti Starého, který je autorem hudby i textu. V songu vypráví o zdech kolem nás a mřížích, jež nás drží uvnitř sebe samých. O vizuální podobu písně se postaralo duo Jordan Haj a Givinar Kříž, které do hlavních rolí obsadilo zpěváka Mandrage a herce Petra Vášu. Oba pánové se v něm snaží překonat sami sebe a opustit své vlastní vězení.

RECENZE: Mandrage na novém albu Po půlnoci dospívají

Sabina Křováková se shledala s kamarádem z dětství

Po duetech s Jakubem Děkanem a Xindlem X představuje Sabina Křováková také svůj sólový singl, který nese název Jako dřív. Ačkoliv píseň vydává rockerka až teď, video k ní natočila už na konci loňského roku. Hlavní roli si v klipu zahrál její kamarád Honza Wippler, s nímž se neviděla přes deset let. "Když jsem přemýšlela o tom, koho obsadit do hlavní role, napadl mě právě on. Vůbec jsem ale nevěděla, jak dnes vypadá. Jednou jsem ale šla cestou, kterou nikdy nechodím, nakoukla jsem do pizzerie, ve které jsem v životě nebyla, a když jsem se rozhodla, že si v ní pizzu nedám, vyběhl z ní Honza," vysvětlila Sabina Křováková jejich opětovné setkání. Honza Wippler pak dlouho neváhal a na nabídku kývl.

Anna K. o důležitosti objetí

Anna K. přenesla do své skladby Až mě zachráníš z loňského alba Světlo spoustu životních prožitků. Ačkoliv chtěla, aby byl klip pojat jednoduše, konkrétně aby v něm vystoupila pouze ona s kapelou, nakonec se režisérem Tomášem Bláhou nechala přemluvit k jiné myšlence. Výsledné video tak působí mnohem emotivněji, čehož tvůrce dosáhl přidáním situací, ve kterých se lidé začnou mít zase rádi. Anna K. zároveň s písní vysílá do světa vzkaz: "I když je člověk v těžké životní situaci, kontakt s milovanou osobou může mít až uzdravující účinek."30 Seconds To Mars zpívají o emocích

30 Seconds To Mars sice před nedávném opustil kytarista Tomo Miličevic, kapela však nezahálí a pracuje dál. Momentálně vydala ze své aktuální desky America singlovou novinku Rescue Me, v níž Jared Leto zpívá o bolesti, svobodě a víře. Singl se dočkal také svého videa, ve kterém se střídají tváře různých lidí. Ti v klipu představují škálu emocí od smutku a bolesti až po radost. Skupina zanedlouho vystoupí na Slovensku, konkrétně 31. srpna. Kdo tedy nestihl pražský dubnový koncert, má šanci vyrazit k našim sousedům.

LIVE: 30 Seconds To Mars v Praze: Jared Leto jako novodobý Ježíš zklamal, kytarista nepřijel

Trio Ponk láká na novou desku skladbou Farář

Brněnské trio Ponk přichází po více než třech letech s novou písní Farář, která bude součástí jejího nového alba Diedina. Skladby z něj budou vyprávět o jednotlivých jevech typických pro vesnice a právě vycházející singl ho bude celé uzavírat. Video k němu natočila skupina v prostorách mikulovského proboštství a zachycuje její hrající členy.

Karel Gott vzpomíná na minulost

Karel Gott pouští do éteru nový singl Ta pravá pocházející ze stejnojmenného alba. Píseň pro něj napsal Marek Ztracený a několikanásobný držitel Českého slavíka ji hned vzal za svou. Skladba vypráví stejně jako její vizuální zobrazení o životní cestě Gotta. Ve videu se prolínají dvě časové roviny - doba před přibližně padesáti lety a současnost. V jednom z pohledů do minulosti vidíme mimo jiné například jeho blízkého přítele Karla Svobodu nebo jeho manželku včetně nejmladších dcer.

text: Andrea Štipčáková

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít