RECENZE: Zrodila se hvězda. A s ní zřejmě i několik nominací na Oscara a Grammy

Vydáno 18.10.2018 | autor: redakce

Bradley Cooper a Lady Gaga opírající si o sebe čela nad akustickou kytarou. To je plakát filmu a přebal desky, který nemohl minout nikoho, kdo má oči. Fenomén Zrodila se hvězda dobývá všechny žebříčky a jistě si jde pro několik nominací na Oscary nebo Grammy, stejně jako jeho hlavní představitelé.

RECENZE: Zrodila se hvězda. A s ní zřejmě i několik nominací na Oscara a Grammy RECENZE: Zrodila se hvězda. A s ní zřejmě i několik nominací na Oscara a Grammy

Zrodila se hvězda

Režie: Bradley Cooper

136 min

Vydavatel: Vertical Entertainment

Snímek Zrodila se Hvězda okupuje v těchto dnech nejen česká kina. Je ho plný Instagram, Facebook... svět. Tento úspěšný remake má na starosti sám (mistr) Bradley Cooper, který se poprvé ujal neje práce před kamerou, ale i za ní - jde totiž o jeho režijní prvotinu. A obojího se zhostil na výbornou. Lady Gaga, ke které si možná dosud ne každý z vás pro její extravagantní vizáž našel cestu, dokázala všem pochybovačům, že je nejen neuvěřitelná zpěvačka, výborná skladatelka, ale i skvělá herečka a svoje místo na výsluní si zaslouží.

POST SCRIPTUM (77): Lady Gaga předvedla na Super Bowlu famózní show. Podle některých byla ale moc "tlustá"

Romanticko-dramatický film o v sobě ztraceném country zpěvákovi Jacksonovi Maineovi a docela obyčejné holce Ally hned od začátku roste v krásný příběh o souznění dvou duší na několika úrovních. Jak na hudební, tak na té milostné. Jejich rychlé vzplanutí začne doprovázet společné psaní hudby a koncertní turné. To ale časem začne přinášet více ovoce Ally než Jackovi, což prohloubí jeho už tak silný vnitřní boj se svými démony.

Film je smutný, drsný, krásný, sexy i upřímný. Zanechá ve vás hlubokou stopu. Nutí vás pořád nad něčím přemýšlet, což rozkrývá jeho další rovinu. Jakési poselství. Díky vhodně sestříhanému traileru vám navíc celý děj nenapráší ukázky a dočkáte se i několika překvapení.

HRAJE SE A ZPÍVÁ POUZE ŽIVĚ

Skutečnou atmosféru snímku navíc dodává to, že všechny skladby jsou zahrané živě. Takže žádné dokonalé a zarovnané vokály ze studia. To je důkaz opravdovosti. Není náhodou, že průvodní skladba Shallow vyhrává první příčky hitparád a Lady Gaga se díky soundtracku stala první ženou této dekády, která dokázala stanout na prvním místě albové hitparády Billboardu s pěti různými deskami za sebou.  

Hned druhým velkým hitem filmu by si zasloužila být rocková balada Always Remember Us This Way, kterou zpívá Ally (Lady Gaga) sama. Neskutečně graduje až do konce a ve snímku má své důležité místo. V závěsu by pak měla být skvělá Bradleyho sólovka Maybe It's Time, která vás dojme. A Bradley opravdu umí zpívat.

Méně příjemná je až kýčovitá proměna Ally z té obyčejné holky na popovou hvězdičku a následně lehce sebemrskačský závěr. Možná by neuškodilo o patnáct minut děj zkrátit a efekt by byl stejný, ne-li hlubší.

To ovšem nemění nic na faktu, že je to silný příběh, který si své místo na vrcholcích filmových i hudebních žebříčků dlouho udrží.

text: Annie Rajnyšová

Témata: Zrodila se hvězda, Lady Gaga, Bradley Cooper

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít