Free Mondays v Roxy nabídnou jemný elektropop nebo hardcore z Británie

Vydáno 02.03.2018 | autor: Lucie Šimůnková

V únoru byly Free Mondays spíše rozehřívací, teď už se s tím ale v Roxy mazlit nebudou. První březnové pondělí přijedou We Came From Wolves, kteří jsou původem z Velké Británie. Předvedou energický kytarový hardcore směřující až do stylu emo. Pro jemnější duše přinese další týden odlehčený elektropop v podání rakouského sourozeneckého dua Mynth.

Free Mondays v Roxy nabídnou jemný elektropop nebo hardcore z Británie Free Mondays v Roxy nabídnou jemný elektropop nebo hardcore z Británie


5. 3. We Came From Wolves (UK), This Fool Park (CZ)

We Came From Wolves

Jestli jsi tak trochu emo a baví tě post-hardcore, určitě si užiješ koncert skotských We Came From Wolves. Tklivé texty v doprovodu drsných kytar rozehřejí nejedno venkovním mrazem zamrzlé srdce. Od svého založení v roce 2011 vyrostli We Came From Volves v jednu z nejvyhledávanějších nových kapel současné skotské scény. Jejich obrovská základna věrných fanoušků je neúnavně doprovází na cestách ať už po Spojeném království, nebo kontinentální Evropě. Není se čemu divit. Všechny tři singly z jejich debutového EP Cope byly okamžitě zařazeny do hlavního playlistu BBC Radio 1. Na tento úspěch navázali i dalšími releasy, které podporují rozsáhlým evropským turné, se kterým zavítají i do Roxy.

V dubnu se do Roxy vrací Etherwood a přiveze s sebou Med School showcase

This Fool Park

Chvějící se kytara, roztříštěné housle, burácející rytmická sekce. To je česko-britské uskupení skrývající se pod názvem This Fool Park, jež svoji tvorbu popisuje tímto velmi barvitým jazykem. Zvukem se snaží zachytit městskou odcizenost a maloměstskou sklíčenost protknutou znuděností středního věku. Připravte si kapesníky.

12. 3. Mynth (AT), VIYU (SK)

Mynth

Giovanna a Mario Fartacek jsou dvojčata z Vídně, které vedle celoživotního rodinného pouta spojuje i vášeň pro elektronickou hudbu. Definice jejich zvuku balancuje na pomezí trip-hopových beatů a zkreslených synťákových ploch, které propojují křehké, emocemi nabité vokály. Na hudebním poli se začali prosazovat krátce po vydání EP Polar Night, které stvořili v hlubinách norské zimy. Debutové album Plaat na sebe pak již nenechalo dlouho čekat. V roce 2015 se tak stali jedněmi z nejvýraznějších nováčků na rakouské hudební scéně. Momentálně mají za cíl dostat se za rámec německy mluvících zemí do povědomí mezinárodního publika.

VIYU

Slovenské duo pendlující mezi Prahou a Berlínem. Jejich temnou synthpopovou tvorbu ovlivnily mimo jiné drogy, zima a fakt, že kytara zatěžuje při hraní ramena víc než synťák. Po delší pauze způsobené narozením dcery jednoho z členů se dostávají zpět do zajetých kolejí a postupně dokončují další EP. Brzy vypustí i zbrusu nový klip, který už je hotový. Když se zadaří, přijde také album.

Témata: Free Mondays, Roxy, VIYU, Mynth, We Came From Wolves

tz, lš

zavřít