LIVE: Richard Müller převzal Platinovou desku, pražskou Hybernii vyprodal dvakrát v jeden den

Vydáno 17.10.2016 | autor: Hana Bukáčková

Richard Müller si ke svým nedávným narozeninám nadělil album 55, které symbolizuje jeho nynější věk. Na pražskou zastávku turné si pozval vzácné hosty Michala Pavlíčka a Dana Bártu. Ochutnat dal pomálu, v rámci To najlepšie tour servíroval hlavně známější skladby. Kromě večerního koncertu přidali organizátoři pro velký zájem ještě odpolední vystoupení.

LIVE: Richard Müller převzal Platinovou desku, pražskou Hybernii vyprodal dvakrát v jeden den Richard Müller převzal Platinovou desku a vyprodal dvakrát za sebou pražskou Hybernii. Foto: Lucie Levá

RICHARD MÜLLER
DIVADLO HYBERNIA, PRAHA
16. 10. 2016

Téměř tříhodinový koncert začal nesměle písní 24 hodín z alba Noční optika. Vystoupení měl Müller rozdělené na dvě části, které oddělovala krátká pauza. První polovina byla spíše intimního rázu, v té druhé bylo vidět, že se zpěvák postupně otevírá. Možná to bylo dáno i tím, že hned v úvodu druhé části převzal Platinovou desku za své nové album, na pódiu se nečekaně objevil i Ondřej Brzobohatý, který mu tuto novinku napsal na míru. Ondřej podotkl, že na koncert přišel jako Richardův fanoušek, byl příjemně překvapen a zmínil, že je krásné, jak hudba dokáže lidi pojit.

RECENZE: Richarda Müllera zastihla pětapadesátka ve skvělé formě

První část setlistu byla složená hlavně ze šansonů. Richard působil tak trochu plaše a byl skoupý na slovo. Svoji neenergičnost vykompenzoval silou své osobností a vnitřní energií, která z něj vychází. Na pódium si pozval prvního vzácného hosta - kytarového virtuóza Michala Pavlíčka, který na sebe nejdřív upozornil "vymazleným" sólem a poté doprovodil svými bezchybnými riffy samotného Richarda, obohatil tak třeba Naše láska letí. První set Müller zakončoval písní Julia Roberts z nového alba a vtipně okomentoval, jaký má vztah/nevztah s oscarovou herečkou.

FOTOREPORT: Richard Müller rozzářil pražskou Hybernii, přizval si Dana Bártu a Michala Pavlíčka

Po přestávce nabral večer na gradaci,  což prospělo i atmosféře v sále. Richard jako by ožil, mezi písněmi vyprávěl jednu vtipnou historku za druhou, kolikrát bez pointy, ale to vůbec nevadilo, naopak ten atypický humor měl své kouzlo. Na úvod druhé části zařadil druhou novinkou - stejnojmennou píseň z nové desky. Zavzpomínal i na Jara Filipa, který už není mezi námi. Jejich spolupráce byla plodná - během tří měsíců společně vytvořili 60 skladeb. 

Richard Müller interview: Album 55 je můj Sgt. Pepper's, pokřtí mi ho budoucí prezident

Obzvláště za povšimnutí stál excelentní výkon saxofonisty a klarinetisty Michala Žáčka, který dominoval v Cigaretce na dva tahy a Milovanie v daždi. Ke konci přivítal úžasného Dana Bártu, který svým feelingem i vizuálním projevem Hybernii rozsvítil. A po mírně ospalém úvodu dal vystoupení pořádnou šťávu. V jeho podání zazněla Už asi nie. Při Tlakové níži se přidal Michal Pavlíček a došlo k naprosté symbióze. Publikum je obdarovalo zaslouženým aplausem.

vložte odkaz, text nemažte

Konec patřil hitovkám jako Srdce jako kníže Rohan, Po schodoch, Štěstí je krásna věc, které zpíval celý sál. Richard byl uvolněný a spokojený, jako kdyby z něho spadlo břímě obou koncertů, které si na sebe ušil v Praze.

text: Hana Bukáčková, foto: Lucie Levá

Témata: Richard Müller, 55, Ondřej Brzobohatý, Dan Bárta, MIchal Pavlíček, Platinová deska, šansony

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít