Mrtvá budoucnost: Zemřel punker Filip Fuchs alias Phil Hell, autor fanzinu Hluboká orba a kytarista See You In Hell

Vydáno 10.01.2016 | autor: redakce

Česká hudební scéna přišla o další výraznou osobnost. V sobotu 9. ledna totiž na rakovinu jater ve věku 40 let zemřel Filip Fuchs, známý pod přezdívkou Phil Hell. Proslavil se v 90. letech jako autor fanzinu Hluboká orba nebo jako kytarista skupiny Mrtvá budoucnost. 

Mrtvá budoucnost: Zemřel punker Filip Fuchs alias Phil Hell, autor fanzinu Hluboká orba a kytarista See You In Hell Filip Fuchs rakovinu nepřemohl

Od konce 90. let působil Fuchs s punkovou kapelou See You In Hell, se kterou koncertovali i v zahraniční a patřili k nejortodoxnějším představitelům žánru v Česku. Byli tak punkoví, že dokonce odmítli nominaci na Anděla a s ní související výhodnou nabídku od Bontonlandu pro distribuci v jejich síti. 

Smrt si říká rock'n'roll: ICE-B byl Bůh! Na démona alkohol byl však i on krátký

"Ve stručnosti: ani o jedno, ani o druhé nestojíme, jsme punková kapela a vždycky jsme se obešli bez pomoci manažérů,  organizátorů mamutích festivalů, velkoobchodníků s hudbou i bez jakýchkoliv hudebních cen, přesto jsme několikrát objeli celý svět a vydali hromadu nahrávek na malých labelech od Mexika, přes Makedonii až po Japonsko. Ani nadále nechceme mít s hudebním byznysem nic společného, punk je pro nás především mezinárodní undergroundovou sítí přátel fungující na principu do it yourself, ve které hudební byznysmeni a ani olympijské soutěžení o ceny nemají místo," uvedla tehdy kapela.

Fuchs se ale kromě hudby věnoval i literatuře. Velký úspěch měl jeho fanzin Hluboká orba, jehož první číslo bylo vydáno v 90. letech. Ceněná byla i jeho kniha Řev a kytary aneb Co bylo za zdí, která se věnovala zdejší punkové a hardcoreové scéně v dobách minulého režimu. 

jm

 

zavřít