TOP 10 videoklipů týdne (59.)

Vydáno 03.11.2015 | autor: David Stoklas

Minulý týden se opravdu urodilo! Simple Plan jako pobřežní hlídka, Olga Lounová na vlně optimismus a Sabina Křováková rockuje uprostřed polí. Svými klipy nás poctili ještě MØ, The 1975, Falešná ozvěna, ATMO Music, Duran Duran, Skrillex s Diplem nebo Aneta Langerová.

TOP 10 videoklipů týdne (59.) ATMO Music natočili klip k songu Stíny

OVLÁDLA KYJEVSKÉ SÍDLIŠTĚ

K popu patří krásné ženy a nablýskaná auta. Rezavé a staré vraky v kombinaci s asexuálními kreacemi dánské zpěvačky se dokonale vysmívají všem klasickým stereotypům. A na místo nočního klubu nebo pláže se podíváme na děsivé ukrajinské sídliště. Singl Kamikaze je prvním poslem další studiové nahrávky. Dánská zpěvačka, která v tomto roce hojně vystupovala v Česku a jeho okolí, naposledy vydala desku minulý rok. Spolupracovala na ní s producentem Diplem, s jehož skupinou Major Lazer nahrávala veleúspěšný rádiový hit Lean On.

AUDIO: Pozor, letí nový singl Kamikaze od MØTHE 1975 PAŘÍ S KARTONOVÝMI HVĚZDAMI

Když si chcete do klipu pozvat někoho opravdu slavného, tak to samozřejmě něco stojí. Indie kapela The 1975 byla svázaná nízkým rozpočtem, ale přesto chtěla mít ve videoklipu nějakou tu hvězdu. Ve snímku k singlu Love Me si proto zahrají kartonové podoby Eda Sheerana nebo Charli XCX.

The 1975 debutovali v roce 2013 a teď konečně přijde čas na další nahrávku. Singl Love Me je ochutnávkou z připravovaného alba s velice dlouhým názvem I Like It When You Sleep For You Are So Beautiful Yet So Unaware Of It. Druhá deska vyjde v únoru příštího roku.SKRILLEX, DIPLO A KRÁSA LIDSKÉ DUŠE

DJská dvojice, která se před nějakým tím časem rozhodla, že se dá dohromady, si připravila lehký a uvolněný klip k jedné z jejich společných skladeb. Představují v něm jen a pouze člověka jako tvora milujícího, snícího, odvážného a odhodlaného nakopat životu zadek.
Projekt s názvem Jack Ü vydal debutové album Skrillex and Diplo Present Jack Ü na začátku tohoto roku. První singl Take Ü There, který nahráli s kanadskou zpěvačkou Kieszou, vyšel už minulý rok v září.SIMPLE PLAN VE STYLU BAYWATCH

Co si takhle o chmurném a nevlídném podzimním nečase zavzpomínat na plážové hrátky? Simple Plan oživují devadesátkový seriál s Pamelou Anderson a chystají se zachraňovat tonoucí se chudáky, kteří se stali oběťmi nelítostných vln.

Vypadá to, že nová deska od těchto pop-rockových frajírků je konečně na cestě. Poslední album, které Simple Plan vydali, je z roku 2011. Čtyři roky je vcelku dlouho a singl I Don’t Wanna Go To Bed je příslibem rozjařené nahrávky, která ono čekání krásně vykompenzuje.FALEŠNÁ OZVĚNA O TÉ PRAVÉ LÁSCE

Hledání té pravé lásky je běh na dlouhou trať. Rakovnická kapela Falešná Ozvěna o tom samo sebou ví své. V klipu k nové skladbě Byt, co za to stál vyprávějí jeden takový příběh o věčném boji o přízeň vašeho vysněného protějšku.

Falešná Ozvěna se po dvou letech rozhodla nahrát další desku, kterou úspěšné pokřtili 31. října. Album s názvem Byt, co za to stál lze stáhnout výhradně na Starrizeru.OLGA LOUNOVÁ TOUŽÍ PO OPTIMISMU

Zpěvačka Olga Lounová se rozhodla, že ověnčí rádiový éter dalším hitem. Skladba Jsem Optimista k tomu má krásně našlápnuto díky chytlavému refrénu a rytmu, který by i beznohého donutil si podupávat. Režie videoklipu se ujal náš fotograf Matěj Třasák.
Olga momentálně pracuje na nové desce, kterou pojmenovala Chuť svobody, a právě tento song bude mít své místo v tracklistu.ATMO MUSIC BILANCUJÍ A REKAPITULUJÍ

Občas je vcelku fajn se zastavit a sesumírovat si, co jsme to vlastně dokázali. ATMO Music mají za sebou spoustu úspěchů, a tak si to mohou v novém klipu k singlu Stíny dovolit. Záběry na sebe a jejich fellas doplňují fotoarchivem z dětství.

Skladba Stíny, které propůjčil svůj hlas zpěvák Chris, je už v pořadí třetím singlem z právě dokončované druhé desky. Kdo má chuť na živou várku jejich muziky, může teď ve čtvrtek navštívit Retro Music Hall v Praze, kde vystoupí po boku Majka Spirita.SABINA ROCKUJE UPŘOSTŘED POLÍ

Česká zpěvačka s charakteristickým chraplákem ala Janis Joplin se vydala za videomateriálem do polí. O produkci se postaralo Biotech studiu Escona Waldese. Divák chvílemi neví, zdali nechat oči na zpěvačce nebo na její parádní červené kytaře. Jak to vidíte vy?

Skladba Pole, louky, lán je ze zpěvaččiny debutové desky Sirkama. Sabinu Křovákovou mohli někteří televizní diváci zaregistrovat jako vítězku třetího ročníku Československé Superstar.DURAN DURAN: VRŤME SE V RYTMU FUNKY!

Veteráni synth-popu stále dokazují, že se do tanečního důchodu nechystají. Nový vizuál je pořádně taneční a vůbec nevadí, že je celý oděn do černobílé. Díky absenci všemožných blikátek a diskokoulí krásně vynikne jeho vrtošivá a funky podstata.
Duran Duran vydali 11. září svou čtrnáctou studiovou nahrávku s názvem Paper Gods. Na přebalu jsou vyobrazeny symboly, které jsou svázány s jejich tvorbou. Tak například obrázek tygra odkazuje na jejich třetí desku Seven and the Ragged Tiger.

RECENZE: Duran Duran s hosty ukázali, že pop může mít duši

ANETA A VESNIČANÉ PRONÁSLEDUJÍ VRAHA

Druhý videoklip k loňskému albu Na Radosti pořídila Aneta Langerová k písni Tragédie u nás na vsi, se kterou zamířila až k hranicím ambientu. Podobně jako loňský vizuál Tráva, se i Tragédie u nás na vsi dočkala filmového zpracování. Video znovu vznikalo v kruhu rodiny a přátel. Režie a scénáře se ujala Olga Špátová, za kamerou stál Lukáš Hyksa a autorkou střihu je Šárka Sklenářová. Natáčelo se v prostředí České Sibiře a hlavního hrdinu, jehož dostihne vlastní svědomí, si zahrál bubeník Martin Kopřiva. Píseň je o nešťastné lásce, vině a nevině, odsouzení a touze po odpuštění.text: David Stoklas

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít