TOP 6 videoklipů týdne: Bruno Mars nás vrátí do devadesátek, Justin Timberlake posune do budoucnosti

Vydáno 09.01.2018 | autor: Lucie Šimůnková

Nové klipy tohoto týdne jsou ve znamení cestování v čase. Postaral se o to zejména Justin Timberlake, který nám na konferenci představuje budoucnost. Česká kapela Acude Dose nás vtáhne do virtuálně animovaného světa, Bruno Mars naopak vrátí do devadesátých let. O romantické balady se postarala kapela O5 a Radeček a Calum Scott, dnešní vztahy pak v novém klipu reflektuje i Ego a Tomi Popovič.

TOP 6 videoklipů týdne: Bruno Mars nás vrátí do devadesátek, Justin Timberlake posune do budoucnosti TOP 6 videoklipů týdne: Bruno Mars nás vrátí do devadesátek, Justin Timberlake posune do budoucnosti

Ego a Tomi Popovič reflektují dnešní vztahy

Rapper Ego představuje společně s debutovou deskou Precedents nový klip k písni Jako to cítíš, na které spolupracoval s Tomim Popovičem a Smith Musix. Video ke skladbě, kterou považuje Slovák za kontroverzní, natočil za pomoci A-Team Production v The Club Bratislava. V novince si hlavní roli střihla devatenáctiletá bloggerka Veronica Biasol, která se v ní neštítí podvádět současného přítele s bývalým. Nevěra se jí však utajit nepodaří a sama svého milého nachytá s jinou.

 

Balada Budu rád nás zavede do Špindlerova Mlýna

O5 a Radeček vydávají video k titulní skladbě filmu Špindl s názvem Budu rád, která zazní v počinu režiséra Milana Cieslara hned několikrát. V klipu se střídají záběry hudebníků hrajících píseň s ukázkami z horské komedie, jež nám blíže představí vznikající vztah mezi Tonym (David Gránský) a Eliškou (Kateřina Klausová). Ta vyrazí do Špindlerova Mlýna se svými sestrami Katkou a Magdou na dámskou jízdu, kde je potká několik milostných dobrodružství. A nouze nebude ani o několik zábavných momentů.

VIDEO: O5 a Radeček jsou rádi ve Špindlu. Vydávají oficiální klip k titulní písni

Calum Scott oslavuje lásku

Se singlem You Are The Reason ohlašuje svůj návrat na popovou scénu Calum Scott. Devětadvacetiletý zpěvák oslavuje v klipu natočeném Frankem Borinem lásku ve všech jejích formách – od rodičovské přes přátelskou až po mileneckou, lásku bez ohledu na věk, pohlaví či etnickou příslušnost. V samotném videu se Calum Scott prochází večerním městem a se všemi typy spojení „mám tě rád“ se setkává. Pozoruje loučící se dceru s tatínkem, zamilovaný pár nebo tančící dvojici.

Justin Timberlake představuje světu budoucnost

Barevný futuristický videoklip ke skladbě Filthy režíroval několikanásobný držitel uměleckých cen Mark Romanek. Taneční video ukazuje Justina jako moderního vynálezce, který představuje světu svoji nejnovější tvorbu. Po vypuštění singlu a videa ke skladbě Filthy se Timberlake chystá spolu s blížícím se vydáním alba vydat další tři videoklipy, kdy každý z nich bude představovat svébytný a individuální styl a barvu od třech různých režisérů.

VIDEO: Justin Timberlake je v novém videoklipu vynálezcem z budoucnosti

Acute Dose nás vtáhnou do virtuálna

Nadějná kapela Acute Dose z Brna, která v současné době dostává prostor i v zahraničí, vydává animovaný klip ke skladbě No Date. Animace má diváky přesunut do virtuálna, do několika vrstev našeho podvědomí, které již není schopné se odprostit od nových technologií. Bloumá světy složenými ze vzájemných manipulací prostupujících samy sebe až na dno zdrojového kódu. V nekonečném toku informací není čas, není ani prostor. Nejsi ani vy, jen váš předobraz vytvořen z kontinuální konstrukce identity skrze reprezentativní obrazy, které se snaží reflektovat to, jak vidíme sami sebe.

Bruno Mars hraje všemi barvami devadesátek 

Je zajímavé, jak se dlouhá léta snažíme naučit točit videoklipy, aby nevypadaly jako z devadesátých let. Nový klip Bruna Marse ke skladbě Finesse však dělá přesný opak, protože při pohledu na něj se vrátíme do svých mladých let. Kulisy starého New Yorku a kostýmy v podobě mrkváčů a vytahaných šusťákovek připomínají nejlepší časy Backstreet Boys. Taneční kreace old school hip-hopu tomu navíc dodávají dokonalou autentičnost. Je to vlastně velmi úsměvná podívaná, která baví. Chybí pouze zrnitý obraz a úvodní slovo Terezy Pergnerové, která klip nasazuje do hitparády Eso.

 Text: Andrea Štipčáková, Lucie Šimůnková

Témata: Ego, Tomi Popovič, O5 a Radeček, Calum Scott, Bruno Mars, Acute Dose, Justin Timberlake

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít